Podlaski NFZ

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6089
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Podlaski NFZ

Post autor: Duszyczka »

Dzięki Tygrysku :serce:
Uffff...ulżyło mi z tymi dwójkami po remoncie.Własnie miałam burzę umysłu co z tym fantem zrobić
:P
Czy może coś wiesz w temacie parkingów tam ?
Czym ewa.najlepiej jechać tam jeśli nie autem ?
Coś w temacie tamtejszej bezpłatnej komunikacji miejskiej.?Czy obowiæzują tam też karty z innych miast czy należy wyrabiać karty ogólnopolskie ( w Krakowie online)?
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6089
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Podlaski NFZ

Post autor: Duszyczka »

Andrzej1958 pisze: 08 mar 2024 20:13
Duszyczka pisze: 08 mar 2024 18:14

Będę czołgać się do skutku
.hihi.. ;)
Do centrum Krynicy z górki, można się potoczyć ;) , a z powrotem może być czołganie. ;)
Opinie o Mielcu są różne. Wczorajsza to ochy i achy, lub mocne narzekania.
W 2022 r byłem po sąsiedzku w Silezji. Przychodziły tam panie na balety i mówiły, że nie jest aż tak źle, idzie wytrzymać.
A mniej/więcej ile metrów pod tę górkę i czy nie jeżdżą tam busy pod ośrodek?🤔
Awatar użytkownika
tygrys
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 378
Na forum od: 26 gru 2011 12:12
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 14

Re: Podlaski NFZ

Post autor: tygrys »

Jeżdżą busy na terenie miasta bezpłatne. Tylko wiadomo godzinki trzeba sobie dopasować. Spacer normalny około 20 minut jak ktoś jest w miarę sprawny. Biegnąc można dobiec i w 7 minut ;) (joke). Parking jest nie wiem ile teraz kosztuje. Na stonie sanatorium sprawdź. Ale pewnie zdzierają tak to w Krynicy. Karta parkingowa obowiązuje jak wszędzie. Ktonie ma. Moja rada:Urząd Miasta-abonament 100 zł. obowiązujena terenie całej Krynicy. Parkujecie w sumie tam gdzie jest wolne na wszystkich moejskich (oprócz prywatnych) i macie w nosie opłaty dla obiektu. Sory za takie nie składne pisanie, ale trochę się spiesze. Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
tygrys
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 378
Na forum od: 26 gru 2011 12:12
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 14

Re: Podlaski NFZ

Post autor: tygrys »

A po górkę tyle samo co z górki ;) , równo: 20 min (1,6 km)
przez Szlak Pieszy Czerwony do samego deptaka. Do pijalni przy Magnoli przez Puławskiego z 200 m. bliżej. Z górki nogi same niosą, trochę gorzej pod tą górke jak kogoś nogi bolą. Ale znam typa co z ronda na Piłsudskiego do Wojskowego brał taryfe za 20 zł., bo nikt nie chciał jechać te 250 metrów ;) na licznik.
Awatar użytkownika
tygrys
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 378
Na forum od: 26 gru 2011 12:12
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 14

Re: Podlaski NFZ

Post autor: tygrys »

Duszyczka pisze: 09 mar 2024 10:14 Dzięki Tygrysku :serce:
Uffff...ulżyło mi z tymi dwójkami po remoncie.Własnie miałam burzę umysłu co z tym fantem zrobić
:P
Czy może coś wiesz w temacie parkingów tam ?
Czym ewa.najlepiej jechać tam jeśli nie autem ?
Coś w temacie tamtejszej bezpłatnej komunikacji miejskiej.?Czy obowiæzują tam też karty z innych miast czy należy wyrabiać karty ogólnopolskie ( w Krakowie online)?
Ja jadę tym razem pociągiem to jest przejazd łączny pociąg - tlk. Gdynynia-Zakopane-Krynica Zdrój musi czekać na IC Białystok 7.02-Wrocław na Dw.wa-wa cetralna, bo czas przesiadki to tylko 12 minut i trzeba z 4 peronu na centralnym przejść na 3.W Krynicy będę około 17.Nie chcę jechać w nocy, bo potem z dwa dni człowiek dochodzi do siebie. Jednak Wam podpowiem własne auto, bo macie inne miejsce pobytu. Przyda się nawet na lokalne podróże.
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6089
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Podlaski NFZ

Post autor: Duszyczka »

Mąż ma bardzo chory lędżwiowy też...to jazda własnym autem to tak sobie jemu służy.Ale zobaczymy...Jeszcze będę coś kombinować.Wtedy chyba pociąg nocny z przerwą jednej doby w Żyrardowie😀Ale wtedy przyjazd do Krynicy na ostrym zmęczeniu.🍹🤪🕺💃
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6089
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Podlaski NFZ

Post autor: Duszyczka »

Jakie tam są w pobliżu jeszcze uzdrowiska? Zastanawiam się nad zebraniem grupy 3-czerwca i wspólny wynajem mini busa z szoferem.🤔
Awatar użytkownika
tygrys
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 378
Na forum od: 26 gru 2011 12:12
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 14

Re: Podlaski NFZ

Post autor: tygrys »

Nowe Łazienki
Stary Dom Zdrojowy
Beskid
Soplicowo.
Sanatorium Energetyk.
Sanatorium Nad Kryniczanką
Sanatorium Uzdrowiskowe Abaton
Sanatorium Uzdrowiskowe Watra
SPZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe MSWiA
Uzdrowisko Krynica-Żegiestów S.A
20 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo- Rehabilitacyjny
Zgoda :serce:
Nowy Dom Zdrojowy itp. Z głwy więcej nie pamiętam + sanatoria w Muszynie. Tak, że może Ci się uda zebrać grupę do wspólnego wyjazdu busem.
Awatar użytkownika
Mark52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 532
Na forum od: 24 maja 2022 14:24
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Podlaski NFZ

Post autor: Mark52 »

Duszyczko a może sprawdź połączenia autobusowe? Do Krynicy na pewno jeździ Polonus i Flixbus.
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6089
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Podlaski NFZ

Post autor: Duszyczka »

Już sprawdzałam.Oczywiscie są ale długa jazda z podkurczonymi nogami. :?: Pociąciem chyba jest lepiej ?
Teraz czekam na wycenę busbusa.Im więcej osób tym lepiej oczywiście nie mniej niż 5. Mąż jednak zastanawia się nad własnym autem. Moze będzie mieć zmiennika za kółkiem. :D
Dzięki kochani za podpowiedzi :serce:
ODPOWIEDZ