Pokój 1, 2 czy 3 osobowy?

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Pokój 1, 2 czy 3 osobowy?

Post autor: Fionka »

Jedynka i tylko jedynka.Nie jestem odizolowana od towarzystwa, bo lubie ludzi wokół.Pokój to miejsce odpoczynku .Jestem teraz na turnusie i na brak towarzystwa nie narzekam.Powiem szczerze ,za 3 dni powrót a ja nie miałam czasu się jeszcze rozpakować do końca.Teraz zmordowana po całym dniu robię sobie co mi się podoba .Nikomu nie przeszkadza zapalone światło i otwarte okno.Można mieszkać w jedynce i mieć świetnych znajomych a nawet w czwórkę można być samotnym
zuza-zuza
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 95
Na forum od: 08 maja 2017 13:08
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Pokój 1, 2 czy 3 osobowy?

Post autor: zuza-zuza »

Ja bym chciała jedynkę!
Bardzo i zdecydowanie!
Jednak im bliżej wyjazdu tym mniej realne mi się to wydaje :(
Próbowałam sposobów podanych na forum i w PW jednak póki co... pudło :evil:
Awatar użytkownika
VVENUS
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 964
Na forum od: 17 mar 2016 19:56
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Pokój 1, 2 czy 3 osobowy?

Post autor: VVENUS »

Będę tam o 6 rano i podobno sporo tam jedynek, to szansę mam :) A rzeczywiście Elu piszesz prawdę
Można mieszkać w jedynce i mieć świetnych znajomych a nawet w czwórkę można być samotnym
Postawiłaś kropkę nad I :lol:
stokrotka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2572
Na forum od: 23 sty 2012 18:52

Re: Pokój 1, 2 czy 3 osobowy?

Post autor: stokrotka »

wiesniaczkaela pisze: 30 wrz 2017 23:26 Jedynka i tylko jedynka.Nie jestem odizolowana od towarzystwa, bo lubie ludzi wokół.Pokój to miejsce odpoczynku .Jestem teraz na turnusie i na brak towarzystwa nie narzekam.Powiem szczerze ,za 3 dni powrót a ja nie miałam czasu się jeszcze rozpakować do końca.Teraz zmordowana po całym dniu robię sobie co mi się podoba .Nikomu nie przeszkadza zapalone światło i otwarte okno.Można mieszkać w jedynce i mieć świetnych znajomych a nawet w czwórkę można być samotnym
Oooo ! Dobrze napisane.Niedawno co wróciłam z sanatorium.Mieszkałam w jedynce ,i nie było dnia abym czas spędzała sama.Zaraz po zabiegach wyruszałyśmy na szlaki.One dwie z jednego pokoju i ja trzecia. Z osobami które nie dawały radę wędrować ,(z przyczyn zdrowotnych) spacerowałyśmy w dni kiedy pogoda nie sprzyjała" wspinaczce".Zabrakło nam tych 21 dni ,aby zajrzeć w każdą "dziurę".Tak więc niech nikt nie pisze że w jedynce człowiek jest odizolowany od towarzystwa.Wszystko zależy od .... człowieka.
Jeden woli jedynkę bo chce odpocząć od wszystkich i woli samotność.Drugi woli jedynkę bo chce na spokojnie mieć w nocy otwarte okno ,nie przeszkadzając tym współlokatorce,której np. zimno itd.
Każdy zna siebie i decyduje co mu pasuje.
Ja cenię sobie swobodę ,nieskrępowanie dlatego wolę jedynkę.Dla przykładu ---Chcę ? śpię w upały bez tego i owego :lol: przy otwartym oknie.
Takich przykładów jest dużo. Jeśli jest możliwość wyboru to na pewno tylko i zawsze jedynka.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Pokój 1, 2 czy 3 osobowy?

Post autor: Fionka »

Właśnie,właśnie o tą niezależność idzie.Teraz zmęczona do swego gniazdka przybylam,światełko zaswiecilam,okno otworzyłam,prysznic wzięłam i nikomu nie przeszkadzam.Tylko jedynka innej opcji nie biorę pod uwagę.
Awatar użytkownika
Joni123
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1234
Na forum od: 22 cze 2017 07:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Pokój 1, 2 czy 3 osobowy?

Post autor: Joni123 »

A nie jest tak, że jedynki są troszkę gorsze??
stokrotka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2572
Na forum od: 23 sty 2012 18:52

Re: Pokój 1, 2 czy 3 osobowy?

Post autor: stokrotka »

Joni123 pisze: 02 paź 2017 07:12 A nie jest tak, że jedynki są troszkę gorsze??
Pod jakim względem ? Co masz na myśli?
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14623
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Pokój 1, 2 czy 3 osobowy?

Post autor: GIENIA »

Joni123 pisze: 02 paź 2017 07:12 A nie jest tak, że jedynki są troszkę gorsze??
Zalezy od ośrodka :)
Awatar użytkownika
Joni123
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1234
Na forum od: 22 cze 2017 07:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Pokój 1, 2 czy 3 osobowy?

Post autor: Joni123 »

stokrotka pisze: 02 paź 2017 20:40
Joni123 pisze: 02 paź 2017 07:12 A nie jest tak, że jedynki są troszkę gorsze??
Pod jakim względem ? Co masz na myśli?
Czytałam na tym forum, że często jedynki to pokoje np. bez balkonu lub z widokiem na zaplecze, lub nad kuchnią gdzie niestety wszystko czuć lub gorzej urządzone i na parterze..! :o ;)
stokrotka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2572
Na forum od: 23 sty 2012 18:52

Re: Pokój 1, 2 czy 3 osobowy?

Post autor: stokrotka »

Joni 123 -nie trafiłam na taką jedynkę o jakich piszesz.Za każdym razem miałam i balkon i widok bez zastrzeżeń. Zresztą nawet gdyby tak było jak piszesz to, coś za coś.Mnie by to nie przeszkadzało że widok jest na zaplecze. Ważniejsza dla mnie "swoboda".Przecież w pokoju nie przebywa się całą dobę ,a już na pewno nie zagląda się przez okno dla zabicia czasu że widok musi być" pocztówkowy".
Jedynka w moim przypadku różniła się tylko tym że ,była mniejsza niż pokój dwuosobowy.Miałam w pokoju to samo co było w dwójce-poza drugim tapczanem.Różnica jest w cenie.Za jedynkę płacisz zawsze więcej.Obojętnie w jakim sezonie.
Zablokowany