Kto złożył wniosek w styczniu 2018 r.

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
ewlinka7
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 122
Na forum od: 16 cze 2014 20:24
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Kto złożył wniosek w styczniu 2018 r.

Post autor: ewlinka7 »

Hej Kotek - nie wiem do końca jak to jest w naszym NFZ. .. wiem ze powinno być tak jak piszesz, ale z tego co pamiętam to przed ostatnim wyjzdem podjechałam kiedyś do NFZ i spytałam o zwroty i tam b. mało empatyczna Pani (mam nadzieję ze przeszła już na emeryturę ) poinformowała mnie, że o zwroty mogę pytać dopiero po weryfikacji. . Do tego w naszym NFZ przypadki, że na skierowaniu jest wyjazd nad morze- kończy się przydziałem w tereny podgorskie. .. nie są rzadkością. Także chyba w przypadku naszego NFZ łatwiej uwierzyć w szczęście niż przychylność osób przydzielajacych konkretna miejscowość. Ale trzeba mieć nadzieję :D pozdrowka dla Ciebie - Kotek oraz wszystkich oczekujących na przydział fajnego miejsca i porządnego sanatorium :) :kwiat:
jettp
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1409
Na forum od: 13 cze 2017 20:36

Re: Kto złożył wniosek w styczniu 2018 r.

Post autor: jettp »

Raz przećwiczyłem wyjazd ze zwrotów w naszym NFZ. Zadzwoniłem, pani podała mi kilka propozycji , wybrałem i za dwa tygodnie byłem już w sanatorium. :)
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7824
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Kto złożył wniosek w styczniu 2018 r.

Post autor: darek »

aby NIE STRESOWAĆ mam i mogę skopiować za zip oraz przeglądarką NFZ ,ze nawet w śląskim na który tak wielu narzeka zdarzają się cuda a może zwykła wyrozumiałość
Nie koniecznie jak zaraza Nadworny napisze Znajomość

Otóż wniosek wypisany był w ..sylewstra roku minionego dostarczony zaraz po do NFZ w Katowicach i po całych kilku dniach pojawiło się w ZIP informacja o turnusie
WIELE zalezy od jednostki sa schorzenia na ..które dziś nie jedzi się do sanatorii bo jest Wielu chętnych ..cóż Wszyscy nagle zaczęli ale NFZ nie zakontraktowały w/w schorzenia ponieważ wg wytycznych inne stały się bardziej topowe stąd przyśpieszenie bądź wydłużenie KOLEJEK
Oczywiście kolejki mają to do siebie ,że ..
wnioski na tzw poszpitalne sa dużo szybciej weryfikowane zwłaszca wyisywane przez ..TOPOWE ośrodki medyczne stąd tak nieraz przyspieszenie
forumowicz

Re: Kto złożył wniosek w styczniu 2018 r.

Post autor: forumowicz »

ewlinka7 . Dzięki za :) pozdrówko, jeżeli będą wolne miejsca to tylko dobra wola urzędnicza w tym przypadku . Uwierz mi. "Nad morze" :arrow: podałem tylko taki przykład,jedni wolą nad morze, innych ;) kręcą góry. Kotek1972 :ugeek: :kwiat:
forumowicz

Re: Kto złożył wniosek w styczniu 2018 r.

Post autor: forumowicz »

Hallo, nie trzeba nic w tym temacie kopiować, tutaj piszą osoby które złożyły wnioski w styczniu 2018r, tj ;w klubie oczekujących na wyjazd do sanatorium. Argumenty merytoryczne dotyczą złożonych i zarejestrowanych wniosków w styczniu 2018r. Nie jesteśmy zestresowani!!!
Awatar użytkownika
To_ja_Jowita
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 935
Na forum od: 27 sty 2017 22:02
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Kto złożył wniosek w styczniu 2018 r.

Post autor: To_ja_Jowita »

Na Mazowszu też można starać się o zwroty dopiero po weryfikacji i nie wcześniej iż 18 miesięcy po ostatnim pobycie w sanatorium
forumowicz

Re: Kto złożył wniosek w styczniu 2018 r.

Post autor: forumowicz »

Witam , w zależności od ilości " kolejkowiczów" na wyjazd i umów podpisanych, każdy O W NFZ może sprawę zwrotów zawsze potraktować ;) dwojako.Jeśli ubezpieczony oczekujący otrzymuje skierowanie np; w miesiącu styczniu i rezygnuje odsyłając potwierdzone skierowanie na wyjazd , jednocześnie w rezygnacji zwraca się z prośbą o miejsce :oops: w maju to na pewno nie otrzyma miejsca ze zwrotu.Wszystko w granicach przyzwoitości.Na pewno nie ma sensu o taki zwrot prosić w oddziałach NFZ gdzie kolejka oczekujących ponad 100 tys. Np ; dzwonię we wrześniu do działu lecznictwa sanatoryjnego w swoim oddziale NFZ , pytam się jak jeszcze daleko do wyjazdu , w słuchawce miły damski głosik podpowiada mi ,że" w grudniu nad morze zgodnie jak w skierowaniu ",pytam się o zwroty ,"tak są :roll: ale w listopadzie i :roll: nie nad morze". Decyzja ma być krótka.Tak lub nie.Takie przykłady dot.zwrotów w materii wyjazdowej NFZ.
forumowicz

Re: Kto złożył wniosek w styczniu 2018 r.

Post autor: forumowicz »

Witam :) w niedzielny, mroźny poranek! Minął drugi miesiąc kolejki, napiszcie jak ;) szybko odpływają :o " numerki " ? Pozostaję z życzeniami dobrej niedzieli !
jettp
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1409
Na forum od: 13 cze 2017 20:36

Re: Kto złożył wniosek w styczniu 2018 r.

Post autor: jettp »

Może jednak nie tak ostro, wydaje mi się że można by też pisać o innych sprawach bo ileż można gadać o wniosku złożonym w styczniu 2018 :lol: ówn
nie zapominając jednak o głównym temacie. Pozdrawiam wszystkich..
forumowicz

Re: Kto złożył wniosek w styczniu 2018 r.

Post autor: forumowicz »

Zgadza się, wiele Tematów na tym forum poprzez niepotrzebne wątki rozmywało się.Jest tutaj dużo tematów na przeróżne '" gdybania" ,pogaduchy ,itp. Czasami warto ostro .Kotek1972 :ugeek:
ODPOWIEDZ