Wiek ludzi na wyjazdach z ZUS

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wiek ludzi na wyjazdach z ZUS

Post autor: Fionka »

Bibi,jasne że nic,co najwyżej nogi polamie :roll: Ale nie jest to ogólnie przyjęty strój :lol: Każdy pomyśli ale jeden powie to a inny przemilczy.Tak samo jak zobaczy gustownie ubrana osobę.Ot po prostu sobie gadulimy
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7752
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Wiek ludzi na wyjazdach z ZUS

Post autor: jan19557 »

Już na tym forum gdzieś wypowiedziałem się na temat oceniania zachowań, ubioru, sposobu bycia itp.
Jeśli nam się nie podoba coś u kogoś to dyskretnie zwróćmy uwagę danej osobie ale nie róbmy tego publicznie. To nie najlepiej świadczy o nas samych. ;)
forumowicz

Re: Wiek ludzi na wyjazdach z ZUS

Post autor: forumowicz »

Jan19557 :) miałam tutaj nic nie pisać ale mnie sprowokował Twój post :) ;)
Zwrócić uwagę to możemy najblizszej osobie,bo juz nawet przyjacielowi zwrócić nie zawsze wypada.
Nieraz slyszę uwagi kierowane przez kogoś na korytarzu idąc na posiłki w sanatorium o moim wyglądzie zbyt "estetycznym" nie napiszę więcej o tym co słyszę bo po co.
Niemniej uważam ,że jeśli mam czas i mogę włozyć kiecusię np czy spodnicę i marynarkę etc to wkladam by czuć się komfortowo .Bo czy ktoś posuwający w jakichś starych papuciach do stołowki w jednym swetrze 24 dni jest fajnym widokiem?
A komentarz ależ pani itd wypowiedziany przez niedbające (niektóre) panie :oops: o swoj wygląd nie jest komplementem wierz mi .
I wolałabym ,by nie oceniała mnie osoba mnie nie znana mowiąc cokolwiek o moim wyglądzie w ..w sanatorium :? i po za sanatorium .
Swoboda z jaką zwracają się na korytarzach sanatoryjnych ludzie do osób im nieznanych jest porażająca :evil: .Co komu do domu jak nie jego?
;) :D
Pozdrawiam Ciebie serdecznie :)
Awatar użytkownika
basiat
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11042
Na forum od: 27 kwie 2014 17:00
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wiek ludzi na wyjazdach z ZUS

Post autor: basiat »

Bardzo mi się podoba, jak kuracjusze dbają o strój w zależności od "okazji". A szczególnie zmiana stroju na posiłki mi imponuje. To świadczy o ich szacunku wobec innych spożywających posiłki. Sama o to dbam.
Inni rzeczywiście "myślą" tylko w godzinach wieczornych, jak lecą na dancingi.......choć też nie zawsze :cry:
forumowicz

Re: Wiek ludzi na wyjazdach z ZUS

Post autor: forumowicz »

Dokładnie tak jak piszesz Basiat :kwiat: szacunek dla innych obok nie tylko poprzez wydukane dzień dobry albo i nie ,ale poprzez ubiór .
Ale takie zasady by być schludnie ,czysto ,gustownie etc ubranym wynosi się z domu . :D
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wiek ludzi na wyjazdach z ZUS

Post autor: sztani »

Tak nawiasem to zjechaliśmy ostro z tematu dotyczącego wieku . :)
Czasami ludzie na turnus z ZUS wysyłani są wbrew swej woli a trzeba dodać jadą ludzie bardziej i mniej zamożni . Nie mnie oceniać innych trzeba spojrzeć najpierw na siebie i się zastanowić . To taka refleksja . :) Ubiór to każdego indywidualna sprawa nic mi do tego.
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24972
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wiek ludzi na wyjazdach z ZUS

Post autor: Sloneczko »

Oczywiscie Sztani :kwiat: masz racje ale raczej nie chcialabym aby przy moim stoliku na stolowce siedział niechlujnie ubrany pan lub pani a na basenie aby mi ktos zrobil krzywdę zlotymi łańcuchami ;) Zawsze patrzę na siebie i wiem co mi wypada a co nie i ubieram się tak jaka jest potrzeba w danej sytuacji i chwili. Pozdrawiam :kwiat:
forumowicz

Re: Wiek ludzi na wyjazdach z ZUS

Post autor: forumowicz »

Sztani :) nie chodzi o zamożność tylko moim zdaniem o dbanie o siebie o czystość o zapach .Kretonowa sukieneczka u pani 70 -letniej schludnie ułozone włoski manicure itd i jest babcia mega modna. ;) Chodzi bardziej o to ,że szacunek dla innych wymaga dbania o
nasz wygląd.Minęły czasy ,że alimenciarz sprytny :o pozwany przez żonę do sądu przychodził w gumofilcach i kufajce by sąd sie nad nim zlitował .Teraz sąd karze za obrazę jak taki coś świruje ubiorem .Podobnie lekarz sanatoryjny np nie chce pacjenta na wizycie w szlafroku frotte i papuciach rany :( :shock: Takie obrazki się widzi.Rozumiem te starsze osoby jak najbardziej ,że ktos im nie poradził ,ale czy kogoś pytały przed wyjazdem o szczególy i inne ? a mogły każdy zna kogoś ,kto bywa w sanatorium ;) :D
forumowicz

Re: Wiek ludzi na wyjazdach z ZUS

Post autor: forumowicz »

Pamiętam te wątki o ubiorze w stosunku do wieku i sytuacji był bardzo szeroko komentowany.Tam wypowiadałam się również .
Zawsze staram się ubierać stosownie do okoliczności w jakich będę - dla mnie jest to naturalne . Jednak nie obchodzi mnie jak ktoś inny się ubiera, może nie ma gustu , może nie nauczył się co "wypada" i gdzie, mogę sobie pomyśleć ale nie oceniam , nie jest to moja rola. Szczerze , to mogę jeszcze raz przytoczyć - nie obchodzi mnie czy Pani przyszła w szpilkach na basen .... , jeśli uważa , że to właściwy strój to już tego się nie zmieni.
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24972
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wiek ludzi na wyjazdach z ZUS

Post autor: Sloneczko »

A mnie to drazni, wkurza i nieraz rozsmiesza do lez :P Niektore panie tutaj w sanatorium
mowią ze je to nie interesuje ale komentują ciągle na korytarzach ;)
Jak Kruszynka :kwiat: powiedziala..... pewne rzeczy wynosi sie zazwyczaj ze swojego rodzinnego domu.
ODPOWIEDZ