Ustroń sanatorium Równica

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
ania
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 277
Na forum od: 07 kwie 2013 09:29
Staż sanatoryjny: 4

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: ania »

Zbyszku czy to 200 osób którzy dziś dotarli to wszystko stypendysci ZUS z oddechowk? Do tej pory na turnusie grupa liczyła 50 osób? Pozdrawiam i udanej rehabitacji życzę
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: sztani »

Zbyszku czekam z niecierpliwością na Twoje relacje . Czy te 200 osób to ddechówka ? Miłego pobytu.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: zbigniew165 »

Staszek te 200 osób, to wszyscy przybyli do sanatorium. Co do odpowiedzi dotyczącej ilości osób na oddziale pulmonologi, to odpowiem ci może jutro, jak rozpoczną się zabiegi. Na pewno 16 pokoi i to w większości jedynek od 101 do do 114 i pokoje 199 i 195 należą do pulmonologi. Ja mam pokój 105, oczywiście tak jak chciałem z widokiem na miasto. Właśnie w tej chwili zajrzała do mnie pielęgniarka pytając, czy wszystko jest ok To było sprawdzenie obecności w pokoju i ma mieć miejsce zawsze o 21.30. Z zabiegów mam takie jak: edukacja zdrowotna,, gimnastyka przyrządowa -rower, bieżnia, trening relaksacyjny, inhalacje pneumatyczne, grupowe ćwiczenia oddechowe. To z pulmonologi. Z reumatologi dostałem: laseroterapia na lewe kolano, prądy interferencyjne na kręgosłup szyjny i masaż wibracyjny Acva Wibron. W sumie na karcie mam 144 zabiegi wszystkie w Uzdrowiskowym Instytucie Zdrowia. Wszystkie zabiegi mam rozpisane do godz.15.15, poza treningiem relaksacyjnym. Jest on 5 razy do 16.30, dwa razy do 17.00 i raz o 18.00. Staszek jutro do zdzwonię, to podam ci pewne szczegóły, których nie mogę pisać na forum. Jutro następne szczegóły, bo przed
nami jeszcze cztery tygodnie kuracji i muszę mieć co pisać. Wszystkiego od razu nie mogę napisać. Jeżeli, ktoś by miał pytania, to proszę pisać, będę codziennie na forum zaglądał do tego tematu.Pozdrawiam z Równicy. U nas cisza nocna. Mam głośne sąsiadki, które są w dwójce obok mnie i cały czas nadają na jednej fali, jak to jedna z nich mówiła w rozmowie telefonicznej, którą oczywiście słyszałem w całości wbrew swojej woli. Jutro mam o 8.30 pierwszy zabieg trening marszowy na bieżni. Bym zapomniał, że w dniu 11.02 mam spirometrię, której nie lubię wykonywać i jakiś marsz po korytarzu na zmęczenie i badanie ciśnienia po tym zabiegu. Miałem kończyć, a znowu się rozpisałem. Idę spać, bo jutro pobudka o 6.40. :) :)
Awatar użytkownika
sergio_1 2 3 4
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 339
Na forum od: 19 sty 2014 19:04
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: sergio_1 2 3 4 »

Zbyszku byłem w Równicy w 2014 roku więc już jakiś czas temu . Jestem ciekawy czy jest możliwość korzystania z WI FI czy korzystasz ze swojego Internetu a jeśli tak to z jakiej sieci bo będę w Marcu w Danielu i nie wiem z jakiej sieci wziąć ?
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: zbigniew165 »

sergio jest Wi-Fi jak dopłacisz 1 zł. do opłaty za telewizor, który sam kosztuje 125 zł + internet 24 zł. Ja mam swój mobilny z T-mobile i nie mam problemu z zasięgiem. Tak samo telefon, mam zasięg z pokoju na pierwszym piętrze też z T-mobile.. Po dokonaniu tej opłaty dostajesz kartę i wsuwasz ją do telewizora. Nie wiem jak jest to Wi-Fi ale widziałem, że niektórzy dostawali dwie karty. Jak się dowiem, to napiszę.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: zbigniew165 »

Witam. Dzisiaj mija drugi dzień pobytu w Równicy, a pierwszy zabiegów, których jest dużo, bo 6, 7 dziennie. Ostatni zabieg miałem dzisiaj o 16.30 i była to relaksacja polegająca na ćwiczeniach z psychologiem. Siedzi się wygodnie 20 min. na fotelu i wykonuje się ćwiczenia takie jak: unoszenie pięt, palców stopy, unosi się brwi i.t.p. Była też gimnastyka zespołowa na materacach, wyczerpująca, a także siłownia w tym bieżnia i ćwiczenia na przyrządach. Laser na kolano i inhalacje to mały pikuś. Niektóre zabiegi zrobiłem wcześniej, ale dzisiaj dojechało ponad 200 osób, kolejki do przyjęcia to masakra, tak samo póżniej do przydzielenia stolika i wybrania diety przed obiadem. Pogoda fatalna, padał deszcz ze śniegiem, a wiatr nieżle wyginał drzewami. Na Oddziale ZUS jest połowa pulmonologi i druga połowa kardiologi. Pulmonologia to. ok.20 lub 25 osób.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: zbigniew165 »

Zapomniałem dodać, że jeżeli macie problemy z chodzeniem, to nie polecam Równicy. Wszystkie zabiegi są w Uzdrowiskowym Instytucie Zdrowia, a żeby tam dojśc łącznikami trzeba zrobić ok. 1 km. Instytut posiada 5 poziomów i na zabiegi trzeba zasuwać po piętrach. Tak, że chyba nie przesadziłem z tą odległością. Jak już się tam znajdziemy, to nie ma szans na przejście po zabiegu do pokoju, bo na następny zabieg po prostu się nie zdąży. Chyba, że przerwa między zabiegami będzie od godziny wzwyż, ale wtedy trzeba pokonać więcej kilometrów. Jeden facet pojechał windą, to póżniej nie mógł trafić do wyjścia. Obiekt jest masakrycznie wielki powierzchniowo. Ten Instytut znajduje się przy piramidach. czyli satelitach Równicy. Ale oni chodzą na zabiegi poubierani i póżniej noszą te ubrania w ręku na zabiegi. My mamy ten komfort, że nie musimy wychodzić na zewnątrz. Wszystko jest oznakowane ale z tymi wejściami na poziomy trzeba patrzyć na strzałki i napisy. Jest duó sklepików i jest kawiarnia w UIZ /tak się nazywa u nich w skrucie ten instytut. Kawa w tej kawiarni kosztuje 6 zł, a w Klubie Kuracjusza w Równicy 8 zł. Na dzisiaj chyba zakończę swoją relację, bo mam chyba anginę i jutro muszę iśc do lekarza po jakiś antybiotyk.
stokrotka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2572
Na forum od: 23 sty 2012 18:52

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: stokrotka »

zbigniew 165 ! Nie trzeba chodzić z ubraniami pod pachą :lol: -wystarczy oddać je łącznie z butami do szatni.Taka szatnia jest w pobliżu wejścia głównego.Dostajesz nr podobny jak w każdej szatni i na koniec zabiegów odbierasz wszystko.Ale jak ktoś chce "targać" wszystko ze sobą to jego sprawa.
Byłam w "Równicy" nie raz , i nie jest aż tak daleko na zabiegi jak piszesz.Jaki km ? Idziesz łącznikiem w ciepełku ,na głowę nie pada -bez kurtki z plecaczkiem ze zmiennym strojem np. na basen i to wszystko.Prawdą jest że nie ma czasu na każdorazowy powrót po zabiegu do pokoju.Trzeba przed pierwszym zabiegiem zabrać wszystko co potrzeba ze sobą. Powrót do pokoju, po ostatnim zabiegu przed obiadem.
Te schody ,nie takie straszne do pokonania.Jak się już człowiek zorientuje gdzie ma jaki zabieg, to można nawet skrótami -bocznymi schodami dojść w czasie krótszym niż głównymi dojściami.
Ceny kawy porównywalne do kafejek.Nic drożej.Ważne że nie trzeba iść do centrum żeby zrobić drobne zakupy .Nawet apteka ,optyk czy sklepiki są na miejscu w części zabiegowej.Bywa gdzie indziej gorzej.Mankamentem "Równicy" jest ta ogromna ilość kuracjuszy.Przynajmniej jak dla mnie.
Pozdro.... ;)
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: sztani »

I gdzie Ty byłaś Stokrotko ??? :) :) ,że nic nie pisałaś o Równicy a ja czekam na wieści z tego obiektu bo będę tam w kwietniu na rehabilitacji. :) Brawo Zbyszek pisz jeszcze ( no nie codziennie ) bardzo mnie jak i innych przyszłych petentów tego sanatorium . Pozdrawiam . Zbyszek jak się wprawi to też skrótami będzie chodził :) ;)
Awatar użytkownika
sergio_1 2 3 4
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 339
Na forum od: 19 sty 2014 19:04
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Ustroń sanatorium Równica

Post autor: sergio_1 2 3 4 »

To prawda Równica to moloch ale jednak dobrze zorganizowany , tak zabiegi jak i posiłki , 3 grupy kuracjuszy . ZUS , NFZ i komercyjni. Byłem tam w Równicy w 2014 roku na 3 piętrze na Ortopedii. Te przejścia nie są takie straszne bo pomiędzy poziomami są wszędzie windy . Wi Fii podczas mojego pobytu nie było w zestawie :D ,
Łącznik pomiędzy miejscem gdzie są zabiegi a pokojami gdzie jesteśmy zakwaterowani to super wyjście zwłaszcza podczas kiepskiej pogody. I wreszcie gwóźdź programu wyremontowany basen .
ODPOWIEDZ