Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
zuza-zuza
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 95
Na forum od: 08 maja 2017 13:08
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: zuza-zuza »

zuza1 pisze: 15 kwie 2024 12:44 Hejka wszystkim ZUSowym kuracjuszom :)
3 razy byłam na turnusach rehabilitacyjnych z ZUS, czwarty wyjazd był przekładany, zmieniany, w końcu nie doszedł do skutku z przyczyn ode mnie niezależnych.
29 marca wysłałam nowy wniosek do ZUS. Jestem świeżo po komisji w ZUSie (dziś 15.04), dostałam decyzję o konieczności rehabilitacji w trybie stacjonarnym. I teraz... zonk! Zawsze, zaraz po dostaniu decyzji do ręki, szłam do pokoju obok, gdzie miłe panie pytały gdzie i kiedy chcę jechać, ustalałyśmy w ramach posiadanej puli miejsc, potem czekałam na uprawomocnienie decyzji i papierowy przydział do wybranego ośrodka.
Dziś jednak dostałam decyzję i...ciągu dalszego nie było :?
Mam czekać na odgórny przydział z departamentu (cokolwiek to jest...!).
Od kiedy jest taka procedura?
Czy jeśli termin będzie kompletnie dla mnie niemożliwy, to ktoś? gdzieś? może to zmienić?

ZUS Bielsko-Biała - gdzie dostaliście skierowania?
Jak długo od czasu komisji czekacie na wyjazd? Muszę wcześniej poinformować pracodawcę i trochę się obawiam jak się sprawa dalej potoczy...
Ten cytowany powyżej wpis jest mój. Udało mi się wreszcie odzyskać hasło do starego konta :D

Nawiązując do wpisu, tradycyjnie proszę Złotą Rybkę o przydział :roll: . Tym razem Cieplic nie ma w wykazie, więc bardzo ładnie Złota Rybko proszę o Sanvit w Iwoniczu :kwiat: No i obym doczekała wyjazdu przed emeryturą :mrgreen:
Awatar użytkownika
tico22
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 15 sie 2016 16:35
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: tico22 »

Witam, ZUS Sosnowiec komisja w połowie marca, dzisiaj przyszło skierowanie, koniec czerwca Alma Gdańsk. A jak pytałem się o prawdopodobny termin przydziału to informowali, że najprędzej na jesień 🙂. Cuda się zdarzają....
Awatar użytkownika
woytek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1298
Na forum od: 28 gru 2012 17:41
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: woytek »

To na farcie , ja czekam na miejsce zesłania już drugi miesiąc
zuza-zuza
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 95
Na forum od: 08 maja 2017 13:08
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: zuza-zuza »

tico22 pisze: 22 kwie 2024 20:36 Witam, ZUS Sosnowiec komisja w połowie marca, dzisiaj przyszło skierowanie, koniec czerwca Alma Gdańsk. A jak pytałem się o prawdopodobny termin przydziału to informowali, że najprędzej na jesień 🙂. Cuda się zdarzają....
No to pięknie!
matejko
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 54
Na forum od: 24 kwie 2021 16:35
Oddział NFZ: Śląski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: matejko »

ZUS O/Sosnowiec komisja w styczniu wyjazd 02.czerwca Ustroń Róża.
Anita12
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 19 lut 2023 17:36
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Anita12 »

ZUS Siedlce
Wniosek złożony pod koniec lutego.
20 marca komisja, dokładnie 3 miesiące od komisji wyjazd.
ODPOWIEDZ