Praca czy zasłużona emerytura?

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Praca czy zasłużona emerytura?

Post autor: andrzej1955 »

Witam,nie jestem za ubekami ani sbekami-ale przy okazji wielu ludzi pracujących na cywilnych etatach np. lekarze i służba medyczna też dostało popalić bo wrzucono ich do jednego wora z funkcjonariuszami-nikt się tym nie przejmuje bo teraz jest podobno sprawiedliwie-czy w Naszym Kochanym Kraju można zrobić coś porządnie-czy tylko tak jak zwykle do dup.... :!: już dawno przelicznik PO ustaliło na 0,7 a teraz ma być 0,00,weryfikację będzie przeprowadzał odpowiedni minister-i oczywiście swoim-nawróconym działaczom PRL-u-będą przysługiwały te........normalne :roll: Dom Wariatów :roll:
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3436
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Praca czy zasłużona emerytura?

Post autor: Dzia_dek »

andrzej1955 pisze:(...) nie jestem za ubekami ani sbekami -ale przy okazji wielu ludzi pracujących na cywilnych etatach np.
lekarze i służba medyczna też dostało popalić bo wrzucono ich do jednego wora z funkcjonariuszami-nikt się tym nie przejmuje (...)
Andrzeju w nawiązaniu do tego co zacytowałem z Twojego postu, to dziś usłyszałem taką wypowiedź, pana T. Majchrowicza
(zastępca przewodniczącego NZZZ Solidarność), że jest to sprawiedliwe ponieważ te osoby, nawet jeśli pracowały na
cywilnych etatach, to wiedziały do jakiej instytucji idą pracować, a robiły to świadomie bez jakiegokolwiek przymusu.
Jak widzisz, u nas w kraju da się wszystko wytłumaczyć żeby tylko stanęło na "naszym", tzn. "na ich". :lol:
Wracając do tematu to mam nadzieję, że będąc już na emeryturze, a pójdę na nią jak tylko to będzie dla mnie możliwe, :)
będę miał chociaż trochę więcej wolnego czasu niż teraz i nie będę musiał tak jak w chwili obecnej robić coś kosztem czegoś innego.
Chociaż zmartwił mnie fragment postu Jacka mówiący o tym, że mimo pobytu na emeryturze nadal brakuje mu wolnego czasu.
Trochę się obawiam, że w moim przypadku może być podobnie i tego wolnego czasu będę miał jeszcze mniej niż teraz. :roll: :(
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7130
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Praca czy zasłużona emerytura?

Post autor: jacky6 »

Temat brzmi – „Praca czy zasłużona emerytura”.
Czy trzeba sobie zasłużyć.
Jeśli ktoś nie daje rady z tych czy innych względów – pozostanie renta.
Nie pomijam emerytów w pełni zdrowia a w kwiecie wieku lat czterdziestu zrzucających mundurek a idących na służbę np. w firmach ochroniarskich i nie tylko.
---
:mrgreen: To przyjemnie czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi:ugeek:
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7130
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Praca czy zasłużona emerytura?

Post autor: jacky6 »

Dzia_dek pisze: 01 paź 2017 20:15
Chociaż zmartwił mnie fragment postu Jacka mówiący o tym, że mimo pobytu na emeryturze nadal brakuje mu wolnego czasu.
Trochę się obawiam, że w moim przypadku może być podobnie i tego wolnego czasu będę miał jeszcze mniej niż teraz. :roll: :(
Może zbyt wiele sobie musiałem zostawić na czas emerytury.
Być może.
Jak na razie – po 1.5 roku czuję, że dopiero nadrobiłem ca 30 % zaległości.
Żeby jeno dobry Pan Bócek pozwolił dalej nadrabiać …

:mrgreen: To przyjemnie czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi … :ugeek:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7828
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Praca czy zasłużona emerytura?

Post autor: darek »

Tak Andrzeju MASZ rację.
Ta cała dzisiejsza Niby dezubekizacja prowadzi do totalnej GŁUPOTY.
Dziś dany minister ma kogoś lustrować
ok
Zaczynam schodzić na temat na temat Drażliwy.

Mistrzostwem tej ustawy jest Zadyma jaka ma teraz miejsce w Katowicach i Sosnowcu
Chyba pierwszy raz gorole i hanysy - wezmą się za tych z Warszawy.
Nam z Katowic chcą zabrać Pomnik i Rondo ..Zientka
a Tym z Sosnowca Rondo Gierka

A wracając do tematu

PRACA czy zasłużona EMERYTURA ????

Jeden z docentów z Uniwersytetu Śląskiego napisał pracę ,która podzieliła środowisko.

Dotyczyła aspektu PRACY EMERYTÓW gdy osiągną wiek.

Tyczyła Pracy tych Emerytów ,którzy skorzystali z przywilejów wcześniejszej EMERYTURY.

Uważam

Podobnie jak w przypadku wspólnych wyjazdów do szpitala sanatoryjnego małżeństw ,że JEST to delikatne naciąganie PRAWA.

Pracowałeś
15 lat -strażak , policjant inne NIEBEZPIECZNE ZAWODY
25 -lat górnik
Idziesz na wcześniejsza OK -ALE BEZ PRAWA PODJECIA PRACY bo idziesz na Emeryturę wcześniejsza
oczywiście możesz pracować ,ale bez Prawa pobierania świadczeń

Śmieszy Mnie to gdy widzę może i przez pryzmat zazdrości Moich sąsiadów Emerytów pracujących w spółkach górniczych
Tutaj z jednej Strony jaki On to zarobiony a tutaj idzie i pracuje dalej.

Mam dużo Znajomych Górników Szanuję ten ZAWÓD ale wśród Górników Szanuję TYLKO DWÓCH Ludzi po 25 latach powiesili kilof i Cieszą się Emeryturą nie dorabiają i wcale nie mają ich na poziomie wysoki sa HONOROWI
Awatar użytkownika
jurand40
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4517
Na forum od: 28 lut 2013 19:36
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Praca czy zasłużona emerytura?

Post autor: jurand40 »

Za taką emeryturę można żyć :!:
Jak wylicza Sylwester Ruszkiewicz z "Super Expressu", Gersdorf na emeryturze dostałaby dożywotnio 75 procent ostatniego wynagrodzenia plus wysługę za lata pracy. Obecnie prezes Sądu Najwyższego otrzymuje 27 729,24 zł brutto. W przypadku przejścia w stan spoczynku, uposażenie wyniesie 17 179,76 zł brutto.
Warto przypomnieć, że od pensji sędziów nie odprowadza się składek na ZUS. Dzięki temu sędziowie dostają "na rękę" znacznie więcej niż zwykły obywatel - przypomina gazeta.
forumowicz

Re: Praca czy zasłużona emerytura?

Post autor: forumowicz »

Nie tylko od wynagrodzeń sędziów nie są odprowadzane składki ZUS, jest trochę tych profesji na innych zasadach .
Wydaje mi się , że dyskutowanie kto ma jakie pobory , a co za tym idzie jaką otrzyma emeryturę nie ma sensu, wywoła tylko niepotrzebne emocje i frustracje. Kiedyś chyba bardzo zażarcie dyskutowaliśmy o wynagrodzeniach górników,nauczycieli.... doprowadziło nas tylko do antagonizmów.

Powszechna Deklaracja Praw Człowieka
„każdy pracujący ma prawo do odpowiedniego i zadowalającego wynagrodzenia, zapewniającego jemu i jego rodzinie egzystencję odpowiadającą godności ludzkiej i uzupełnianego w razie potrzeby innymi środkami pomocy społecznej”


a przecież przyjęliśmy Deklarację , Konstytucja również potwierdza powyższe słowa ............ - tylko życie płata nam figle nie zważając kto w danej chwili sprawuje władzę :(
Awatar użytkownika
jurand40
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4517
Na forum od: 28 lut 2013 19:36
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Praca czy zasłużona emerytura?

Post autor: jurand40 »

Będzie 500 plus dla emerytów?
PSL już po raz drugi składa projekt ustawy o stałym dodatku do rent i emerytur dla tych osób, które dostają mniej niż 2 tys. zł miesięcznie. Dodatek w kwocie od 300 do 500 zł byłby wypłacany co roku w grudniu. – Taki dodatek pozwoli starszym i chorym osobom godnie spędzić święta
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7828
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Praca czy zasłużona emerytura?

Post autor: darek »

Osobiście

To wolałbym ,aby leki nie drożały bo je musze zażywać codziennie a dodatek jest albo i nie raz w roku.

A dodatek cóż do czegoś zobowiązuje :)
Awatar użytkownika
maria123
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1596
Na forum od: 04 lis 2013 21:03
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Praca czy zasłużona emerytura?

Post autor: maria123 »

Praca, czy emerytura? Oto jest pytanie dla mnie :?:
ODPOWIEDZ