Rymanów Zdrój - Zimowit - 07.10.2018r.

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3432
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Rymanów Zdrój - Zimowit - 07.10.2018r.

Post autor: Dzia_dek »

Taxi w Zdroju? teraz to chyba już nie. Kiedyś jeździł ośmioosobowy bus. Czasem go jeszcze widuję, ale bez "koguta".
Więc pewnie nie jeździ jako taxi, chyba, że nieoficjalnie. Najbliższy postój to w Rymanowie, cztery km od Zdroju.
Z "Neobusa" nie wysiadaj na przystanku w centrum koło hotelu "Piccolo", ale jedź do przystanku Rymanów Zdrój Góra.
Dla nich to ostatni przystanek. Ten przewoźnik czasem przesadza pasażerów (w swojej bazie w Niebylcu) w małe,
kilkuosobowe busy. Można wtedy spróbować poprosić, aby podjechał na górkę. Dla niego to tylko chwilka. Jeśli nie
to poniżej masz mapkę z trasą dojścia od przystanku do "Zimowita". Jeśli walizka będzie miała kółeczka to dasz radę
mimo tego, że połowa trasy wiedzie "pod górkę", ale cała trasa dojścia jest asfaltowa.
dojsciedozimowita.jpg
elkaszka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 73
Na forum od: 16 mar 2012 22:18

Re: Rymanów Zdrój - Zimowit - 07.10.2018r.

Post autor: elkaszka »

Ślicznie dziękuję za precyzyjne informacje i porady. Pozdrawiam serdecznie. Miłego dnia 😊.
Awatar użytkownika
kajacek
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 02 maja 2018 11:52
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Rymanów Zdrój - Zimowit - 07.10.2018r.

Post autor: kajacek »

Byłem w Zimowicie na turnusie 27.07 - 19.08, tak więc mam świeże wiadomości
Na pasażerów neobus na przystanku Rymanów Zdrój Góra czeka busik z Zimowita i podwozi wszystkich pod sam szpital - ale na wszelki wypadek można zadzwonić do nich i upewnić się.
To samo jest z odjazdami - na koniec turnusu busik podwiózł wszystkich na przystanek - oczywiście uzgodniliśmy to wcześniej z panią oddziałową, ale nie robiła żadnych problemów;
Jest parking poniżej - kilka osób z niego korzystało - ale tam jest około 500 metrów w dół; kilka osób parkowało samochody na drodze dojazdowej do Zimowita i obok sanatorium Staś.
goska1122
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 44
Na forum od: 24 lip 2018 20:21
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Rymanów Zdrój - Zimowit - 07.10.2018r.

Post autor: goska1122 »

hej a jak tam jest ogólnie da się wytrzymać bo słyszałam różne opinie
kasiaa256
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 23
Na forum od: 24 sie 2018 12:24
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Rymanów Zdrój - Zimowit - 07.10.2018r.

Post autor: kasiaa256 »

Witam
Jadę do Zimowitu na turnus ZUS od 7 października, ale w Rymanowie będę już od 30 września, bo wtedy mój synuś zaczyna swój turnus. Sanatorium Zimowit znam bardzo dobrze, bo byłam tam kilka razy jako opiekun dzieci. Warunki takie sobie - na oddziale ZUS znacznie lepiej niż na NFZ. Chociaż podobno ostatnio był tam remont tylko nie wiem czy przypadkiem nie dotyczył on jedynie oddziału dla dzieci. Jedzenie takie sobie, ale tragedii nie było. Najgorsze były śniadania i kolacje - musiałam kupować dzieciom własną wędlinę, bo to co dawali trudno było nazwać wędliną. Za to bardzo zadowoleni byliśmy z zabiegów - dostaliśmy to o co poprosiłam. Największy minus dla mnie to brak basenu pływackiego. Jest jedynie mały do ćwiczeń.
elkaszka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 73
Na forum od: 16 mar 2012 22:18

Re: Rymanów Zdrój - Zimowit - 07.10.2018r.

Post autor: elkaszka »

Dziękuję za informacje. Pozdrawiam 😊
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Rymanów Zdrój - Zimowit - 07.10.2018r.

Post autor: sztani »

Elkaszka dostałaś sporo wiadomości :) po powrocie czekamy na opis z pobytu :)
elkaszka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 73
Na forum od: 16 mar 2012 22:18

Re: Rymanów Zdrój - Zimowit - 07.10.2018r.

Post autor: elkaszka »

Oczywiście. Opiszę wszystko 😉. Zarówno warunki pobytowe i zabiegowe jak i rekreacyjne 😉. Serdecznie pozdrawiam 😊
Awatar użytkownika
kajacek
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 02 maja 2018 11:52
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Rymanów Zdrój - Zimowit - 07.10.2018r.

Post autor: kajacek »

Ja tegoroczny pobyt w Zimowicie wspominam i oceniam bardzo pozytywnie - byłem na turnusie 27.07 - 19.08.
Był czas i na zabiegi i na zabawy - 3,5 tygodnia zlecialo bardzo szybko...
mg11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 242
Na forum od: 30 mar 2012 16:55
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Rymanów Zdrój - Zimowit - 07.10.2018r.

Post autor: mg11 »

Byłeś dodatkowo w fajnym okresie...lato w pełni...
ODPOWIEDZ