Krynica Zdrój sanatorium Lwigrod 19.10-09.11

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Honorka
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 153
Na forum od: 07 sie 2016 18:44
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Krynica Zdrój sanatorium Lwigrod 19.10-09.11

Post autor: Honorka »

Czyżby nie było więcej osób jadących do Lwigrodu 😕😕😕😕
kuracjuszka777
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 18
Na forum od: 26 kwie 2018 17:26
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Krynica Zdrój sanatorium Lwigrod 19.10-09.11

Post autor: kuracjuszka777 »

John2306 pisze: 13 sie 2018 22:32 Ja również jadę do Lwiegogrodu w Krynicy od 20.10.2018. Jeżeli potrzebujecie informacji na temat tego ośrodka i Krynicy to piszcie. Ostatnio byłem w tym ośrodku w styczniu tego roku. Pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia , a może spotkaniu na soczku w kawiarence?
Witaj,
wybieram się tam w listopadzie /wyjazd poszpitalny/. Miałam nadzieję, że uda mi się zarezerwować pokój jednoosobowy, ew. odpłatnie - okazuje się że nie ma takiej opcji. Pan z marketingu nie był zbyt rozmowny ale stwierdził, że pokoje są przydzielane wcześniej i nie ma możliwości zmiany a jednoosobowych i tak nie przewidziano w umowie z NFZ w ramach leczenia szpitalnego. Jestem zmartwiona bo marzyło mi się trochę prywatności. Z tego co piszesz, wynika, że znasz dobrze realia - czy mógłbyś opisać warunki zakwaterowania? Czy kuracjusze poszpitalni są tylko na jednym piętrze i ilu osobowe są to pokoje? Czy jest sens przyjechać dzień wcześniej by nie trafić do pokoju np. czteroosobowego, od kogo to zależy, od recepcji? Będę wdzięczna za poradę. Pozdrawiam serdecznie
John2306
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 264
Na forum od: 10 lip 2018 09:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 19

Re: Krynica Zdrój sanatorium Lwigrod 19.10-09.11

Post autor: John2306 »

Witaj. Już wcześniej wspominałem że ten pan nie jest zbyt miły. Będąc dwa razy w Lwigrodzie mieszkałem w tym samym pokoju na tym samym łóżku. Pokój 3 osobowy , jedna szafa jakaś szafka służąca za stolik z lustrem , trzy krzesła , trzy nocne szafki, wieszak na ścianie. Łazienka dosyć wygodna z kabiną prysznicową, Pierwszy raz jak byłem to nie rozpakowywałem walizki i w niej trzymałem ubrania przy łóżku, natomiast za drugim razem miałem do dyspozycji część szafy, gdyż przyjechałem najwcześniej.Nie wiem czy Ci opłaca się przyjeżdżać dzień wcześniej. Jeżeli będziesz jechała nocnym Polonusem to przyjedziesz przed 6 rano i to powinno wystarczyć. Po przybyciu na recepcji twierdzą , że mają już odgórnie przydzielone pokoje i nie ma możliwości zmiany. Jeżeli trochę się z nimi pokłócisz to odeślą Cię do tego pana, który tym zarządza chyba pokój 111 . Ja będąc 2 raz zwróciłem się o przydzielenie jedynki i otrzymałem odpowiedz pozytywną pod warunkiem dokonania dopłaty o ile pamiętam 500 czy 700 zł. Nie skorzystałem z tego i myślę, że dobrze zrobiłem bo trafili mi się fajni chłopacy. W Lwigrodzie pokoje 2 osobowe w pierwszej kolejności przydzielają małżeństwom , a jedynki osobom komercyjnym. Małżeństwa i komercjusze mają też pierwszeństwo do lokalizacji pokoi z widokiem na park i ulicę , natomiast poszpitalni widok na górę i krzaki . Balkoniki w niektórych pokojach pozwalają jedynie na wywieszenie prania i zrobienie z nich lodówki w tym okresie. Zimą kiedy leżał śnieg pod balkony przychodziły sarenki i jelenie, gdyż kuracjusze dokarmiali je chlebem. Z opowiadania kumpla z Lublina wiem że podobno można załatwić sobie pokój jaki się chce. Pozdrawiam jeżeli masz jeszcze pytania to pisz.
Awatar użytkownika
Wikawika
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 21
Na forum od: 22 maja 2018 16:01
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Krynica Zdrój sanatorium Lwigrod 19.10-09.11

Post autor: Wikawika »

Witaj John
Ponieważ będę (w październiku) w Krynicy-Zdrój (prywatnie), to zainteresowała mnie sprawa kuriera, by nadać paczkę z Krynicy. Jaki kurier/firma/ przybędzie osobiście, by odebrać paczkę i jak trzeba wcześniej się zaanonsować, jeśli nadanie będzie późnym popołudniem? Proszę- może jakiś kontakt bezpośredni do kuriera. Ponadto proszę o wiadomość czy w Lwim Grodzie działa już basen?
Pozdrawiam
Wika
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1245
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Krynica Zdrój sanatorium Lwigrod 19.10-09.11

Post autor: Samosia »

Wikawika pisze: 04 paź 2018 11:00 Witaj John
Ponieważ będę (w październiku) w Krynicy-Zdrój (prywatnie), to zainteresowała mnie sprawa kuriera, by nadać paczkę z Krynicy. Jaki kurier/firma/ przybędzie osobiście, by odebrać paczkę i jak trzeba wcześniej się zaanonsować, jeśli nadanie będzie późnym popołudniem? Proszę- może jakiś kontakt bezpośredni do kuriera. Ponadto proszę o wiadomość czy w Lwim Grodzie działa już basen?
Pozdrawiam
Wika
Witaj Wikawika....gdy byłyśmy w córką w marcu mówiono,że basen ma się otworzyć dopiero z początkiem 2019r. ale wiem,że niestety ale mają mały poślizg i ponoć dopiero w marcu 2019r.ma być otwarcie :roll:
Awatar użytkownika
Wikawika
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 21
Na forum od: 22 maja 2018 16:01
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Krynica Zdrój sanatorium Lwigrod 19.10-09.11

Post autor: Wikawika »

dziękuję - pozdrawiam
WIKA
John2306
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 264
Na forum od: 10 lip 2018 09:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 19

Re: Krynica Zdrój sanatorium Lwigrod 19.10-09.11

Post autor: John2306 »

Witaj
Jeżeli chodzi o numer telefonu do kuriera w Krynicy to nie jestem w 100 % pewien ale chyba jest to 736 131 131. Wcześniej proponuję sprawdzić. Jeżeli to nie będzie ten numer to na ulicy Kraszewskiego na przeciwko Pasażu Krynickiego - Centrum Handlowe znajdziesz informację na ten temat. Kurier przyjeżdża po wcześniejszym umówieniu się na godzinę pod sanatorium. Pozdrawiam
John2306
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 264
Na forum od: 10 lip 2018 09:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 19

Re: Krynica Zdrój sanatorium Lwigrod 19.10-09.11

Post autor: John2306 »

Jeżeli chodzi o basen to niedawno oddali do użytku w Nowych Łazienkach Mineralnych , a to jest nie daleko. Wprawdzie bliżej jest w Contynentalu ale w tym basenie jest masa chloru w wodzie. Jeżeli chcesz sobie popływać to polecam basen w Damisie. Pozdrawiam
John2306
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 264
Na forum od: 10 lip 2018 09:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 19

Re: Krynica Zdrój sanatorium Lwigrod 19.10-09.11

Post autor: John2306 »

Droga Kuracjuszko 777 - zapomniałem Ci dodać , że sanatorium daje dwa ręczniki , które są wymieniane raz na tydzień, telewizja płatna - musisz sprawdzić na stronie ile ? czajnik nieodpłatny w pokoju, szklanka, żelazko do pobrania z portierni. Na korytarzu jest komputer z dostępem do internetu za niewielką odpłatnością. Ponadto na parterze jest kawiarenka w której można wypić : herbatę , kawę , piwo, wino i dobre koktajle z owoców i warzyw. W trakcie turnusu organizują na miejscu wieczorek zapoznawczo rozpoznawczy, wieczorek w połowie turnusu i wieczorek pożegnalny . Myślę, że teraz już będzie wszystko. Pozdrawiam
kuracjuszka777
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 18
Na forum od: 26 kwie 2018 17:26
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Krynica Zdrój sanatorium Lwigrod 19.10-09.11

Post autor: kuracjuszka777 »

John - bardzo dziękuję za tak wyczerpujące informacje. Wygląda na to, że zakwaterowanie w Lwigrodzie nie jawi się kolorowo. Jak rozumiem nie ma oddzielnych pięter, raczej gorsze pokoje dla kuracjuszy poszpitalnych? No cóż, jak nie dopłacają... Cała nadzieja w zabiegach i wycieczkach. Jeszcze raz dziękuję.
ODPOWIEDZ