Sanatorium Gracja - Ciechocinek

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Maks
Posty: 2
Na forum od: 11 lut 2010 13:42

Re: Sanatorium Gracja - Ciechocinek

Post autor: Maks »

Droga Dorotane!
Myślę że te wszystkie opinie są trochę przesadzone, albo ich twórcy mieli zbyt wyimaginowane wymagania odnośnie sanatorium.
Sanatorium to nie hotel pięciogwiazdkowy z basenem i imprezami np. na Krecie.
Jedziemy tam aby podreperować swoją kondycję i kręgosłupy. Nie jedziemy na wakacje lecz na rehabilitację. Mam taką cichą nadzieję iż Sanatorium Gracja w Ciechocinku jest Sanatorium a nie wykańczalnią pacjentów, wytwórcą kalek na całe życie. Ciechocinek jako miejscowość sanatoryjna ma niezłą reputację w Polsce i na świecie i myślę że to obliguje poszczególne Sanatoria do dbania nie tylko o swój wizerunek ale też o wizerunek Ciechocinak jako Uzdrowiska a nie Wykańczalni...
brydzia
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 31
Na forum od: 10 lis 2009 22:43

Re: Sanatorium Gracja - Ciechocinek

Post autor: brydzia »

Przestańcie panikować-Max i Dorotane-nie ma dramatu-oczywiście, jak ktos napisał, nie spodziewajcie się 5 gwiazdek, do takiego standardu niestety ZUS nie kieruje, trzeba jechac samemu i płacić około 200pln za dobę.
W Gracji da sie wytrzymać i przeżyć -ja i Joasia jesteśmy tego przykładem:)))
O szczegóły pytajcie na priv
Pozdrawiam
dorotane
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 11 lut 2010 19:16
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sanatorium Gracja - Ciechocinek

Post autor: dorotane »

Dzięki za słowa otuchy :) Oczywiście nie oczekuję luksusów i jestem świadoma, że to pobyt leczniczy a nie wczasy (jak zresztą dała mi do zrozumienia pani z NFZ, gdy chciałam zmienić termin pobytu), ale opinie o "Gracji " mówią same za siebie :roll: . Jest to mój pierwszy wyjazd do sanatorium, więc sami rozumiecie....
Cieszę się jednak, że trafiłam na to forum, można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy. Mam w związku z tym pytanie - czy w Ciechocinku jest jakaś kawiarenka internetowa??? Będę wdzięczna za odpowiedź.
brydzia
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 31
Na forum od: 10 lis 2009 22:43

Re: Sanatorium Gracja - Ciechocinek

Post autor: brydzia »

Wiesz, nie mam pojęcia, miałam laptopa ze sobą, jest w "Gracji" kącik z internetem wi-fi, na 1 piętrze, przy sali TV,
ale na stronie miasta powinna byc taka informacja, albo pytaj/dzwoniąc/ w recepcji.
Pozdrawiam
Joanna1981
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 16 gru 2009 14:38

Re: Sanatorium Gracja - Ciechocinek

Post autor: Joanna1981 »

Dorotane jest możliwość skorzystania z internetu w bibliotece która jest dosłownie 5 minut drogi od sanatorium.
Słuchajcie naprawdę nie ma się co bać. Personel jest naprawdę sympatyczny jeżeli nie daje się rady na jakichś zabiegach można iść do lekarza i poprosić o zmiany ja chyba ze 3 miałam zmieniane na inne.Panie w kuchni też są sympatyczne i tak jak pisałam lepiej poprosić o dietę.Nie ma wtedy bigosów na kolacje itp.Dieta jest tam lekkostrawna (praktycznie to samo co normalna z małymi modyfikacjami) ale też można poprosić o niskokaloryczną.
W Gracji da się przeżyć naprawdę warunki są przyzwoite,pokoje ciepłe (jak ja byłam były bardzo duże mrozy)codziennie pokoje są sprzątane.Naprawdę nie ma się co bać!
dorotane
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 11 lut 2010 19:16
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sanatorium Gracja - Ciechocinek

Post autor: dorotane »

Wielkie dzięki za informacje, mam nadzieję, że będzie fajnie. Opiszę wrażenia po powrocie. Pozdrawiam.
letta
Posty: 4
Na forum od: 09 mar 2010 08:40

Re: Sanatorium Gracja - Ciechocinek

Post autor: letta »

Mam skierowanie do Gracji na 12.04.2010r. Może też ktoś ma? Pozdrawiam.
Adin1987
Posty: 1
Na forum od: 12 mar 2010 09:55

Re: Sanatorium Gracja - Ciechocinek

Post autor: Adin1987 »

Ja również zostałem skierowany na 12 kwietnia B.r.Po tych wszystkich komentarzach to, aż boję się jechać :D mam problemy z kolanem i chciałbym się przede wszystkim, żeby mi te sanatorium pomogło, a nie pogorszyło sytuacje..

Jedzie ktoś 12 kwietnia i szuka kompana do pokoju :roll: ?
Joanna1981
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 16 gru 2009 14:38

Re: Sanatorium Gracja - Ciechocinek

Post autor: Joanna1981 »

Adin naprawdę nie ma się co bać.Krzywdy Ci tam nie zrobią.A jeśli jakiś zabieg Ci nie odpowiada źle się po nim czujesz to po prostu idziesz do lekarza i mówisz co się dzieje.Ludzie personel tam naprawdę nie gryzie!!!Są sympatyczni i krzywdy nie zrobią!!!
letta
Posty: 4
Na forum od: 09 mar 2010 08:40

Re: Sanatorium Gracja - Ciechocinek

Post autor: letta »

Też myślę tak jak Joanna, powinno być ok. Szukam w takim razie koleżanki do pokoju, turnus od 12.04 tak jak wcześniej pytałam. Na pewno w Ciechocinku będę wcześnie bo całkiem niedaleko mieszkam. A tak swoją drogą to mógł mnie ZUS skierować gdzieś dalej od domu...
ODPOWIEDZ