Wysowa 24.11.2018

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
mikusia2010
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 32
Na forum od: 07 paź 2018 11:58
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wysowa 24.11.2018

Post autor: mikusia2010 »

A jesteś ze skierowaniem z ZUS-u czy NFZ? Może to jest powód przesunięcia terminu o jeden dzień w stosunku do naszego terminu. W takim razie będziesz tam przed nami i zrobisz rozeznanie w terenie. Miłego wyjazdu i skutecznej kuracji. :)
mikusia2010
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 32
Na forum od: 07 paź 2018 11:58
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wysowa 24.11.2018

Post autor: mikusia2010 »

Hej, Hanys
czy jesteś jeszcze w Wysowej? Jaka tam teraz pogoda? Czy sypnęło już śniegiem? Czy w pokojach ciepło? :)
forumowicz

Re: Wysowa 24.11.2018

Post autor: forumowicz »

hej. Jestem jestem. Do 27.11 tu kwitnę.
pogoda bajkowa,znczy słonecznie i w okolicach zera lub na delikatnym minusie. Sniegu tutaj jeszcze nie widziałem ( na szczęscie)
A w pokojach cieplutko. Dla mnie az za bardzo bo akurat mój grzejnik ma zepsuty termostat i nie da sie regulowac więc mam ciągle okno na mikro albo na cały uchył
mikusia2010
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 32
Na forum od: 07 paź 2018 11:58
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wysowa 24.11.2018

Post autor: mikusia2010 »

Dzięki za informacje, miłej końcówki pobytu! :)
Petrosj
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 196
Na forum od: 14 gru 2017 07:50
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wysowa 24.11.2018

Post autor: Petrosj »

mikusia2010 pisze: 20 lis 2018 07:53 Hej, Hanys
czy jesteś jeszcze w Wysowej? Jaka tam teraz pogoda? Czy sypnęło już śniegiem? Czy w pokojach ciepło? :)
No własnie jaka jest pogoda w tej Wysowej ? Pytam bo jakoś od niedzieli wszystkie webkamery w okolicy ie pozawieszały i żadna nie transmituje obrazu na żywo. A do okolo 15 listopada można było zobaczyć on-line otoczenie cerkwi w Wysowej oraz okolicznych słowackich miejscowości - Obrucne, Becherov, Stebnicka Huta. A od kilku dni nie moge sie polaczyc z tymi kamerami.

Czy jest mróz, czy chlapa, czy nie daj boże szklanka na jezdniach i chodnikach, bo wtedy trzeba by zakładać nakładki antypoślizgowe na obuwie (takie spiłowane raczki) ? Czy śliskie chodniki są w ogóle czymś posypywane - piach, sol, czy oszczędzaja na czym sie da ? Człowiekjedzie na rehabilitacje ruchową po złamaniu, a można sobie co innego połamać, jak jest sliska niezabezpieczona powierzchnia.

Ja przyjezdzam 28.11. okolo poludnia.
forumowicz

Re: Wysowa 24.11.2018

Post autor: forumowicz »

Pedros, sory ze tak napisze ale zadajesz pytania od czapy. sprawdz sobie pogode w google bo co ci da ze napisze jak jest teraz jak jutro moze byc całkiem na opak... dzis swieci slonce i ci o tym napisze a rano bedzie 30 cm sniegu i 10 na minusie a Ty bedziesz miec pretensje do mnie...
Raki ??? raczki na buty?/ Chłopie, Wysowa to zwykła wies otoczona małymi pagórkami ale wszedzie gdzie sie chodzi po wsi jest równo łatwo i przyjemnie a Ty sie szykujesz jakbys na koniec swiata sie przenosił i to jeszcze w dziewiętnasty wiek.
Chłopie ogarnij sie. jedziesz do normalnej uzdrowiskowej miejscowości w której żyją ludzie i "jest cywilizacja"
ps. prąd tu też mają.
ps2 ba, nawet i internet
EOT.
mikusia2010
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 32
Na forum od: 07 paź 2018 11:58
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wysowa 24.11.2018

Post autor: mikusia2010 »

Witam z Wysowej,
po pierwsze: chciałabym bardzo serdecznie podziękować borewich_44 za uprzejmość i ogromną życzliwość. Myślę,że nie tylko w swoim imieniu! Jeszcze raz dzięki za wspólną podróż!
po drugie: dziś w sanatorium Biawena otwarto uroczyście SPA ( impreza dla VIP-ów jeszcze trwa na basenie!).
po trzecie: pogoda zimowa,-8 z powodu wiatru odczuwalny jeszcze większy mróz, sniegiem lekko posypało, drogi raczej śliskie, ścieżki w parku nie są sypane, więc warto mieć kijki ( można pożyczyć w recepcji sanatorium)
po czwarte:
w pokojach ciepło, jedzenie smakowite,zabiegi mamy nadzieję będą skuteczne, na borowinie jak zwykle uśmiechnięta i życzliwa pani Zosia, rehabilitanci od gimnastyki; pani Magda, pani Agnieszka i uśmiechnięty Krzyś.
po piAte: imprezy integracyjne ( wieczorek andrzejkowy, czy tzw. wesele góralskie oraz wycieczki bliższe piesze np. na Górę Jawor i dalsze autokarowe np. do Szymbarku, Krynicy, Kamiannej, czy do Bardejowa na Słowacje organizowane przez pana Piotra i rodzinę.
W razie innych pytań chętnie odpowiem. :)
Buntownik
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 82
Na forum od: 17 lis 2018 02:03
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wysowa 24.11.2018

Post autor: Buntownik »

Mikusia jak jesteś w Biawenie i masz wolne popołudnie ewentualnie w weekend masz tak z godzinę czasu podjedz windą na piąte piętro pokój bodajże 501 do pani Renaty,która ma masujące łóżka w dni powszednie(poza poniedziałkiem) ma otwarte w godz 9-17 w sobotę chyba też w tych samych godzinach,w niedzielę w godzinach 9-13,w poniedziałki ma zamknięte.Pierwsze wejście jest bezpłatne i trwa z 70 minut na każdym z łózek przebywasz około 10 minut.Nie wiem ile kosztują kolejne wizyty ale uważam że forumowicze powinni dowiadywać się tutaj szczególnie o darmowych atrakcjach.

Przy okazji poczytaj sobie przed drzwiami kartki od zadowolonych z masażu kuracjuszy-naprawdę byłem pod wrażeniem.

PS.Jak ci się podobają widoki z balkonu na okolicę?
forumowicz

Re: Wysowa 24.11.2018

Post autor: forumowicz »

heh a wiesz że byłem tam przez prawie dwa miesiące i żadnego fotela nie zaliczyłem?
czasu nie było ;)
mikusia2010
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 32
Na forum od: 07 paź 2018 11:58
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wysowa 24.11.2018

Post autor: mikusia2010 »

Tak na V pietrze w pokoju 500 u pani Reni są łóżka masujące - 8 sztuk, na których odbywają się zabiegi rekondycyjne, tzn.poprawiające ogólną kondycję organizmu.Każde łóżko masuje inną grupę mięśni. Pierwszy zabieg ( po 5 min. na każdym łóżku) jest bezpłatny, a potem pojedyncza seria zabiegów kosztuje w tym roku 30 zł, a pakiet 10 zabiegów po 25 zł.
Widok z balkonów na góry jest rzeczywiście wart przyjazdu do Wysowej.O tej porze roku są tu raczej zamglone krajobrazy,ale jak jest mróz, to widoczność się wyostrza. W niedzielę byłam na pięknej wycieczce w Bardejowie. Pilotowała ja pani [nazwisko] i z zainteresowaniem opowiadała o Łemkach, mijanych cerkwiach i historii regionu. W Bardejowie najpierw zwiedzaliśmy część uzdrowiskową z pijalnią wód mineralnych ( z degustacją), park z pomnikiem Sisi, która wypoczywała tu "u wód", a także wytwórnię tradycyjnych bardejowskich oblatków (cieniutkie opłatki z nadzieniem o różnym smaku, np. waniliowym, orzechowym,kakaowym,czekoladowo-wiśniowym...) po 1,70 E. Potem pojechaliśmy do miasta,którego starówka jest najlepiej zachowanym kompleksem zabudowy gotyckiej w Europie. Tam zwiedzaliśmy Muzeum Ikon ( wstęp 2E) oraz katedrę św. Idziego, w której można podziwiać aż 11 ołtarzy gotyckich.(wstęp do katedry 1,50E).
Potem był krótki czas do dyspozycji uczestników i niektórzy udali się do piwnicy U Rolanda, gdzie posilili się wyprażanym syrem z hranolkami i omacką( panierowany, smażony ser z frytkami i majonezem) za ok. 5.20E.Niektórzy pili też grzane wino, bo było - 8 stopni.
Zadowoleni wróciliśmy na kolację do Biaweny. Wycieczka kosztowała 55 zł ( transport, ubezpieczenie i przewodnik) + wstępy w euro.
Tyle na razie. Pozdrawiam kuracjuszy :)
Ostatnio zmieniony 04 gru 2018 21:21 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto nazwisko
ODPOWIEDZ