OPŁATA za TV

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
SlawaAnna
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 04 paź 2015 11:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: OPŁATA za TV

Post autor: SlawaAnna »

Basiu, mam nadzieję, że na takie osoby trafię... A jak nie, to chyba się dołożę do tego telewizora, bo wolę tak, niż żeby ktoś potem mi wypominał, że nie zapłaciłam, a spojrzałam.
Mnie telewizor jako taki nie przeszkadza, ale ja go włączam tylko wtedy, kiedy coś aktywnie oglądam, jakiś film np. Potem wyłączam. Nie potrafię tak jak wiele osób, przy telewizorze czytać, rozmawiać, odpoczywać. Dlatego gdybym była sama w pokoju, zapłaciłabym za telewizję i włączała kiedy bym chciała, ale z kimś to jest praktycznie nie wykonalne. Dlatego wolałabym, żeby w pokoju telewizora w ogóle nie było, ale tak się nie da.

Agata, no niestety, na poszpitalne nie ma jedynek...
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: OPŁATA za TV

Post autor: Hipokryt »

SlawaAnna pisze:...wolałabym, żeby w pokoju telewizora w ogóle nie było, ale tak się nie da...
To bardzo proste (na początku) - zabierasz z pokoju telewizor i odnosisz na recepcję zgłaszając, że nie chcesz i z którego pokoju jesteś. Następnie czekasz na rozwój sytuacji i zobaczysz czy telewizor wróci pod Twoją nieobecność? Być może trzeba będzie tą czynność powtórzyć do skutku lub zgłosić samemu kierownictwu? Życzę powodzenia :)
smakija1
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 200
Na forum od: 16 maja 2014 21:17
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 3

Re: OPŁATA za TV

Post autor: smakija1 »

byłam w sanatorium w Inowroclawiu ,
byly pokoje gdzie panie nie korzystaly z telewizora ,
poprostu przy przyjęciu
zadeklarowaly ,ze nie chca ,i tak dobrano je do pokoju .
Telewizora im ze sciany nie zdjeto ,oddaly na recepcje pilot ,i nie ogladaly ,a więc i nie placily .
Ja natomiast mialąm kolezanke która zaplacilą ,a nie bardzo chciala ogladac ,wolala czytac ksiązki .
Ja ksiązek czytac nie lubie ,a telewizje lubie ogladac i ciągle byly nieporozumienia ,
Byla mozliwosc dostac pokój bez telewizora ,w tym sanatorium ,
skoro nie wziela ,to dlaczego ja mialąm nie ogladac seriali ,czy tego co chcialąm .
Chyba to ,zeby sie z kims dogadac,jest większym problemem niz zaplacenie 20 zlotych za mozliwosc ogladania
SlawaAnna
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 04 paź 2015 11:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: OPŁATA za TV

Post autor: SlawaAnna »

Maarek36 pisze: To bardzo proste (na początku) - zabierasz z pokoju telewizor i odnosisz na recepcję zgłaszając, że nie chcesz i z którego pokoju jesteś. Następnie czekasz na rozwój sytuacji i zobaczysz czy telewizor wróci pod Twoją nieobecność? Być może trzeba będzie tą czynność powtórzyć do skutku lub zgłosić samemu kierownictwu? Życzę powodzenia :)
Oj, no, Marek, myślę, że chyba bym tak nie umiała... A raczej na pewno...
SlawaAnna
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 04 paź 2015 11:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: OPŁATA za TV

Post autor: SlawaAnna »

smakija1 pisze:byłam w sanatorium w Inowroclawiu ,
byly pokoje gdzie panie nie korzystaly z telewizora ,
poprostu przy przyjęciu
zadeklarowaly ,ze nie chca ,i tak dobrano je do pokoju .
Ja w Inowrocławiu też zadeklarowałam, ale potem przez pomyłkę dano mi panią, która chciała telewizor, na szczęście w końcu udało się zrobić przetasowanie i przyszła przemiła pani, która podobnie jak ja, wolała nie mieć telewizora niż mieć problemy. Czytałyśmy, gadałyśmy, było super.

Ale w Busku, w Słowackim nie ma takiej możliwości żeby zadeklarować chęć wzięcia pokoju bez telewizora (ani bez pilota), chyba, że się dobiorą osoby, które zdecydują wspólnie że nie płacą.
Ja natomiast mialąm kolezanke która zaplacilą ,a nie bardzo chciala ogladac ,wolala czytac ksiązki .
Ja ksiązek czytac nie lubie ,a telewizje lubie ogladac i ciągle byly nieporozumienia ,
No więc właśnie nieporozumień się boję...

Nie rozumiem dlaczego to wszystko stoi na głowie - nie powinniśmy ubiegać się o prawo nieoglądania telewizji, tylko kto chce, mógłby się starać o telewizor, czy o pilota i o umieszczenie w pokoju z innymi takimi osobami. O ile byłoby łatwiej...
smakija1
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 200
Na forum od: 16 maja 2014 21:17
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 3

Re: OPŁATA za TV

Post autor: smakija1 »

w takiej sytuacji ,jak jedno chce ,a drugie nie ,to trudno o kompromis ,mamy w pokoju telewizor ,ja chce ogladac film /zaznaczam ze nie po 22/,a wspóllokatorka chce poczytac ksiazke ,a lubi cisze ,telewizor jej przeszkadza ,czyja racja ,mamy grac w marynarza ,jak wy rozwiązujecie takie problemy.
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: OPŁATA za TV

Post autor: Hipokryt »

Opisałem tylko jak w sanatorium walczyłem z niechcianym telewizorem i tą metodę polecam innym....
W moim przypadku po kilku dniach walki telewizora się nie pozbyłem, ale przy okazji dostałem pokój jednoosobowy. Oczywiście telewizor (jeszcze lepszy) w pokoju musiał być, więc w końcu się z tym pogodziłem że jest. Oczywiście o żadnym płaceniu nie było mowy :)
No i znowu nam się ożywiła dyskusja w tym temacie, tylko dlatego że pewna Forumowiczka zapomniała o przecinku :lol:
SlawaAnna
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 04 paź 2015 11:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: OPŁATA za TV

Post autor: SlawaAnna »

smakija1 pisze:w takiej sytuacji ,jak jedno chce ,a drugie nie ,to trudno o kompromis ,mamy w pokoju telewizor ,ja chce ogladac film /zaznaczam ze nie po 22/,a wspóllokatorka chce poczytac ksiazke ,a lubi cisze ,telewizor jej przeszkadza ,czyja racja ,mamy grac w marynarza ,jak wy rozwiązujecie takie problemy.
To jest właśnie ta trudna sytuacja... Prostym rozwiązaniem byłyby słuchawki dla telewizjomaniaka, ale podejrzewam, że mało kto się na to zgodzi... Słuchawki dla osoby, co nie chce słuchać telewizora raczej nie zadziałają, bo musiałyby być bardzo duże żeby nie było słychać dźwięku ;)
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: OPŁATA za TV

Post autor: Fionka »

No to przypomnieliście mi o jeszcze jednej niedogodności zakwaterowania w trójce podczas zbliżającego się wyjazdu :shock: Nie wyobrażam sobie aby mi coś brzęczało nad uchem i waliło kiepskiej jakości obrazem po oczach.Nawet w domu telewizor dostał eksmisję do biblioteki i tam kolega małżonek może sobie słuchać swoich gadających głów.Jestem ciekawa jak jest rozwiązywany ten problem od strony finansowej.Opłata za TV wynosi 20 zł od osoby, czyli każdy płaci po 20 zł .Co w sytuacji kiedy my dwie stanowczo odmawiamy :?:
Awatar użytkownika
basiat
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11042
Na forum od: 27 kwie 2014 17:00
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 5

Re: OPŁATA za TV

Post autor: basiat »

Elu, nikt nie ma prawa zmusić Was do oglądania telewizji, a tym samym do płacenia.
ODPOWIEDZ