Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

:lol: :lol: :lol: :lol:
Dusia
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 45
Na forum od: 14 wrz 2013 15:46
Staż sanatoryjny: 8

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Dusia »

Bibi!
Masz rację. Niektóre ośrodki wygrywają konkurs , a potem na wszystkim oszczędzaja albo .... Takim przykładem jest Perła w Międzywodziu. Basen dla 6 -iu osób, brak dietetyka, kelnerka ,która myje również toalety. Pościel / kołdra/z odzysku niemieckiego szpitala - pieczątka na kołdrze. Ciasne gabinety zabiegowe.Brak wanny do hydromasażu , bo ta co stoi to jest ,żeby nazywało się że była. Piszę o Perle , bo miałam przyjemność w niej być. Pobyt w niej ratuje tylko bliskość morza. Ale ta bliskość będzie również w Medikurze , a byłaby jeszcze w kilku ośrodkach gdyby nie stawki dawane przez takie "perełki".
PS Ta kołdra to skandal. Dzisiaj żałuję ,że nie zrobiłyśmy z tego użytku.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: zbigniew165 »

Felice pojawiły się nowe obiekty ale z rehabilitacji narządów ruchu, czyli wiodąca w ZUS i NFZ reumatologią. Obiektów na inne schorzenia w 2018 r na razie brak tak w ZUS jak i NFZ.
Awatar użytkownika
aniag
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1055
Na forum od: 01 mar 2014 16:51
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: aniag »

Zbigniew mozesz podac jakie osrodki chodzi mi o narzad ruchu
Alicja3140
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 49
Na forum od: 26 lis 2017 17:50
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Alicja3140 »

Witam wszystkich kuracjuszy :)
Jestem zupełnym nowicjuszem jeśli chodzi o sanatorium bo nigdy nie byłam ot i nadszedł czas, że chyba muszę skorzystać.
Dopadł mnie kręgosłup okazało się, że mam w strasznym stanie dwie przepukliny i dużo innych dodatków :lol:
Tak się okazało że rehabilitacje mam zaplanowaną na październik 2018 r, ból dokucz mi a więc pomyślałam, że może wcześniej by była rehabilitacja na pobycie w sanatorium. Myślicie, że na kręgosłup mam szanse dostać takie skierowanie? Jak złoże wniosek w grudniu to mam szanse na maj 2018?
W 2016 r. złożyłam wniosek na NFZ mam numer 60000 to sobie pewnie poczekam do 2019 r.
Czy ktoś składał z was w Warszawie? I gdzie wysyłają na narząd ruchu?
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

aniag pisze:Zbigniew mozesz podac jakie osrodki chodzi mi o narzad ruchu
Aniu , Kuty wstawił link jn . plus oczywiście ośrodki z wykazu 2017


http://bip.zus.pl/documents/493361/1228455/Informacja_o_wynikach_konkursu_ofert_z_dn_03102017.pdf/cf2eefd0-9648-4f73-b7f5-c5c3f4ad5d59
Alicja3140 pisze:Witam wszystkich kuracjuszy :)
Jestem zupełnym nowicjuszem jeśli chodzi o sanatorium bo nigdy nie byłam ot i nadszedł czas, że chyba muszę skorzystać.
..........?
Widziałam , że koleżanka podpowiedziała Ci co zrobić , tak złożyć wypisany wniosek przez lekarza , na komisję wziąć dokumentację .
Koleżanka mówiła, że najczęściej wysyłają do Gołdapi, Olecka, Wieńca ale to nie sztywna zasada

pozwodzenia
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20162
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Felice »

Z Mazowieckiego jeszcze Stalowa Wola,Aleksandrów Kujawski,Augustów. Przy usilnych staraniach można załapać Ciechocinek. ;) :lol:
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

Cześć Felice , teraz to chyba wszystko wiadome :)
Alicja3140
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 49
Na forum od: 26 lis 2017 17:50
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Alicja3140 »

A nad morze jest szansa, kocham morze :D
Podejrzałam wybrane sanatoria na 2018 cudny Kołobrzeg :serce:
Alicja3140
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 49
Na forum od: 26 lis 2017 17:50
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Alicja3140 »

Jak złoże w grudniu to mam szansę na maj-czerwiec?
ODPOWIEDZ