Skoki narciarskie

Kuracjusz sportowiec, kuracjusz kibic. Sport to zdrowie, a więc... kibicujcie swoim drużynom, piszcie o wydarzeniach sportowych, pochwalcie się swoimi osiągnięciami.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7823
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Skoki narciarskie

Post autor: darek »

Nie ukrywam że chyba kogoś DELIKATNIE PONIOSŁO organizując zawody ,które świeca pustkami
Zawodnicy sportów zimowych takich jak Skoki marketingowo są Totalnie wyekspoatowani
Rozmawiałem z jednym z Fizjoterapeutów z katowickiej AWF i stwierdził że Komuś wydaje się że sa to MASZYNY

I Nie chodzi tutaj tylko o Naszych zawodników są przecież coraz Starsi a Młodzi -Młodym dużo Sprytu Cwaniactwa i tego .. Co Posiadają
ponad 35 letni Zawodnicy Zyła Stoch czy Kubacki

W tych zawodach powinni brać udział Juniorzy czy tzw Kadra B

Zresztą wczoraj w TV było widać jakie TŁUMY były na skoczni dziś podobnie

Zresztą te Mistrzostwa są delikatnie nie w czasie
Byłem na Śląskim Fakt dzięki uprzejmości Znajomego Znajomych wszedłem jako tzw ViP
Ok Obiekt na 30 no 40 tyś ludzi a tam 100 Kibiców i była to chyba grupa Kolonijna która zwiedzała Stadion

Nie dziwię sie Ewie Swobodzie ,że choć zdobyła 2 medale leci do Portugali zarabiać pkt i kasę w Diamentowej Lidze
Acha dowiedziała sie że owe medale dostanie za Miesiąc :)

Super że Polska Organizuje Impreze RANGI Mistrzostw ,ale jest to Nowa Formuła i troszkę dziwna

Chyba Najbardziej nie zadowoleni są krakowscy studenci którzy podczas końcówki sesji musieli opuścić akademiki a sesja TRWA :)
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Skoki narciarskie

Post autor: Hipokryt »

... a jakby kto pytał, to aktualnie odbywa się konkurs drużyn mieszanych :D
Kibice skoków narciarskich ucieszą się z tej informacji :)
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Skoki narciarskie

Post autor: Hipokryt »

Wczorajszy konkurs mieszany zakończył się piątą lokatą, czyli bez rewelacji i zgodnie z oczekiwaniami :roll:
Nasi panowie prezentowali najwyższy poziom, ale już skoki naszyć pań były zmienne i nieprzewidywalne :o

Według mnie:
W mieszanych skokach nic bardziej nie boli
Jak brak szczęścia naszej Konderli Nikoli
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3814
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Skoki narciarskie

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Maciej Kot znowu w kadrze A?
No cóż, poczekamy do zimy...
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Skoki narciarskie

Post autor: Hipokryt »

A wczoraj nasz Piotrek skoczył tylko raz 105m w Szczyrku i wygrał Letnie Grand Prix, czym dał nam dużo radości :D

P.S. Przypominam, że tu imię naszego Asa używamy w formie zdrobniałej ze względu na swoiste poczucie humoru :lol:
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Skoki narciarskie

Post autor: Hipokryt »

Dziś rozpoczął się nowy sezon 2023/2024 Pucharu Świata w skokach narciarskich. :D
Niestety, reprezentanci Polski nie spisali się zbyt dobrze, ale z dalszych miejsc wszyscy awansowali do jutrzejszego konkursu w fińskiej Ruce :shock:
Już jutro kibicujemy naszym zawodnikom. Transmisja w prywatnej zagranicznej telewizji :roll:
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Skoki narciarskie

Post autor: Hipokryt »

Dzisiejszy konkurs to był jakiś koszmar w wykonaniu naszych zawodników :evil:
Tylko Kubacki awansował do drugiej serii zawodów i na koniec zajął dopiero 21 miejsce. :(
To było najgorsze od kilkunastu lat rozpoczęcie sezonu ze zdobytymi zaledwie 10 punktami :roll:
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3814
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Skoki narciarskie

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Nie chcę oceniać przygotowań kadry do sezonu po pierwszym nieudanym konkursie. Już się tłumaczą że formę szykują na później, niech będzie że tak, choć mam swoją teorię na ten temat.
Przytoczę jednak wypowiedź Kamila, która bardzo mnie poruszyła jako kibica:

" Tu chodzi o balans na rozbiegu. Tracę równowagę, wjeżdżając w przejście. Wtedy te skoki takie z przerzutu. Potrzebuję na to więcej czasu, więc one są spóźnione. Energia nie idzie centralnie do ziemi, tylko się gdzieś rozprasza. Nawet, jak kiedyś przy dobrych skokach spóźniałem na progu, to wszystko jeszcze grało. Tutaj wszystko się posypało"

Mydlenie oczu, typowe bla-bla z którego na dobrą sprawę nic nie wynika. Chyba tylko to żebyśmy nie spodziewali się szybkiej poprawy sytuacji.
Żeby była jasność - doceniam dorobek Kamila, dostarczył nam kibicom mnóstwa powodów do dumy i radości. Niech jednak nie próbuje nam wmówić, że zawodnik po 20 latach kariery ma kłopoty techniczne na rozbiegu.
Powody słabszej formy są moim zdaniem inne. Niektórych się mogę domyślać, o innych zapewne nigdy się nie dowiemy.
Osobiście dość mam traktowania mnie jak ćwierćinteligenta (może dlatego że to się modne stało ostatnio)...
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Skoki narciarskie

Post autor: Hipokryt »

Dziś nasze Orły skaczą w Norwegii :D
Cieszymy się, że ich wyniki są lepsze niż przed tygodniem :lol:
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3814
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Skoki narciarskie

Post autor: ka_jak_kazimierz »

W tak zwanym Pucharze Narodów:
Austria - 730 punktów
Niemcy - 701
.
.
.
Polska - 46
No nic, dopiero 3 konkursy się odbyły.
Będzie lepiej.
ODPOWIEDZ