Recykling po polsku

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Airam1
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 108
Na forum od: 18 mar 2021 23:26
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Recykling po Polsku

Post autor: Airam1 »

Andrzeju masz rację tylko jak dotrzeć do tych pustych głów. ???
Kilka lat temu odwiedziłam rodzinne strony mojej mamy, wieś mazowiecka , mała społeczność i przepiękne okolice. Ktoś rzucił hasło .....idziemy na grzyby. Oky dobry pomysł ,chodziłam po lesie zbierałam grzybki ale niestety więcej nazbierałam puszek , butelek i worków foliowych . Do tej pory mieszkańcy wsi, żartują sobie....No nie wiesz która ? to ta paniusia co poszła na grzyby a wróciła ze śmieciami. Przykre to ,że nasze społeczeństwo jest tak próżne i nieodpowiedzialne. Pozdrawiam
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4486
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Recykling po Polsku

Post autor: Kleinehexe »

Airam1, niech się śmieją, taka ich reakcja na na nieznane , mechanizm obronny. Ja się już do bycia paniusią, ekoterrorystką itp. itd. przyzwyczaiłam, pogodziłam, a może i polubiłam. 😁 By coś zmienić, musimy zaczynać od siebie i dawać dobry przykład, wskazywać kierunek pozostałym. Na siłę niewiele się da zdziałać. Zakazy, nakazy to wiemy jak często działają w naszym pokomunistycznym świecie, zwłaszcza jak nie ma kto i jak egzekwować. A jak jeden z drugim, a potem i trzeci postąpi jak ty, to może pójdzie to wreszcie owczym pędem 😄. Tak trzymaj kochana! :serce:
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14551
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Recykling po Polsku

Post autor: ANDY12345 »

To jest tak jak w kryminalistyce - nie wysokość kary ale jej nieuchronność powoduje, że nie grzeszymy :lol: .
W wielu miejscach zakładane są fotopułapki na takich śmieciarzy i pokazywane i nagłaśniane w mediach. Jeszcze jakby można było twarze takich osób pokazywać , a niestety nie można, to wstyd byłby dodatkowym powodem do zastanowienia się przed śmieceniem.
Wiele lat temu czytałem w prasie , że jednym z najczyściejszych miast na świecie jest Singapur, bo tam gdy była np. plaga wypluwania gumy do żucia nakładano bardzo wysokie kary (500 $ singapurskich, dla turystów też), ale większe znaczenie miało to, że sami mieszkańcy pilnowali tego. W Szwajcarii też jest podobnie, że mieszkańcy bacznie patrzą na niewłaściwe zachowanie i babcia patrząca przez okno nie zawaha się na powiadomienie policji o nawet małych wykroczeniach. Tylko tam policja szybko działa, a jak słyszę, że naszej nawet po zgłoszeniu nie chce się czy nie mają czasu na reakcję, to wygląda na to, że są stworzeni do wyższych celów :evil: .
Nie tak dawno temu sami naocznie mogliśmy się o tym przekonać :roll:
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4486
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Recykling po Polsku

Post autor: Kleinehexe »

Tak, nieuchronność kary ma ogromne znaczenie, ale i mentalność, świadomość robi swoje. U nas, gdy ktoś powiadomi policję, że ktoś np. wywiózł śmieci do lasu, czy pali śmieciami w piecu, tak że dym z komina chce człowieka zadusić, to mówi się, że to donosiciel. A przecież on walczy o coś, co służy nie tylko jemu, ale nam wszystkim. Nie wspomnę o tym, że niektórzy boją się zemsty sąsiedzkiej i nie donoszą. Przytaczam autentyczne słowa osoby, która nie mogła czasem korzystać ze swojego ogrodu, bo sąsiad tak zatruwał powietrze.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Recykling po Polsku

Post autor: andrzej1955 »

Witam, od 1,07, według dyrektyw UE, nie powinno używać i sprzedawać wielu artykułów z plastiku, niestety nasi rządzący nie mieli czasu na wydanie odpowiednich zarządzeń czy ustaw, niestety mimo utworzonej komisji-ciekawe ile zarabiają z naszej kasy- dalej zdarzają się podpalenia wysypisk śmieci, choć pojawiła się jedna jaskółka- zatrzymano i odesłano do Niemiec z ich śmieciami wwożonymi do Polski, temat zapewne będzie nadal aktualny- niestety, bo sprawa nie ma końca, Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Recykling po Polsku

Post autor: andrzej1955 »

Witam, temat ciągle aktualny i po programie telewizyjnym okazuje się że wywóz śmieci jest lepszym interesem niż handel narkotykami- stąd u nas w Polsce śmieci z całej Europy bo różne znikające firmy przyjmują różnego rodzaju odpady z całej Europy, ciekawe co nasi rządzący z tym problemem zrobią bo zamieść pod dywan już tego się nie da bo jest ich za dużo :!:
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Recykling po Polsku

Post autor: andrzej1955 »

Witam, jak powyżej temat bardzo aktualny bo ceny za wywóz śmieci znowu-tak jak wszystko- do góry, oglądałem reportaż jak niemieckie służby kontrolują ciężarówki i firmy w których pracują- niestety sami przyznają że wyłapują tylko niewielki odsetek tego procederu- z drugiej strony jestem ciekaw efektów powołanej komisji- czy tylko biorą kasę czy działają-chyba jeszcze żadnego raportu nie napisali, a zbliża się sezon cieplejszy i znowu po raz kolejny będą płonąć wysypiska w naszym kraju i nas zatruwać :?:
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Recykling po Polsku

Post autor: andrzej1955 »

Witam,temat założony w 2018 roku a problemy takie same a może jeszcze większe,przykład Zielonej Góry gdzie przy pożarze trujący dym zagroził całej okolicy-pożar ugaszony ale z beczek wyciekają trujące substancje do gleby :!:
Następny Skandal to trujące odpady z państwowej fabryki dynamitu-ujawniony przez dziennikarzy po 2 letnim śledztwie :!:
Tykająca BOMBA pod Bełchatowem gdzie składowane są nie wiadomo jakie odpady :!:
Najgorsze w tym wszystkim jest to że na wizji widzimy przepychanki polityczne a nie plany przeciwdziałania- a mnie jako obywatela Gó,,no interesuje kto rządzi ale jak dba o Polaków :
Gdzie jest komisja powołana do zwalczania i monitorowania nielegalnych odpadów i różnego rodzaju trujących substancji :?:
Jeszcze trochę i sami się unicestwimy bo państwo nie może poradzić sobie z mafiami śmieciowymi i bandytami zatruwającymi nam życie :?:
Co jeszcze musi się w Polsce wydarzyć żeby zrobić z tymi bandziorami porządek mającymi większe zyski z handlu śmieciami niż narkotykami-za narkotyki idą siedzieć a za śmieci żyją jak pączki w maśle
Jak długo jeszcze pozostaniemy śmietnikiem Europy a nawet świata :?:
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24608
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Recykling po Polsku

Post autor: ewasz »

Jędrek, myślę że tak długo jak długo złoty cielec będzie przesłaniał zdrowy rozsądek...
Niestety czarno to widzę :(
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14551
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Recykling po Polsku

Post autor: ANDY12345 »

andrzej1955 pisze: 01 gru 2019 19:18 Witam,z informacji w TV dowiedziałem się że przy prokuraturach okręgowych wyznaczono prokuratorów do zwalczania nielegalnych składowisk i wyjaśnienia pożarów które zdarzyły się na wysypiskach-ciekaw jestem efektów takich działań w obecnej sytuacji jaką mamy w tej instytucji :roll:
No i widzimy jaki jest skutek :evil: .

Nie tylko Polska jest wielkim śmietnikiem. W Azji w wielu biednych krajach są składowiska sprasowanych odpadów do "recyklingu" z m.in. Niemiec, W. Brytanii i innych europejskich krajów, tylko w większości te śmieci nie nadają się do recyklingu. W Afryce pewnie też.
W jednym z reportaży w niezależnej stacji pokazano jak płyną rzeki śmieci i wygląda jak rzęsa wodna, tylko to jest plastikowa rzęsa.
Na pustyni Atakama wysypywane są rocznie dziesiątki tysięcy ton nowej odzieży i butów nawet jeszcze nie rozfoliowanch.
"INTERIA ZIELONA" czwartek 10.02.2022 " Pustynia Atakama w Chile stała się gigantycznym wysypiskiem ubrań"
ODPOWIEDZ