do sanatorium z defibrylatorem?

Kardiologia, uzdrowiska kardiologiczne, sanatoryjne leczenie chorób serca. Leczenie nadciśnienia, chorób układu krążenia, rehabilitacja po zawałach itp.
jowita 1
Posty: 1
Na forum od: 11 lut 2019 20:21

Re: do sanatorium z defibrylatorem?

Post autor: jowita 1 »

Witam. Szukam osoby, które miały wszczepiony synchronizator serca CRT - D? Proszę o kontakt. nr tel [tel] lub e-mail [email]. Chciałabym się dowiedzieć jak wygląda operacja wszczepienia i czy polepszył się stan zdrowia? Pozdrawiam serdecznie.
Ostatnio zmieniony 11 lut 2019 22:48 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto nr tel i email
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7753
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: do sanatorium z defibrylatorem?

Post autor: jan19557 »

Taką salę mają też w Szpitalu Kardiologicznym w Nałęczowie ( OIOM ). Na zabiegi wozili ludzi na łóżkach
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7843
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: do sanatorium z defibrylatorem?

Post autor: darek »

jowita 1 pisze: 11 lut 2019 20:33 Witam. Szukam osoby, które miały wszczepiony synchronizator serca CRT - D? Proszę o kontakt. nr tel [tel] lub e-mail [email]. Chciałabym się dowiedzieć jak wygląda operacja wszczepienia i czy polepszył się stan zdrowia? Pozdrawiam serdecznie.
Te Osoby co Miały Nie Odpiszą

Jest wiele Osób ,które mają wszczepiony nie pierwszy ,ale któryś .

To nie JEST OPERACJA

Należy w przypadku mężczyzn chyba że Kobiety też .
Wydepilować klatkę piersiową łącznie z pachami .

Zabieg trwa około 60 minut z narkozą w Moim przypadku tyle trwała wymiana ostatniego Kardiowertera , fakt Pierwszy to około 90 minut ,ale były problemy bo stół zabiegowy ...był Mały ;) a Ja mam 120 kg i 190 cm i dali mnie na malutki bo na dużych wcześniej były takie "Duże Dziewczyny " po 160 .

Czy polepszyło się .

Jeżeli urządzenie jest KONTROLOWANE na poczatku co 3 miesiace oraz Dobrze Ustawione , PLUS regularnie zażywane są Leki plus wykonywane analizy Krwi ,Morfologi i Echa serca
To Stan zdrowia powoli polepsza się oczywiście Nie od razu ale kwartał do kwartału jest postęp o 1-2%
Gelek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 434
Na forum od: 27 lut 2013 00:16
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: do sanatorium z defibrylatorem?

Post autor: Gelek »

Owszem odpiszą.
Ja miałem w maju 2017r. CRT-D ze stymulacją resynchronizującą - trzyelektrodowy. Wszystko robią bez usypiania pacjenta. Znieczulenie miejscowe. Pierwszy zabieg nie do końca się powiódł i następnego dnia jeszcze coś robili. Co - nie wiem, bo w karcie informacyjnej słowa nie ma na ten temat. Było też pobudzanie nerwu przeponowego czy jak to tam się nazywa - coś w stylu czkawki uniemożliwiającej zmianę pozycji, ale wszystko naprawili.
Resynchronizacja miała pomóc podnieść frakcję wyrzutową lewej komory. Niestety, nie widać tego u mnie. Obecnie mam około 25% (wcześniej było około 30%). Co kwartał kontrola w poradni stymulatorowej w miejscu wszczepienia. Wizyta trwa krótko ok.10-15min. w czasie której lekarz odczytuje zdarzenia które zarejestrowało urządzenie. Nie pomaga w przypadku migotania przedsionków. U mnie trzeba wtedy robić kardiowersję. Urządzenie oczywiście zabezpiecza przed artefaktami komorowymi zagrażającymi życiu. Bateria powinna wystarczyć u mnie jeszcze na co najmniej 7 lat.
W razie pytań pisz.
Szwecja
Posty: 1
Na forum od: 13 maja 2024 15:25

Re: do sanatorium z defibrylatorem?

Post autor: Szwecja »

darek pisze: 25 lis 2018 12:43
Hakata pisze: 24 lis 2018 13:58 Jestem zbulwersowana. Mąż ma niewydolność serca, baypassy i defibrylator . Po 18-tu miesiącach wyczekiwania na sanatorium otrzymał odmowę przyznania sanatorium ze względu na stan zdrowia. Jak to jest możliwe ? Przecież po to by się leczyć - występował o sanatorium. Gdzie ma to robić jak nie w sanatorium ? Jest pod stałą opieka kardiologa , ale zmiana klimatu i fachowa opieka połączona z rehabilitacją bardzo dobrze by mu zrobiły. Nie odwołaliśmy się w terminie i przepadło, ale teraz szukam i widzę , że są sanatoria , które przyjmują osoby z defibrylatorem i niską wydolnością serca. Czy coś jeszcze możemy zrobić ?
???????????????????????????

Z informacji na podanych wnoszę że mieszkasz w województwie świętokrzyskim ( kieleckim )
W tym województwie jest oddział po szpitalny czy tez Sanatorium dla ludzi z w/w PROBLEMAMI tak bo byłem w ..kieleckim a dokładnie w KRYSTYNIE w Busku Zdroju
Bardzo Dobry oddział z wysoką klasą Specjalistów w dziedzinie Kardiologii
To pierwszy i Najbliższe takie sanatorium
b) .. Ustroń gdzie jest oddział zamiejscowy Kliniki Katowickiego Ochojca
c) .. Polanica Zdrój z oddziałem kardiologicznym
d) ..Kołobrzeg sanatorium Perła Bałtyku tutaj nie maja takiej opieki jak w Busku czy Ustroniu -ale tam się BYWA

Zastanawiające jest Gdzie leczy się Szanowny małżonek - bo u lekarza w Klinice czy tam gdzie miał wszczepiany Kardiowerter mozna poprosić nawet w klinice o wypisanie wniosku ( teraz zajmuje to raptem 2-3 minuty bo doktorzy mają szablon w komputerze)
Może lekarz Rodzinny po prostu źle wypisał czemu bym się nie zdziwił .

Jeżeli prawdą jest to co piszesz to zastanawiam się DLACZEGO Twój Partner czekał ..18 miesięcy ??
Wniosek był po prostu źle wypisany.

Osobiście co całe Forum wiem Moja wydolność wynosi poniżej 20 % frakcji -Powinienem po ścianach chodzić , kardiowerter -dyfyblilator mam NIE pierwszy o innych schorzeniach nie wspominam i MIMO że mieszkam w regionie gdzie inni czekają PRAWIE 4 lata Ja nie czekam na skierowanie nie dłużej niż 30 dni tak.
Forma wypisania WNIOSKU tak bo niestety Lekarze źle wypisują /
Powinno byc sa trzy kratki -kolejne Symbole schorzeń , oraz sugestia jakie to ma być ..SKIEROWANIE -Gdzie bo niie każdy odnajdzie się w danym regionie ( Ja osobiście Umieram gdy czuję siarkę ) a są tacy Kardiologiczni którzy wyjeżdżając nad morze od razu mają problem z ..katarem tak ,tak i idealnie czują się w ..Polanicy Zdroju.

Generalnie wraz z ODMOWĄ Zwróciłbym się do wypisującego o POPRAWNE Wypisanie Wniosku i oddanie do NFZ
Przepraszam wiem ze to stary watek, czy moglby Pan polecic gdzie znaleźć sanatorium placac prywatnie dla osoby z niewydolnoscia serca? Bliska mi osoba ma wlasnie niewydolnosc okolo 20 procent tylko bez wszczepienia dodatkowych urzadzen. Bede bardzo wdzieczna za odpowiedz.
ODPOWIEDZ