Wiarus Muszyna Złockie

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Maria 68
Posty: 1
Na forum od: 29 paź 2018 19:52
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Wiarus Muszyna Złockie

Post autor: Maria 68 »

Byłam w Wiarusie od 3 do 24.X 2018 właśnie wróciłam i jestem zachwycona. Bardzo odpoczęłam psychicznie. Przepiękna złota Polska jesień, wspaniałe zabiegi. Ludzie kulturalni, na poziomie. Nikt tam nie pił, nie grandził, nie mówiąc o innych rzeczach. Świetne wycieczki i przyroda wokół, no i ten spokój. Wiarus leży w złockiem, nie w mieście. Do miasta jest spory kawałek co sprzyjało spacerom a kto nie chciał to jechał autobusem. Po drodze wspaniałe widoki, pijalnia wody mineralnej, ścieżka zdrowia. Wspaniele odpoczęłam. Wyżywienie dobre, zabiegi też. Wszystko było idealne, szkoda że już koniec. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wiarus Muszyna Złockie

Post autor: andrzej1955 »

Mario i Janku-Serdeczne Dzięki że poświęciliście swój czas na napisanie opinii po pobycie w Wiarusie-Miło się czyta jak kuracjusze wracają zadowoleni z pobytów-bo przecież po to tam wszyscy wyjeżdżamy-raz jeszcze Podziękowania i Pozdrowienia z Życzeniami dalszych tak udanych pobytów i Cennego Zdrowi jak NAJWIĘCEJ :!: :)
malutka2k18
Posty: 1
Na forum od: 01 lis 2018 19:10

Wiarus Muszyna Złockie

Post autor: malutka2k18 »

Witam, całkiem nie dawno wróciłam z sanatorium Wiarus. Jak w każdym miejscu są plusy i minusy.
Wiarus mieści się w dość spokojnej okolicy wręcz cichej. Myślę , że to miejsce godne polecenia osobą ,które potrzebują wyciszenia odpoczynku czy też relaksu, a spokoju przede wszystkim. Znajduję się tam dużo szlaków turystycznych więc będzie to atutem dla osoby, która lubi spacery czy taka formowe wypoczynku. Szlaki są dłuższe czy też krótsze więc każdy może się z tym zmierzyć. W zależności od sprawności fizycznej oczywiście... Sanatorium z dala od większych skupisk... Naprawdę można się wyciszyć. Jeśli ktoś lubi spokój miejsce godne polecenia. natomiast jeśli ktoś liczy na rozrywkę, zabawę niestety tego tam nie znajdzie... Osobie szukającej rozrywki będzie ciężko się tam odnaleźć. Z tego co się orientuję będzie trzeba udać się do Krynicy albo dalej. Jeśli ktoś nie ma samochodu spokojnie, komunikacja na plus. Autobusy kursują bardzo często co było dla mnie miłym zaskoczeniem. Osobiście mi było ciężko się odnaleźć ze względu że jednak wole jakieś rozrywki a nie tylko spacery po szlakach turystycznych.
:arrow: Jeśli chodzi o posiłki były smaczne. Jestem osobą dość wybredną a jednak udało się zjeść :D nie musiałam stołować się w pobliskich czy dalszych knajpach . Bardzo urozmaicone, a także szybko podane co nie było łatwe w takim skupisku...super. Praktycznie bardzo mało posiłków powtórzyło się przez cały turnus co także jest dużym plusem.
Zabiegi dobrane prawidłowo. Jeśli komuś nie pasował zabieg albo niekiedy źle się czuł , nie był w stanie go znieść miał zamieniany na inne w miarę możliwości. Jak dla mnie jednym z najlepszych zabiegów był masaż. Wyk. go p. Zbyszek. Polecam ! naprawdę jest to osoba godna polecenia. Z chęcią chciałabym mieć takiego masażystę u siebie na okolicy..!
Jeśli chodzi o pielęgniarki to dają trochę do myślenia. Tu niestety nie z każda można było się w miarę szybko dogadać. niektóre są po prostu nie przyjemne. Na szczęście większa część była kontaktowa :D
W sanatorium dbają także o porządek, Panie sprzątały nam w pokojach bardzo często co było miłym zaskoczeniem. Myślę że trochę nas tam rozleniwiły :D przyzwyczaiły wręcz do dobrego .
:arrow: :idea: Rozrywek tam niestety nie było .. :( Lecz jednym miejscem , które urozmaicało a nawet trochę rozerwało nasze wieczory była kawiarenka. Codziennie otwarta od 19 do 22. ( ból jak dla mnie że tylko do 22) .. nie rozumiem czemu ktoś wcześniej krytykował p. Andrzeja ponieważ przez cały turnus może mieliśmy zamkniętą 3 razy. Oczywiście wywieszana była karteczka więc nie było to zaskoczeniem. No ale chyba każdy ma prawo do odpoczynku :) zwłaszcza że tylko on się nią zajmował, a turnus za turnusem ;) Tu trochę zrozumienia dla inncyh :) bądźmy ludzmi i nie krytykujmy kogoś bo zamknie lokal o czym jest informacja...Także mogła bym to skrytykować bo na te 24 dni te 3 może lokal zamknięty no ale trochę zrozumienia :)
Pan Andrzej jest bardzo miłą osobą. :serce: Na całym Turnusie ( a chodziłam praktycznie codziennie, może raz sie zdarzyło nie iść :D ) nigdy nikogo nie wywołał przez mikrofon bo kupił za mało alkoholu... Miły uprzejmy wręcz oaza spokoju :) takich barmanów nam trzeba ;) Wydaje mi się że wszystko to kwestia dogadania. Zrobiliśmy imprezę pożegnalną, niektórzy przynieśli swój alkohol myśle nawet sporo i nikt nie został wyproszony. ( każdy zachował sie kulturalnie i jedno piwo czy też drinka , mimo wszystko wziął z baru ;) )
No ale jak mowie to kwestia dogadania i swojej kultury, czasem trzeba umieć zagadać ;) mam wrażenie że ktoś tu pisał o zupełnie innej osobie. bo ja poznałam zupełnie kogoś innego ... Pan Andrzej jest bardzo dobrym barmanem ! Kulturalny i pod każdym względem na tak ! :serce: na pewno będę go dobrze wspominać !
Jeśli chodzi o całość na pewno każdemu może coś nie pasować ale ja uważam że więcej plusów niż minusów mimo wszystko ..



Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6172
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wiarus Muszyna Złockie

Post autor: BozenaMat »

No super........... znaczy moje klimaty... jest gdzie połazić. :) Dzięki za opinię :kwiat:
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wiarus Muszyna Złockie

Post autor: sztani »

Wszystkie opinie przeczytałem serdeczne dzięki za nie .Miło się czyta jak wrażenia z pobytu pozytywne. W Muszynie byłem kilka razy prywatnie na jeden dzień. Pozdrawiam piszących :)
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Wiarus Muszyna Złockie

Post autor: zbigniew165 »

Na podstawie twojej opinii myślę, że Wiarus utrzymuje warunki socjalno-bytowe i bazę zabiegową. Byłem tam w 2009 r zimą i moja opinia jest podobna do Twojej o Wiarusie i Muszynie, chociaż upłyneło sporo czasu od mojego pobytu. :)
forumowicz

Re: Wiarus Muszyna Złockie

Post autor: forumowicz »

No i mamy opinię o Wiarusie , dzięki Malutka :)
ODPOWIEDZ