PLON Polańczyk

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11637
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: PLON Polańczyk

Post autor: Atina »

Tak Mario Planczyk ma to....coś :D uwielbiam to miejsce na ziemi pomimo 800 km które muszę pokonać :roll: i wracam co kilka lat.
Byłam kilka lat temu w Detalu :)
Awatar użytkownika
Maria K
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 692
Na forum od: 18 maja 2015 14:34
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: PLON Polańczyk

Post autor: Maria K »

Witam,wszystko się kiedyś kończy, mój pobyt w Polańczyku też się niestety skończył.
Jestem już dwa dni w domu,nie miałam kiedy zajrzeć na forum, wiecie jak to jest po powrocie,trzeba się od nowa dostosować do codziennego życia.
Na pewno jeszcze będę chciała wrócić do Polańczyka.Od ostatniego mojego pobytu, paredziesiąt lat temu bardzo się wszystko zmieniło.
Jeśli coś ktoś chce więcej wiedzieć to pytajcie,postaram się odpowiedzieć na pytania.
Kachurka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 61
Na forum od: 06 lip 2017 20:37
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 0

Re: PLON Polańczyk

Post autor: Kachurka »

Marysiu.A nie było w Poańczyku pustawo,wyludnione??Atrakcje poza spacerami mialas??Szukam miejsca na krótki urlop w Malopolsce lub Podkarpaciu.Nie doczekam się do sanatorium,a poza tym ,moi zwierzchnicy na 3 tyg mnie nie wypuszczą.😢
Awatar użytkownika
Maria K
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 692
Na forum od: 18 maja 2015 14:34
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: PLON Polańczyk

Post autor: Maria K »

Były tłumy ludzi, wszędzie, nad wodą, w mieście, w restauracjach. Na pewno nie było nudno, były tańce, występy różnych muzyków. Ja byłam na przełomie lipca i sierpnia, środek lata, teraz już pewnie będzie mniej ludzi. Sanatorium wydzwoniłam ze zwrotów. Na pewno w przyszłym roku pojedziemy we wrześniu prywatnie na tydzień. Jak wszystko będzie dobrze. Ja jestem zakochana w Bieszczadach od czasów szkolnych. :serce: dla mnie tam jest wszystko co potrzebuje do szczęścia, czyli : woda, góry, las a w nim grzyby. 😆😆😆
Kachurka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 61
Na forum od: 06 lip 2017 20:37
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 0

Re: PLON Polańczyk

Post autor: Kachurka »

Dzięki kochana za odpowiedź!Będę rozważać Polańczyka!👌👍
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1711
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: PLON Polańczyk

Post autor: p-siak »

Kończą się wakacje,kończą się tłumy,identycznie jak w nadmorskich miejscowościach, byłem rok temu w Amer-Pol na wspomnianym przełomie,pozdrawiam.
alaxa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 248
Na forum od: 21 cze 2016 09:35
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: PLON Polańczyk

Post autor: alaxa »

Dzięki Maryś za informacje na temat Plonu i samego Polańczyka :serce: :kwiat: moi znajomi... po kilku zmianach z powodu pandemii ostatecznie dostali Polańczyk Plon, i trochę mnie zmartwiłaś, bo sama ich zachęcałam, sugerując, że Polańczyk na przełomie września i października jest super, bo byłam dwa lata temu w tym czasie, tyle, że w Amerpolu, i było superowo, ale nie spodziewałam się, że zabiegi w Plonie są słabe... pewnie mi się oberwie po ich powrocie :? ;) :roll: jedynie nadzieja w tym, że Polańczyk tak ich zauroczy, że zaniechają zemsty na mojej skromnej osobie :lol: :lol: Jeżeli możesz, to napisz jak jest w Plonie z jedynkami?? czy jest trudno dostać i czy są to pokoje z balkonami. Pozdrawiam serdecznie :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
Maria K
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 692
Na forum od: 18 maja 2015 14:34
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: PLON Polańczyk

Post autor: Maria K »

Witaj alaxa, nie wiem jak jest z jedynkami, na pewno są bo zaglądałam do jednej,drzwi były otwarte jak pani sprzątała po zmianie kuracjusza, ale my byliśmy we dwoje i nie potrzebowałam jedynki, więc się nie interesowałam. Jeśli znajomi lubią chodzić po górkach, nad wodą, to na pewno im się spodoba. A jeśli jeszcze lubią zbierać grzyby i trafia na wysyp to będą zachwyceni. Druga sprawa jest taka, jeśli nie korzystają z rehabilitacji u siebie na miejscu i jest im wszystko jedno jakie zabiegi będą mieć to na pewno będą zadowoleni. Mi zależało na mokrych zabiegach i na normalnym masażu, trwającym 30 min, a nie 10. No ale niestety nasza pani doktor twierdziła że lepsze zabiegi mają tylko dla komercji, że NFZ im nie zapłaci. Inni lekarze też to samo mówili innym kuracjuszom. Tak jak pisałam my byliśmy ze zwrotów, i więcej już do Plonu ze zwrotów nie wezmę , co innego z przydziału, nie ma wyboru. Co do pokoi to chyba wszystkie mają balkony. Na przyszły rok planujemy jechać prywatnie, ale też nie do Plonu. Może do Solinki,lub na kwaterę prywatna. Pozdrawiam.
alaxa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 248
Na forum od: 21 cze 2016 09:35
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: PLON Polańczyk

Post autor: alaxa »

Bardzo dziękuje za odpowiedź :kwiat: :kwiat: :kwiat: Pozdrawiam :)
Magdaaa42
Posty: 2
Na forum od: 06 lut 2022 17:11
Oddział NFZ: Małopolski

Re: PLON Polańczyk

Post autor: Magdaaa42 »

Witam
Czy jest w Plonie basen albo gdzieś w Polańczyku taki żeby można było popływać zimą???
Czy za internet się płaci?Jak tak to ile?
Czy trudno jest dostac pokoj jednoosobowy?
Jest sauna?
Komora krioterapii?
Jadę z NFZ jutro
pozdrawiam
ODPOWIEDZ