"LWIGRÓD" Krynica

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Wodniczka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 75
Na forum od: 31 mar 2016 20:05
Oddział NFZ: Lubelski

Re: "LWIGRÓD" Krynica

Post autor: Wodniczka »

Pobyt z NFZ 08-29.06.2023
W pełni podzielam opinię Czarodzieja,dodam kilka szczegułów.Telefonicznie prosiłam(rezerwacji brak)o pokój2 os.z balkonem
i widokiem na park.Otrzymałam 3 osob.(2 ki dla małzeństw)duży z dużą łazienką i duzym balkonem od str.parku z słoneczkiem od rana.
Współspaczki dobierane w/g wieku- ok dziewczyny-dziekuję Wam.Na tarasie pojawiły sie parasole,krzesełka i stoliki(bez dodatkowej opłaty)
W/g mnie podstawa udanego pobytu,to oprócz rehabilitacji fajne towarzystwo.Takie sympatyczne i miłe osoby poznałam-serdzecznie pozdrawiam moje obie ,,Paczuszki".Spotkałam sie też z forumową Smerfetkąi jej koleżankami z sanatorium Abaton-również cieplutko Was pozdrawiam miłe dziewczyny.
Wróciłam wypoczęta ,zrelaksowana i bardzo zadowolona.Myślę ,że opinie o sanatoriach w dużej mierze zależą od tego,jakimi osobami jesteśmy.
Usłyszałam też skrajnie negatywną opinię od osoby,która z niczego nie była zadowolona(podczas całego pobytu 2 razy smakowały jej posiłki)
Gdyby przyszło z nią dzielić pokój,to nieżle ''umiliłaby "pobyt-pomimo tego ,że nie jestem drobiazgowa.
Polecam"Lwigród"i Krynicę,chętnie tam powrócę jesli będzie taka możliwosć.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: "LWIGRÓD" Krynica

Post autor: andrzej1955 »

Serdeczne Podziękowania za poświęcony czas i uaktualnienie opinii po 3 latach- to dobrze świadczy o Obiekcie ,warunkach i personelu, a to że Kuracjusz jest zadowolony po pobycie to już Super bo po to wyjeżdżamy na kurację,Pozdrawiam :)
Wodniczka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 75
Na forum od: 31 mar 2016 20:05
Oddział NFZ: Lubelski

Re: "LWIGRÓD" Krynica

Post autor: Wodniczka »

Dziękuję za miłe słowa,pozdrawiam serdecznie 8-)
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4097
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: "LWIGRÓD" Krynica

Post autor: Bibi2 »

Najważniejsze, że kuracjusz zadowolony
dzięki Wodniczko :)
alka50+
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1402
Na forum od: 02 sty 2015 11:50
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: "LWIGRÓD" Krynica

Post autor: alka50+ »

Wodniczko...witam..dziękuję za opinię i pozdrawiam.
Wodniczka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 75
Na forum od: 31 mar 2016 20:05
Oddział NFZ: Lubelski

Re: "LWIGRÓD" Krynica

Post autor: Wodniczka »

Bibi2, Alu - dziękuję za głos.... serdecznie pozdrawiam 8-)
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1956
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: "LWIGRÓD" Krynica

Post autor: Zosia »

Turnus rehabilitacyjny 30.08 - 12.09.2023 . O Krynicy, przyjęciu do ośrodka ( sprawne),wycieczkach dużo jest w innych wątkach więc te elementy opinii pominę by się nie powtarzać . Uzupełnię ją tylko o moje spostrzeżenia , które odrobinę różnią się od wcześniej tu przedstawionych. Podkreślić tu chcę , iż był to turnus rehabilitacyjny-komercyjny bez dofinansowań. Zawsze porównujemy pobyty do poprzednich więc troszeczkę porównam go do Silesii , gdzie byłam na takim turnusie w ubiegłym roku. Z pewnością na wielki + zasługuje tu położenie ośrodka - w samym centrum, wszędzie blisko .
Pokoje 1 os. i 2 os. z widokiem na park ( nad wejściem ) duże z dużymi balkonami przedzielonymi barierką ( można było przechodzić ) - bardzo podobne do tych z Silesii natomiast od strony sanatorium Abaton widok bezpośrednio na taras (i opalających się) , balkon wąski. Leżak musiał stać częściowo w pokoju częściowo na zewnątrz ale przepierki było gdzie suszyć. Nie ze wszystkich pokoi kuracjusze byli zadowoleni . Słyszało się skargi , że pokoje ciemne (widok na górę i Continental) małe , bez balkonów a więc znaczy - są różne. Porównując do Silesii mój nad wejściem był bardzo podobny.

Będę pisać w kawałkach by nie uciekło a więc cdn :)
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1956
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: "LWIGRÓD" Krynica

Post autor: Zosia »

cd.
Zabiegi porównywalne choć masażu klasycznego nawet za dodatkowe pieniążki nie było możliwości dokupić . Oczywiście ogłoszeń tego typu na mieście jest dość. Zabiegi z borowiną dobre inne porównywalne bez cudów w pakiecie.
Wyżywienie : Tu nie było dla mnie porównania . Nie to, żeby ktoś chodził głodny - nie ale w Silesii ful-wypas na wszystkich posiłkach, tu śniadania stół szwedzki ale szybko zaczynało czegoś brakować i nie zawsze donoszono. Z ciepłych : jajecznica, parówki lub kiełbasa, kaszanka. Boczek jeśli był to tylko przez chwilę. Obiady : zupa w wazie, drugie czasami wręcz mikroskopijne, desery były : kisiel, kompot, kawałek ciasta czy jakiś owoc, kolacja talerzyk dla każdego i coś (1 danie) na ciepło : krokiety, gołąbek, naleśnik . Jak na wyżywienie komercyjne , porównując już nie tylko Silesię ale i inne turnusy czy to w Polanicy czy w Kołobrzegu wyżywienie zdecydowanie słabe. Tu powinnam dodać jeszcze koszt bo to przecież ściśle się wiąże : mój 3400 zł za 13 dób ( nie 14)
Parking 190 zł turnus 2 tyg.+ 50 zł kaucji za pilota do bramy wjazdowej (szlabanu). Miejsca oznaczone. Bez obawy, że ktoś zajmie można było więc wyjeżdżać . Jak się okazało późnej tuż obok na ul. Cichej na prywatnej , zamykanej posesji samochód można zostawić za 120 zł .

cdn.
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1956
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: "LWIGRÓD" Krynica

Post autor: Zosia »

cd.
Wieczorki taneczne . Te na miejscu co kilka dni po 10 zł nie przyciągały specjalnie kuracjuszy. Stoliki na stołówce,( gdzie jadaliśmy ) połączone z wygrodzoną do tańca częścią holu. Oświetlenie na maxa , 0 jakiegoś wystroju , atmosfery . Chodziło się raczej do sprawdzonych miejsc : Prezydenta, Cristalu czy Continentalu . My z naszym forumowym towarzystwem zaliczyliśmy jeszcze balety w Silesii, gdzie trochę się w tym względzie zmieniło na plus . Śpiewała wokalistka ale wprowadzono bilety po 10 zł.
Atrakcji w Krynicy nadal nie brakuje . Pogoda cały czas dopisywała więc przyjemnie było też posiedzieć w "ogródku" i posłuchać jakiegoś koncertu. Pod koniec naszego turnusu zaczęto stawiać namioty i grodzić tereny wokół pijalni. Całe centrum stało się niedostępne . Zbliżało się Forum ale my już wyjechaliśmy wcześniej.

Dodam jeszcze, że nie było żadnego spotkania z kierownikiem turnusu czy Panią manager jak Ktoś tu wcześniej pisał. Wizyta u lekarza - 1, jednak z pobytu jestem bardzo zadowolona :lol:
Jak to się mówi : "robotę robią ludzie " i ludki forumowe + sympatyczni Państwo przy stoliku oraz wesołe koleżanki -sąsiadki sprawili, że pobyt ten pozostanie długo w mojej pamięci. Wszystkich pozdrawiam serdecznie :serce: :kwiat:
Awatar użytkownika
bardzyk2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 688
Na forum od: 21 cze 2020 14:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: "LWIGRÓD" Krynica

Post autor: bardzyk2 »

Bardzo dziękuję za opis i przemyślenia. :kwiat:

Byłam w Krynicy 45 lat temu, to może warto znowu ją odwiedzić.
Pozdrawiam słonecznie :lol:
ODPOWIEDZ