Sanatorium Gracja - Ciechocinek

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Joanna1981
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 16 gru 2009 14:38

Re: Sanatorium Gracja - Ciechocinek

Post autor: Joanna1981 »

Letta ja to bym się cieszyła :) Będziesz mogła do domku na weekendy jeździć :) Oczywiście jeśli będziesz chciala :)
dorotane
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 11 lut 2010 19:16
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sanatorium Gracja - Ciechocinek

Post autor: dorotane »

Witam! Właśnie wróciłam z Ciechocinka i tak jak obiecałam opiszę krótko mój pobyt w "Gracji". Negatywne opinie o tym sanatorium są moim zdaniem mocno przesadzone. Sam budynek pamięta jeszcze czasy Gierka, ale baza zabiegowa jest bardzo rozbudowana, na dobrym poziomie i co ważne wszystko na miejscu. Pokoje małe niezbyt bogato wyposażone, ale czysto (codziennie sprzątane) i w dwuosobowym nawet wygodnie się mieszkało. Największym atutem Gracji jest przemiły personel!!! Nie spotkałam się przez cały okres pobytu ze złym traktowaniem niezależnie czy ktoś był z ZUS, z NFZ czy prywatnie. Wszyscy byli równo traktowani - z uśmiechem i życzliwością. Jeśli chodzi o jedzenie, to może nie było wykwintne, ale zdecydowanie zjadliwe i nigdy nie miałam po nim sensacji żołądkowych, jak to niektórzy wcześniej opisywali. Wiadomo - jednemu smakuje, drugiemu nie i nie ma o czym dyskutować. Podsumowując - wróciłam wypoczęta, zrelaksowana i zadowolona. Jeśli ktoś wybiera się do Gracji to bez paniki, nie taki diabeł straszny... :) Pozdrawiam
letta
Posty: 4
Na forum od: 09 mar 2010 08:40

Re: Sanatorium Gracja - Ciechocinek

Post autor: letta »

Dzięki Dorotane za info, ja wyjeżdżam do Gracji za dwa tygodnie i pojadę tam dużo spokojniejsza. Te wcześniejsze opinie lekko mnie wystraszyły, ale teraz jest ok.
Anna47
Posty: 4
Na forum od: 09 kwie 2010 13:18

Re: Sanatorium Gracja - Ciechocinek

Post autor: Anna47 »

Witam , ja również mam skierowanie do Gracji z NFZ od 23 kwietnia jedzie może ktoś jeszcze w tym terminie?
Joanna1981
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 16 gru 2009 14:38

Re: Sanatorium Gracja - Ciechocinek

Post autor: Joanna1981 »

Dorotane mówiłam że nie jest źle :) A jaką miałaś dietę?
W ogóle dla wszystkich zainteresowanych.Dieta którą ja miałam czyli niskokaloryczna jest moim zdaniem najfajniejsza.Obiady są baardzo kolorowe i dosłownie cały talerz i wygląda to dużo lepiej przynajmniej dla mnie niż dieta normalna czy lekkostrawna nawet.A przy okazji można troszkę zrzucić sadełka :) Ja swoich porcji często nie byłam w stanie zjeść bo były naprawdę spore.Tylko trzeba paniom w kuchni powiedzieć i zapytać o taką dietkę bo generalnie z marszu wszystkim proponują normalną lub lekkostrawną,a te dwie niewiele się różnią od siebie.
dorotane
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 11 lut 2010 19:16
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sanatorium Gracja - Ciechocinek

Post autor: dorotane »

Miałam dietę cukrzycową z racji mojej przypadłości, ale była ona podobna do lekkostrawnej tylko dostawałam dodatkowo jogurt naturalny lub owoce jako dodatek. Były jednak dni, kiedy zazdrościłam innym kuracjuszom posiłków, kiedy mieli np. pizzę, spaghetti, gołąbki w kapuście lub smażony schab a ja tylko gotowane mięso :roll: ale cóż - wszystko dla zdrowia ;) Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jasiek
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 154
Na forum od: 23 lis 2010 13:09
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatorium Gracja - Ciechocinek

Post autor: Jasiek »

Ten ośrodek to prawdziwa żenada nie dosyć ze warunki pobytu są na bardzo niskim poziomie to do tego pseudorehabilitacja nieprowadzona jest przez fachowca żadnego doprowadza wręcz do pogorszenia zdrowia!!! A najciekawszy wypis jest na koniec dla osób, którym stan zdrowia pogorszył się SĄ ZDROWI I WIDAĆ POPRAWE LUB TAKI SAM STAN, CO PRZED PRZYJAZDEM. Mnie ciekawi czy kiedykolwiek są kontrole nad tym ośrodkiem ze strony NFZ lub ZUS, bo nie widać żeby były tam, bo jeżeli byłyby to już tego ośrodka by nie było!!! Tylko zgrany zespół, z jakim byłem teraz tam pozwolił nie zwariować wiec pozdrowienia dla nich może cos dodadzą od siebie jeszcze :D
bąbel
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 33
Na forum od: 12 paź 2010 12:34

Re: Sanatorium Gracja - Ciechocinek

Post autor: bąbel »

Witam. Cały problem polega chyba na tym, że nie każdy nadaje się z charakteru by wyjechać do sanatorium na rehabilitację. Uważam,że osoby, które oczekują 4-ch gwiazdek winny korzystać raczej z kurortów zagranicznych płacąc sobie za pobyt. Byłem w Gracji wielokrotnie i nigdy nie spotkałem się z przypadkami złej obsługi czy złej jakości posiłków. Oczywiście ser biały był ale mi osobiście smakowało, bo sam go jadam codziennie na śniadanie. Pisanie przez niektórych kuracjuszy n a forum o "przerabianiu odpadków ze stołu" jest żenujące. Głupoty niestety nie leczy się w sanatoriach. Nie wierzcie ludziom, którzy z natury nie są zadowolone z życia, krytykantom, którzy w domu jedzą byle co a w sanatorium spodziewają sie luksusów oraz tym,którzy wracają do domu z przeświadczeniem , że zmarnowali czas wyrażającym się w słowach popularnej przyśpiewki "turnus mija a ja niczyja" . Pozdrawiam wszystkich.
Awatar użytkownika
Jasiek
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 154
Na forum od: 23 lis 2010 13:09
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatorium Gracja - Ciechocinek

Post autor: Jasiek »

Widzę że albo drwisz sobie albo pojęcia żadnego nie masz, jaki koszt jest wyjazdu sanatoryjnego w Polsce to po pierwsze po 2 widać nie masz pojęcia jak prawdziwe rehabilitacje wyglądają. To forum polega raczej na tym żeby przekazać, jakie są warunki i czego mogą się spodziewać po pobycie w takim ośrodku każdy ośrodek jest inny bywałem nie w jednym a ten właśnie GRACJA jest najgorszym, w jakim byłem do tej pory wiec nie opowiadaj i nie mów ze ktoś oczekuje 4 gwiazdek i luxusu twojej kochanej Grecji, bo to jest raczej nie na miejscu my wyjeżdżając na takie wyjazdy domagamy się godnego warunku spędzenia czasu w takim sanatorium a także jadąc Tam spodziewamy się odpowiedniej rehabilitacji a nie pseudo rehabilitacji wiec najpierw myśl trochę potem pisz teksty "turnus mija a ja niczyja”, bo to jest raczej nie na miejscu podejście do ludzi, którzy wyjeżdżają naprawdę leczyć się a nie tak jak ty sadzisz ze tylko w jednym celu rozrywkowym bym jeszcze coś dodał, ale ....Nie życzę kolego żebyś tyle czasu spędził na rehabilitacjach co ja musze spędzać
marszalek
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 20 sie 2009 13:30

Re: Sanatorium Gracja - Ciechocinek

Post autor: marszalek »

Zupełnie Jasku się z Tobą zgadzam . Też byłam już w wielu różnych miejscach i te warunki są czasami żenujące a przecież nie jeździmy darmo jak tu niektórzy piszą .Czasami wiele juz lat bulimy do ZUS więc też uważam że na tym forum powinniśmy informować się o takich miejscach / dobre też warto znać/ aby jeśli możliwe do takich nie jeździć - tyle tylko możemy zrobić . A rozrywki cóż niech będą ale tylko jako małe przerywniki dla chorych przecież ludzi. Życzę zdrowia !
ODPOWIEDZ