Ustroń sanatorium Daniel

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
asig
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 24
Na forum od: 18 sie 2016 14:17
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Ustroń sanatorium Daniel

Post autor: asig »

asig pisze:
beti4514 pisze:Bista,z tego co wiem to na masaż nie możesz za bardzo liczyć, z moich znajomych nikt nie miał a jeśli ktoś poprosił lekarza to On zawsze lepiej wiedział i zlecił co chciał ,mówiąc że może zaszkodzić ;) ...Sala fizykoterapii też słabiutko wyposażona może z czasem się poprawi i właściciele dokupią kilka urządzeń ,bo teraz jest właściwie jeden rowerek (drugi to tylko na sztukę) trzy łózka do podwieszenia( ale sznurki już tylko dwa na nóżki ) ... kilka piłek( 3-5 szt) ,dwa jerzyki ,stoliczek do rehabilitacji dłoni..no i materace -ich jest kilkanaście :D ....... Mimo tych wszystkich niedociągnięć życzę Wam dziewczyny wspaniałego czasu ,wypoczynku i skutecznej rehabilitacji a najważniejsze miłego towarzystwa ...Pozdrawiam :kwiat:
Ze mną w pokoju jest Gosia po dziecięcym porażeniu mózgowym i ze znajomych tylko ona dostała masaż stóp. W 216 (tzw. studio) pokój pod skosem ma nieszczelny dach i podczas deszczu leje się po ścianie. Faktycznie fizykoterapia słabo wyposażona, elektroterapia - niby wszystko jest tyle że po jednym urządzeniu (oprócz prądów - 3 stanowiska), hydroterapia opowiem jutro bo dopiero dzisiaj zaczęłam masażem wirowym kończyn dolnych. Kriosauna i basen w Orliku. Gimnastyka grupowa: pan nie wysila się, gimnastyka indywidualna: 6 min. w ugulu a potem pani ewentualnie coś pokaże każdemu. Za to jest fajny basen solankowy w Równicy, warto skorzystać. Pozdrawiam.
Jest kąpiel perełkowa, solankowa, i borowinowa (z emulsją borowinową rozpuszczalną w wodzie- sprawdziłam w aptece kosztuje ok.29 zł), jakaś kwaśna ale nie dowiedziałam się jaka. Oczywiście po jednej wannie wszystkiego. Basen budują, budują,....... .Ręczniki wymieniają co tydzień - dla ZUS-u- i pościel w połowie turnusu. Jedzenie dobre.... Rehabilitanci: Pani Monika- spoko, super zorganizowana dziewczyna, P. Bogusia-woli gimnastykę, na hydroterapii-p. Wojtek- miły. Młodzież na stołówce uprzejma. Sprzątanie-"po łebkach", a kurz i gruz na II piętrze ciągle się wala. Upychają w pokojach, jest ciasno. W pokoju "Studio" 3-osobowym, zagęścili do 4-osobowego z jednym tv, ale nawet dobrze bo jest tylko jeden program TVP2 a w porywach Polsat. Ogólnie jeśli jest dobre towarzystwo to da się wytrzymać, gdyby tylko w "Utropku" nie grali do 2 w nocy, bo spać nie dają. Tyle w temacie. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6774
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Ustroń sanatorium Daniel

Post autor: Maryann »

Dzięki Asig za info... trochę mnie pocieszyłaś... Mnie by granie nie przeszkadzało gdybym mogła tam być do tej drugiej... :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6774
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Ustroń sanatorium Daniel

Post autor: Maryann »

Jeszcze mam pytanko dziewczyny. Jak jest z dostępem do internetu w ośrodku??
beti4514
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 166
Na forum od: 13 wrz 2013 21:39
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Ustroń sanatorium Daniel

Post autor: beti4514 »

Maryann internet jest na dole w holu i kawiarni ,niektórzy tam schodzili z laptopami -w pokojach nie ma .Ja korzystałam z wi-fi z telefonu ale słaby był zasięg więc połączenie z netem takoż same ...Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6774
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Ustroń sanatorium Daniel

Post autor: Maryann »

Dziękuję Beti... W takim razie zabieram swój...
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6774
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Ustroń sanatorium Daniel

Post autor: Maryann »

Witajcie... dzisiaj pierwszy dzień.. pierwsze wrażenie pozytywne...Ładne pokoje, czysto, obiad smaczny... czekam na wizytę u lekarza....Budynek jest remontowany co widać i wewnątrz i na zewnątrz... Ale kiedyś remont zrobić trzeba przecież... Stukanie i wiercenie w dzień mi nie będzie przeszkadzało... zobaczymy co dalej...
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24972
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Ustroń sanatorium Daniel

Post autor: Sloneczko »

Maryann :kwiat: dalej musi być tylko lepiej :twisted:
gerea
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 36
Na forum od: 25 lip 2017 16:09
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Ustroń sanatorium Daniel

Post autor: gerea »

Witajcie.

Jadę do Daniela 13 września (z ZUS) i mam pytania:

1. Jak osobie niezbyt chodzącej najlepiej dostać się na miejsce z PKP czy PKS (poza taksówą)?

2. Czy są tam w ogóle jedynki i jak wygląda opcja rezerwacji?

3. Których pięter / pokoi lepiej na pewno unikać?

3. Czy w Ustroniu kuracjusze mogą pić za darmo wodę mineralną, czy tylko odpłatnie?

Rzeczą trochę niepokojącą jest całkowity brak wzmianek o funkcjonowaniu jako sanatorium na ich stronie internetowej - oni widnieją tylko jako hotel. Cóż to, hotel z masażami, pokojówki udają pielęgniarek, a menadżer - ordynatora?
gerea
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 36
Na forum od: 25 lip 2017 16:09
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Ustroń sanatorium Daniel

Post autor: gerea »

PS. I jeszcze jedno:

4. Czy baza zabiegowa jest w obiekcie, czy gdzieś się chodzi do innych ośrodków?
gerea
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 36
Na forum od: 25 lip 2017 16:09
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Ustroń sanatorium Daniel

Post autor: gerea »

HALLO!

Poumieraliście po kuracji w "Danielu", czy co? Zmienimy nazwę tematu na "Mordercze sanatorium"? :D :lol:
ODPOWIEDZ