Sanatorium ze zwierzakiem

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Ciri
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 41
Na forum od: 14 maja 2023 23:26

Re: Sanatorium ze zwierzakiem

Post autor: Ciri »

IwonkaG pisze: 27 kwie 2023 07:09 Podnoszę stary temat. Czy coś się zmieniło przez ostatnie lata? Jak to obecnie wygląda? Moja mama, stały bywalec sanatoriów mówi, że pieska tam nie widzisz. A sama stanę "za chwilę" przed takim problemem... Wolę wiedzieć wcześniej.

w dzwonkówce (szczawnica) był piesek. Właściciele chyba na fundusz.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7822
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium ze zwierzakiem

Post autor: darek »

a może lepiej zweryfikować w NFZ bądź w obiekcie.

Mój Kolega osoba Niewidoma ,Osoba posiadającego Psa Przewodnika ze wszelkimi wymaganymi Dokumentami gdy Otrzymała skierowanie skontaktowała się z Obiektem .
Okazało się wg wytycznych Ministerstwa Zdrowia NIE ZALECANE jest aby w obiekcie opieki przebywało Zwierzę

Oczywiście może się zdarzyć ,że ale uzależnione jest to od ew widzimisię że zezwoli

Niestety nadal obowiązują przepisy takie jak w słynnej scenie z Filmu 4 Pancerni

Także wszelkie dewagacje odnośnie zwierząt w Obiektach podległych Ministerstwu Zdrowia sa płonne
No nie widziałem aby Ktokolwiek w Szpitalu czy Klinice przebywał ze swym zwierzakiem

Oczywiście obiekty Prywatne mogą wyrazić zgodę na przebywanie zwierząt w obiektach Hotelowych oczywiście gdy będą spełnione wszelkie warunki sanitarne

Na marginesie dzis kolejny raz w windzie były Niespodzianki Była Kupka i było nasikane przez Braci Mniejszych szkoda ,że właściciele w czarnych okularach nie zwrócili na to uwagi
Do poniedziałku będize Sajgon zanim uprzątnie to Administrator
ewcia2
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 46
Na forum od: 28 lip 2019 17:50
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatorium ze zwierzakiem

Post autor: ewcia2 »

Witam
Kiedyś, gdy byłam na rehabilitacji z ZUS dziewczyna przyjechała z dwoma całkiem sporymi kotami. Prawie codziennie widziałam je na parapecie jak spoglądały przez okno. Nigdy nie pytałam czy ma jedynkę czy dwójkę :lol: Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3814
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium ze zwierzakiem

Post autor: ka_jak_kazimierz »

To musiała być trójka 🤔
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7822
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium ze zwierzakiem

Post autor: darek »

ewcia2 pisze: 15 lip 2023 20:34 Witam
Kiedyś, gdy byłam na rehabilitacji z ZUS dziewczyna przyjechała z dwoma całkiem sporymi kotami. Prawie codziennie widziałam je na parapecie jak spoglądały przez okno. Nigdy nie pytałam czy ma jedynkę czy dwójkę :lol: Pozdrawiam
Oczywiście zarządca -administrator może wyrazić ZGODĘ
Na przebywanie w Pokoju jeżeli Osoba Przedłoży Dokumenty że Zwierzak jest szczepiony i.. Zarządca zdezynfekuje pomieszczenie na koszt Kuracjusza.
Kilka lat temu byłem w Ustce chyba w Tęczy i Tam za pobyt Kota Pani zapłaciła więcej niż za Swój Pobyt
Warunek był taki ,że Kot może być w Pokoju ale nie może przebywać na terenie Ośrodka czyli spacerować po Obiekcie

Nawet dziś weryfikowałem u źródła U Mojego Kolegi który ma Psa Przewodnika ze wszelkimi Papierami
Teraz miał turnus PFRON w Zakopanem i Zarządca nie wyraził Zgody na Psa pomimo Dokumentów

Ktoś powie DYSKRYMINACJA

A może tak jak wspominali przedmówcy Obiektów nie stać na dezynfekcje po zwierzakach
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Sanatorium ze zwierzakiem

Post autor: Hipokryt »

ka_jak_kazimierz pisze: 15 lip 2023 21:37 To musiała być trójka 🤔
Niekoniecznie "to musiała być trójka", bo trochę inne zasady obowiązują przy kwaterowaniu zwierząt z kuracjuszami niż zwykłych pojedynczych kuracjuszy. Oczywiście zależy to od wewnętrznych przepisów zarządców danego obiektu :shock:
ODPOWIEDZ