Sanatorium Gracja - Ciechocinek

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
czarna
Posty: 1
Na forum od: 15 cze 2009 19:24

Re: Sanatorium Gracja - Ciechocinek

Post autor: czarna »

Maiłam okazję przebywać od 09.05.09 do 01.06.09 w sanatorium "Gracja", wspomnienia mam okropne, nikomu nie polecam tego sanatorium. Jedzenie i obsługa są okropne po każdym posiłku toaleta obowiązkowa ( spowodowane jest to dodawaniem sody do jedzenia ). Dyscyplina jak w obozie koncentracyjnym ( kierownikiem ośrodka był człowiek z zachowania podobny do Hitlera !!!!! ), po godzinie 22 nie można było wyjść z pokoju a kuracjusze, którzy się spóźnili nie byli wpuszczani na teren ośrodka.
Pielęgniarki stały z alkomatem i badały każdego, który wydał się im podejżany o spożycie alkoholu, bardzo przepraszam ale nie każdy kto wraca po 22 musi od razu być pijany czasem po prostu człowiek chce posiedzieć ze znajomymi w kawiarni nie koniecznie spożywająć alkohol. Rehabilitańci podchodzili do nas jak do zła koniecznego, w pierwszym tygodniu pokazali nam ćwiczenia jakie musieliśmy wykonywać i ich pomoc na tym w zasadzie się zakończyła, przynajmniej byli sympatyczni czego nie można powiedzieć o pielęgniarkach i lekarzu orzeczniku, który nie wiedział co robi w gabinecie lekarskim "proszę się rozebrać no dobra może się pani ubrać" to tyko jeden z przykładów szybkiej "diagnozy" kobiet w wykonaniu Pana Orzecznika. Pozdrawiam Kuracjuszy od 09.05.09 do 01.06.09 a szczególnie sympatycznych sąsiadów z 3 piętra. Mam nadzieję, że nigdy nie trafię do tego ośrodka sama lepiej bym się wyleczyła wydając te pieniądze na opiekę prywatną.
malaga21
Posty: 1
Na forum od: 09 lip 2009 21:01

Re: Sanatorium Gracja - Ciechocinek

Post autor: malaga21 »

Z przykrością muszę przyznać racje moim poprzednikom i ze wszystkimi zarzutami się zgodzić,jednym słowem masakra, było to najgorsze sanatorium w jakim dotychczas byłem,a zus-owcy naprawdę są traktowani jako ludzie gorszej kategorii,mimo że my wracamy do pracy i dalej opłacamy nie małe składki.Byłem w czerwcu i jedyna dobra strona tego pobytu to ludzie których tam poznałem,byli fajni i dzięki nim czas jakoś tam zleciał.
Pozdrawiam wszystkich.
loVelas
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 14 paź 2009 22:10

Re: Sanatorium Gracja - Ciechocinek

Post autor: loVelas »

Zostałem skierowany przez ZUS na turnus listopadowo - grudniowy ,jestem przerażony tym, co piszecie o tym ośrodku. Czy jest ktoś kto może powiedzieć chociaż jedno dobre zdanie na temat tego sanatorium. :shock:
trzeciepietro
Posty: 3
Na forum od: 03 lis 2009 21:02

Re: Sanatorium Gracja - Ciechocinek

Post autor: trzeciepietro »

Byłam w sanatorium Gracja w Ciechocinku ( 9.05-1.06 br ) i najmilej wspominam sympatycznych kuracjuszy zus-owskich z trzeciego pietra 8-) pozdrawiam wszystkich :)
trzeciepietro
Posty: 3
Na forum od: 03 lis 2009 21:02

Re: Sanatorium Gracja - Ciechocinek

Post autor: trzeciepietro »

Do : loVelas :)
Jesteś przerażony opiniami o sanatorium? Myślę, że jest w nich dużo prawdy, ale przez całe lato w sanatorium trwał generalny remont, i sądze ze chociaz komfort w pokojach znacznie się poprawił. Masz szanse na zamieszkanie w pokoju luksusowym, ja nie miałam takiego szczęścia. Nie martw się na zapas, nie warto. Bardzo mile wspominam spotkania z panem psychologiem, który mam nadzieje, nastroi ciebie optymistycznie. Zyczę ci wspaniałych sąsiadów w pokoju i oczywiście, bo to najwazniejsze, pozytywnych efektów rehabilitacji. Pozdrawiam :)
brydzia
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 31
Na forum od: 10 lis 2009 22:43

Re: Sanatorium Gracja - Ciechocinek

Post autor: brydzia »

loVelas pisze:Zostałem skierowany przez ZUS na turnus listopadowo - grudniowy ,jestem przerażony tym, co piszecie o tym ośrodku. Czy jest ktoś kto może powiedzieć chociaż jedno dobre zdanie na temat tego sanatorium. :shock:
Ja też jadę na ten turnus, i już się boję:)))
Może coś się zmieniło??
Może komuś się tam jednak coś podobało??
Joanna1981
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 16 gru 2009 14:38

Re: Sanatorium Gracja - Ciechocinek

Post autor: Joanna1981 »

A ja mam takie pytanie...Może ktoś się orientuje jakie zabiegi zlecają dla osób z bólami kręgosłupa?Chodzi o odcinek lędźwiowy po operacji usunięcia przepukliny międzykręgowej.Jadę z Zusu...
forumowicz

Re: Sanatorium Gracja - Ciechocinek

Post autor: forumowicz »

Joanno, ja nie jadę ale chętnie się dowiem jak Cię leczono bo mam problemy z kręgosłupem o czym pisałem na innym wątku. Ale leczę się sam, standardowo i małe efekty, co raz częściej myślę o sanatorium jeśli to coś warte. Napisz jak już będziesz wiedziała albo po powrocie.
Pozdrawiam
brydzia
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 31
Na forum od: 10 lis 2009 22:43

Re: Sanatorium Gracja - Ciechocinek

Post autor: brydzia »

Byłam w terminie 28.11-21.12.2009 i mogę podzielić się uwagami:
* jedzenie bardzo skromne, biały serek na śniadanie straszy mnie do dzis w snach:)))Jak go nie zjecie , i tak do Was wróci...w postaci "leniwych
* brak dodatków, typu pomidor, ogórek, chrzan,musztarda, papryka,sałata
* bardzo skromne sniadania, za to cięzkie kolacje ...np. bigos czy fasolka po bretońsku
* zawsze w piątki ryba.....każdy musi pościc, czy chce, czy nie:((((

Maleńkie pokoje, bierzcie 2-osobowe, trójki sa takie same, ale z 3 łózkami.Meble z lat 80, jest parę pokoji po remoncie, ale tam nie trafiaja ludzie z skierowania z ZUS-u:)))))
Miły personel, młodzi ludzie, bardzo życzliwi.
Zabiegi, jesli pan doktor dobrze zrozumie, co Ci jest, tez ok i dużo/ ja miałam 6 dziennie/
Organizowane sa odpłatnie wycieczki, ale często jest tak,że trzeba sobie przestawić/przyspieszyć jakiś zabieg/wyjazd zaraz po obiedzie czyli g.12.30/
Na zakupy zywnościowe polecam biedronkę lub tesco /napewno kupicie masło i jakiś inny owoc niz jabłko, pomidora, czy ogórka do kanapek/
Reasumując: biorąc pod uwage jakie pieniadze płacimy na składki, ZUS mógłby nas bardziej "dopieścić", ale trafiłam na to forum przed wyjazdem, więc nie nastawiałam się na 5*. I dobrze, koleżankę w pokoju miałam SUPER/ Elusiu, buziaki!!!/, towarzystwo na 4 pietrze całe ok.
Nie nastawiajcie się żle, ale jesli chcecie luksusów, to nie to miejsce:)))Pozdrawiam, Brydzia
pozdrawiam
Joanna1981
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 16 gru 2009 14:38

Re: Sanatorium Gracja - Ciechocinek

Post autor: Joanna1981 »

Brydziu cieszę się że napisałaś parę słów o swoich wrażeniach z Gracji...Ja jadę tam 2 stycznia.Mam takie pytanie do Ciebie.Czy są tam też jakieś diety?Mnie interesuje niskokaloryczna...Orientujesz sie jak to wygląda?
ODPOWIEDZ