Uzdrowiskowa rehabilitacja

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20162
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Uzdrowiskowa rehabilitacja

Post autor: Felice »

Wojskowy Busko,Równica Ustroń,Włókniarz Busko,MSWiA Sopot,Kolejowy i Wojskowy Ciechocinek....tyle znam.
Awatar użytkownika
Małgosia69
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 681
Na forum od: 14 cze 2011 22:49
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Uzdrowiskowa rehabilitacja

Post autor: Małgosia69 »

Kujawiak Inowrocław - byłam miesiąc temu i był turnus 28 dniowy, znajoma była w ubiegłym roku Wiarus Złockie.
melka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 73
Na forum od: 07 sty 2018 15:13
Oddział NFZ: Śląski

Re: Uzdrowiskowa rehabilitacja

Post autor: melka »

W 2012 r. byłam w Busku w Słowackim 28 dni na rehabilitacji.
kejton
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 145
Na forum od: 16 lut 2011 09:13
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Uzdrowiskowa rehabilitacja

Post autor: kejton »

Witajcie
Nigdy nie byłam w sanatorium NFZ, więc proszę o odpowiedź na kilka pytań.
26 kwietnia złożyłam w warszawskim NFZ skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu na rehabilitację uzdrowiskową nad morzem
Jestem po 3 operacjach przepukliny kręgosłupa i bardzo zależy mi właśnie na rehabilitacji.
Już po złożeniu wniosku zaczęłam czytać forum i bardzo się zdziwiłam, że kolejek jest kilka w zależności czy się jedzie na leczenie, do szpitala czy na rehabilitację. Składając wniosek byłam przekonana, że będę czekać ponad 2 lata a na forum przeczytałam, że rehabilitację uzdrowiskową czeka się maksymalnie od kilku do kilkunastu miesięcy
Proszę napiszcie:
- Jak długo z Mazowieckiego NFZ czeka się na wyjazd na rehabilitację uzdrowiskową nad morzem
- od jakiego numerka się zazwyczaj zaczyna
- czy lekarz NFZ może zmienić kwalifikację za rehabilitacji na leczenie. Zaznaczę, że moja jednostka chorobowa M51 jest w wykazie chorób zakwalifikowanych na rehabilitację
- po ok 30 dniach będę miała wynik decyzji NFZ z informacją jaki rodzaj świadczenia mi przyznali (leczenie czy rehabilitację). Czy jeśli zamiast rehabilitacji dostanę leczenie to mogę się odwoływać od tej decyzji?
- Jak powinno wyglądać odwołanie i czy mogę dołączyć do niego dokumentację medyczną?
Z góry dziękuję za odpowiedź
Najważniejsze dla mnie jednak jest pytanie jak długo się czeka na rehabilitację uzdrowiskową nad morzem
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Uzdrowiskowa rehabilitacja

Post autor: violet58 »

Jeśli jest to pierwszy wyjazd proponuje spróbować wyjazdu z tzw. zwrotów - więcej można znaleźć w innym wątku na forum>>> viewtopic.php?f=13&t=5629&hilit=wyjazd+ ... 70#p836384
Są tam nawet telefony do Mazowieckiego Oddziału NFZ
kejton
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 145
Na forum od: 16 lut 2011 09:13
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Uzdrowiskowa rehabilitacja

Post autor: kejton »

Dzięki za info ale wolę wyjazd w 2020 roku, bo już nie mam tyle urlopu
forumowicz

Re: Uzdrowiskowa rehabilitacja

Post autor: forumowicz »

Jeżeli dostaniesz rehabilitację czy też leczenie w szpitalu uzdrowiskowym to na miejscu tam lekarz wystawi Ci zwolnienie lekarskie. Jeżeli balneolog w nfz zmieni zapis i dostaniesz uzdrowskowe leczenie sanatoryjne czy rehabilitacje uzdrowiskową w sanatorium wtedy dopiero korzystasz z urlopu. Ale raczej pojedziesz tak jak na skierowaniu wpisal lekarz, czyli nie masz co się przejmowac brakiem urlopu.
A sorry nie doczytałem, a w skierowaniu właśnie jak było rehabilitacja w szpitalu uzdrowiskowym czy rehabilitacja w sanatorium uzdrowiskowym?
kejton
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 145
Na forum od: 16 lut 2011 09:13
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Uzdrowiskowa rehabilitacja

Post autor: kejton »

Nie należy mi się zwolnienie bo staram się o rehabilitację uzdrowiskową a nie szpital.
forumowicz

Re: Uzdrowiskowa rehabilitacja

Post autor: forumowicz »

No to jeżeli starasz sie o uzdrowiskowa rehabilitację w sanatorium uzdrowiskowym to faktycznie zwolnienie sie nie należy. Ale też raczej nie musisz się przejmować urlopem w tym roku, gdyż normalnie czekasz w kolejce, czyli kilkanascie czy kilkadziesiąt miesięcy. Te szybsze kierowanie w terminie do pół roku dotyczy yzdrowiskowej rehabilitacji w szpitalu uzdrowiskowym.
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2019 16:32 przez forumowicz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Uzdrowiskowa rehabilitacja

Post autor: violet58 »

No cóż, przykro, że pozbawię Cię złudzeń, ale Twoje starania na wiele się nie zdadzą. Decydujący głos ma lekarz balneolog w Oddziale Funduszu to on zadecyduje czy otrzymasz uzdrowiskową rehabilitację w sanatorium uzdrowiskowym, która trwa 28 dni czy sanatoryjne leczenie uzdrowiskowe trwające 21 dni. Obie formy są częściowo odpłatne i odbywają się w ramach urlopu wypoczynkowego. Z pewnością nie ucieszy Cię informacja, że to również od lekarza balneologa z NFZ zależy gdzie pojedziesz, To że lekarz wystawiający skierowanie zaznaczy tereny nadmorskie nie ma zwykle dla niego żadnego znaczenia - niestety. Dlatego w 2020 roku ponownie proponuje zadzwonić po zwroty, wtedy Ty wybierasz miejsce i czas wyjazdu - z tym że ten ostatni może nastąpić w ciągu kilku dni. Ale coś za coś....
ODPOWIEDZ