Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: dani888 »

Dagno , są dwa baseny jak wcześniej było . Aquapark w Jutrzence i drugi basen w ZPL do ćwiczeń .
Wybierasz się tam może ? Pozdrawiam :kwiat: .
Oprócz tężni ma być jeszcze amfiteatr , prawdopodobnie latem już będzie to wszystko działać :) .
Co jakiś czas mam kontakt z pracownikami i dowiaduję się na bieżąco .
Tapamaraba
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 189
Na forum od: 17 lis 2016 16:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: Tapamaraba »

Witam chciałabym opisać moje wrażenie z pierwszego dnia pobytu . Zaznaczę ,że do maruderów nie należę ,ale nie wszędzie dziś były plusy .
Zacznę od plusów :
-Obsługa w recepcji w miarę sprawnie to paniom szło 🙂
-w miarę dobrze szło u Pani pielęgniarki.
-Bardzo dobre warunki bytowe (tu jest jakby luksusowo )
-Jest bardzo ciepło wszędzie pomimo temperatury na minusie .
Z minusów:
-Pan doktor nie bardzo jest zainteresowany czy Tobie jakiś zabieg daje poprawę czy też nie (w mojej sytuacji trochę już tych rehabilitacji było i naprawdę jestem w stanie w większości powiedzieć co mi pomagało ) wiadomo ,że to nie koncert życzeń ale jesteśmy tu po to żeby sobie jakieś pomóc a tak to trochę szkoda czasu mojego i ich na takie zabiegi jak np dostałam orbitrek a ten mam w domu więc po co mi ten zabieg ?? . Zlecony masaż ręczny trwa tylko 10 minut a ponoć to standard jest 15 minut może nie więcej ale też nie mniej .....
- opaski na dłoń ,które muszę nosić obowiązkowo i nie można ich ściągnąć! Nie bardzo wiem po co one są skoro karta zabiegowa jest ze zdjęciem i to ona jest naszym identyfikatorem
-ogromny minus za stołówkę :
Pierwszy za to że trzeba chodzić z gorącą wodą /herbatą do stolika , a mało tego dziś chciałam sobie dolać wrzątku do herbaty a było to może 10 minut a może nawet nie od przyjścia na kolację i niestety Pani z kuchni powiedziała że woda gorąca już wymieniona jest na zimna ponieważ przygotowują salę na jutrzejsze śniadanie ! !! Pan który siedział obok powiedział to częsta sytuacja nie dlatego on robi dwie naraz bo też lubi pić dużo herbaty.......no takiej sytuacji to ja jeszcze nie miałam i na tej samej stołówce podchodzi się do Pani kelnerki i odbiera samodzielnie przygotowany już i nałożony na talerz posiłek - mocno się zdziwiłam ,przecież tu są ludzie o kulach też i jeszcze herbatę sami noszą i talerze do stolika ....
...dla narzekających na Muflon w Ustroniu ..może i te wykładziny są okropne ale tam miałam wrażenie ,że lekarz słucha tego i współpracuje z pacjentem i tam zabiegi przynajmniej ja miałam na 5 z plusem a tu zobaczymy co będzie dalej ...
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4095
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: Bibi2 »

Dzięki Tapamaraba, mam nadzieję na dalszy ciąg :)
Odnośnie opasek , to głównie służą do identyfikacji kuracjusza na stołówce
Dobrego pobytu i jak najmniej minusów :)
Tapamaraba
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 189
Na forum od: 17 lis 2016 16:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: Tapamaraba »

Bibi2 dziękuję za odpowiedź w sprawie opaski i od razu wiadomo ,że to rzecz potrzebna i ułatwiające pracę paniom na stołówce . 🙂

Mam nadzieję,że tych minusów już będzie coraz mniej ...aczkolwiek korytarzy gdzie odbywają się zabiegi jest bardzo dużo i może to być trudne dla osób które mają problemem z poruszaniem się czy też przejściem dłuższego odcinka .
Moja noga wędrówki tymi łącznikami już mocno odczuwa niestety . Być może ta informacja będzie przydatna dla innych osób .
Pozdrawiam
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4095
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: Bibi2 »

Fakt , odległości są spore , dobrze, że jest dużo możliwości odpoczęcia na trasie.

Jeśli ktoś szuka informacji to wszystko jest ważne , a później weryfikuje się to w realu .
pozdrawiam :)
Tapamaraba
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 189
Na forum od: 17 lis 2016 16:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: Tapamaraba »

Witam ponownie.
Długo mnie tu nie było....może to i lepiej ,ponieważ pewne rzeczy mogę ocenić bardziej miarodajnie właśnie z.perspektywy czasu .
Bardzo dobra współpraca pacjent -rehanilitant.(daje 9 punktów na 10).
Troche mnie zdziwił fakt ,iż jeden masażysta zaczyna moje masaże i jak juz wiem jak ta osoba pracuje to na następne spotkanie przychodzi już kto inny . (W ciągu 23 dni zabiegowych tzn .masaży aż raptem miałam 6 (słownie sześć! )przez cały turnus ale za.to aż 3 -ech panów masażystów . Spotykałam się że zmianami personelu na zabiegach wszystkich prócz masaży :a tu zaskoczenie.
Osobiście to moje odczucia co do zabiegów jakie zostały mi zlecone to mam bardzo mieszane uczucia. Z chorą noga z problem z przemieszczaniem się oprócz gimnastyk co jest standardem z ZUS dostaję na nogi ORBITREK i rowerek stacjonarny (taki mam w.domu -aczkolwiek Pan doktor nie chciał lub nie słyszał co się do niego mówiło.!) Po co marnować pieniądze na coś co mam w domu a np. borowina lub kąpiele wodne z.hydromasażem które faktycznie czuję po nich ulgę są dla mnie nie dostępne :roll:
Po mojej prośbie o wizytę lekarską w związku z nasilającym się bólem nogi -pan doktor zleca na moją prośbę krioterapię i sam od siebie daje ultradźwięki tzn .zabiera z kręgosłupa i daje nam stopę ...i chwała mu za to :jednak nie jest ciekawy zobaczyć co się tam dzieje ,że mówię iż od 6 dni czuję ból który nie maleje.
Następnego dnia na stopie pojawia się w dwóch miejscach wybrzuszenie, które widać gołym okiem więc idę prosić znowu o konsultacje ,ponieważ uważam ,że powinnam na ten moment zrezygnować z tych orbitrek i rowerek . Na konsultacji u innego lekarza (mój prowadzący był niedostępny) wysłuchuję,iż osoba mająca tyle lat co ja to powinna pracować i że mam tak piękny zawód ,że aż nic tylko w pracy siedzieć (powinien powiedzieć że tylko w pracy stać haha ponieważ moja praca jest prawie 8 godzin stojąca ..)i tak 3/4 czasu wizyty Pan doktor powtarzał to jak mantrę .,aż się trochę zdenerwowowlam i poprosiłam oby się wypowiedział do do stopy i udoło się prawie dojść do porozumienia,żeby na kilka dni były ustawione ćwiczenia wysiłkowe na nogę i zamienił na ćwiczenia na ręce. Znowu nasuwa się wniosek ,że kontakt lekarz -kuracjusz ZUS w mojej ocenie to 2,punkty na 10. Zaznaczam ,że.to są moje odczucia i inni mogą się z moją opinią nie zgodzić .
Budynek i pokoje moja ocena 10 na 10.
Stołówka jak już pisałam na minus noszenie samemu tych herbat , i wydzielone dosłownie serwetki ...
natomiast panie wydające posiłki : uśmiechnięte, chętne do pomocy .
Najgorzej było z parkingiem w momencie przyjazdu wjeżdżamy na teren ośrodka ogrodzony i z dwoma szlabanami czyli mamy przekonanie że na w miarę bezpieczne miejsce . . koszt 270 zł za 24 dni i brak stałego miejsca postoju:co w przypadku bardzo dużej ilości miejsc nie przeszkadza jednak kiedy miejsc jest mało a auta parkowały po 2 miejsca parkingowe to już fajnie nie jest . Rozumiem,że może się zdarzyć ,że przyjeżdżam i jedyna opcja jest zaparkować na.dwoch miejscach ponieważ poprzedni kierowcy tak stanęli i już ktoś nie ma wyjścia -ale 11 aut tak stało i przez to były problemy z zaparkowaniem dla innych aut .
W tej sytuacji pomimo szukania pomocy u Pań z recepcji czy u Pana z ochrony bądź chęcią zgłoszenia tego do dyrekcji żadnej ale to żadnej reakcji na początku. Usłyszałam że już nie jeden był w tej sprawie i nic z tego nie wynika .
Po próbie wyprostowania sytuacji Pan Ochroniarz poroznosił kartki z prośbą o przeparkownie i powkładał za wycieraczki i czekał na reakcję kuracjuszy i czekał i czekał ..(temperatury nie sprzyjały wycieczkom więc ludzie mało wyruszali autami gdziekolwiek ,więc trudno im było wiedzieć .że.mają przeparkować. W Jutrzence jest radiowęzeł i bez problemu takie sytuacje jak brak kontaktu z kierowcą auta można rozwiązać. Ale trzeba tylko chcieć . W zaistniałej sytuacji z parkingiem po czasie dowiedziałam się,że jest jeszcze z tyłu tzn na przestrzał wejścia głównego parking już z miejscem parkingowym nie numerowanym bez szlabanów i to dobra alternatywa dla tych co z tamtej strony mają pokoje lub w.lecie gdzie jest otwarta kawiarenka na dworze i możemy skrótem przejść z parkingu do budynku . Parking ocena 1 na 10.
Z tego co usłyszałam osoby,które miały orzeczenie o stopniu umiarkowanym i kartę do parkowania płaciły połowę mniej.
Na koniec wrócę do mojej wypowiedzi w sprawie odległości ,które trzeba pokonać codziennie w drodze na i z rehabilitacji. Podtrzymuje to co napisałam wcześniej tzn.osoby, które mają problem z biodrami kolanami i nogami nie powinny jechać do Jutrzenki pomimo tych kanap umożliwiających odpoczynek ,ponieważ czas planowany między zabiegami nie zawsze pozwalał żeby usiąść i odpocząć .
I to Tyle moich wrażeń .
Może mało tu ogólnych danych a dużo prywaty ale uważałam .że.to też powinna być część opini.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1262
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: wiktor64 »

dzieki za opinie :D
berbla65
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 847
Na forum od: 22 mar 2019 12:28
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: berbla65 »

Dziękuję za opinię , pozdrawiam :kwiat:
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4095
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: Bibi2 »

Tapamaraba , to są Twoje spostrzeżenia i masz prawo do ich wyrażania ,
to daje pełny obraz ośrodka.
dziękuję :kwiat:
Tompolinska
Posty: 3
Na forum od: 02 sty 2024 10:43
Oddział NFZ: Śląski

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: Tompolinska »

A ja mam pytanie odnośnie rzeczy do zabrania. W pokojach są kubki czy trzeba mieć swój? I czy na zabiegi trzeba zabierać swój ręcznik? Czy można dokupić zabiegi czy tylko ewentualnie zamienić? Jadę ze skierowania ZUS, pierwszy raz i chcę wiedzieć, z czego mogę zrezygnować, żeby dotaszczyć bagaż do i z pociągu. ☺️
ODPOWIEDZ