Adria - Szczawnica od 8 marca:) kto jedzie?

Forum na temat leczenia sanatoryjnego dzieci. Można tu wymieniać swoje doświadczenia w tym zakresie. Serdecznie zapraszam.
mamaMarty
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 57
Na forum od: 15 sty 2012 13:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Adria - Szczawnica od 8 marca:) kto jedzie?

Post autor: mamaMarty »

Czy ma ktos przydzial na ten termin?
akujawska
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 23
Na forum od: 09 mar 2012 21:23
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Adria - Szczawnica od 8 marca:) kto jedzie?

Post autor: akujawska »

Witam:)
to może ktoś ma przydział jak my, czyli od 18 lipca?
agnmarek
Posty: 1
Na forum od: 11 mar 2012 23:10

Re: Adria - Szczawnica od 8 marca:) kto jedzie?

Post autor: agnmarek »

Z Adrii wróciłam z córką 3 tygodnie temu. Jeśli chodzi o warunki to ok, ale jeśli chodzi o wyżywienie to tragedia!!!!!!!!!!! Dietetyka należałoby wysłać na szkolenie. Otóż przez trzy tygodnie podawane było raczej jedzenie dla dorosłych uczestników pobytu. Dzieci poniżej szóstego roku życia nie powinny jadać grzybów, ryby pangi, która chyba sama w sobie jet radioaktywna i mnóstwo innych przykładów. Nasze dzieci nie jadały żadnych zup!!! A ile kasy wydaliśmy dodatkowo, na normalne jedzenie dla dzieci. Chyba należałoby wystawić na koniec fakturę. Opieki dla dzieci raczej nie było. Konkurs plastyczny - śmiech na sali. Zapomnieli o naszych dzieciach i przysłali recepcjonistkę z hotelu, która rozdała batoniki i patrzała się na dzieci, bo nie bardzo wiedziała co z nimi robić. Dopiero po naszej ostrej interwencji PANI KIEROWNIK OŚRODKA zorganizowała spotkanie z góralami. Długo by opowiadać, ale jedno jest super opieka medyczna zwłaszcza osoby prowadzące zabiegi dla dzieci. (Pan Bartek i pani Magda) Normalnie o 11,00 byliśmy po zabiegach i cały dzień dla nas. W lecie jest dużo atrakcji.Nie powinniście się nudzić. Radzę zabrać dzieciom komputer i bajki, bo tego brakuje.
życzę miłego pobytu. ;)
akujawska
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 23
Na forum od: 09 mar 2012 21:23
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Adria - Szczawnica od 8 marca:) kto jedzie?

Post autor: akujawska »

Dziękuję Ci za bardzo cenne dla nas informacje. Mam jeszcze pytanie- czy pokój trzeba wcześniej rezerwować (chcemy z dostawką dla drugiego dorosłego), czy też są rozdzielane po kolei w zależności od tego kto pierwszy się pojawi w danym dniu?
mistyblue
Posty: 3
Na forum od: 28 mar 2012 09:19

Re: Adria - Szczawnica od 8 marca:) kto jedzie?

Post autor: mistyblue »

Ja mam z dzieckiem termin do Adrii na 21 kwietnia do połowy maja. Też starałam się trochę pobuszować po necie i choć nie natrafiłam na zdjęcia z Adrii ani na zbyt wiele opinii to jednak na jednym forum dokopałam się do dość sporej dawki informacji o pobycie w Adrii i to , co przeczytałam tylko zachęca do wyjazdu tam a jest kompletnie różne od negatywnej opinii zamieszczonej powyżej.. - i teraz - której opinii zawierzyć ?? (to; do czego dotarłam wklejam poniżej i napisała to osoba będąca z sześciolatkiem w Adrii na przełomie lutego/marca 2012):

"Wyżywienie jest przeważnie wystarczające, chłopak mój nie narzeka ale mamy drobny zapas na czarną godzinę tzn. parówki :). Ostatnio było na kolację risotto i nie tknął więc parówki się przydały ale nie jest to nagminnie i codziennie.

Laptop może jechać, w pokojach jest wi-fi ale nie we wszystkich - my akurat mamy :).

Myślę, że nie będzie problemu na dostawce do pokoju. Ceny są na stronie.

Za zajęcia poza sanatorium (kino, wycieczki, muzeum,kulig) są opłaty a na terenie (np.plastyczne) nie ma.

Niestety opiekun ponosi pełną opłatę, zabiegów chyba w tym nie ma i opłaty klimatycznej też nie.

Generalnie jesteśmy zadowoleni, warunki są dobre, lekarka miła i konkretna, pani od organizowania dzieciom czasu też się stara. Ja się bałam tego wyjazdu, bo też pierwszy raz jechaliśmy. Jedyny minus jest taki, że faktycznie dzieciaki chorują, mój od wczoraj kaszle ale nie są to jakieś straszne infekcje z gorączką - raczej kaszle, katary i normalnie się funkcjonuje dalej:). Masakry nie ma jak na razie.

Jedyna rada jest taka, żebyście mieli kalosze. Poza tym wszystko jest ok.

Jest plac zabaw ale marny, 2 huśtawki i mała plastikowa zjeżdżalnia.

Basen jest, 25 zł za godzinę matki z dzieckiem.

Wycieczki organizowane są po ok 20 zł.

Posiłki są dobre i wystarcza, dorosły się najada. Np na kolację jest kilka plasterków wędliny i pierogi ruskie.

Pokoje są sprzątane chyba co 2 dni.

Okazuje się, że net jest chyba tylko w pok. 206 (naszym), chodzi dość wolno, nie dopłaca się za to.

Nie ma jak podgrzewać jedzenia zabranego do pokoju, u nas sąsiedzi mieli kuchenkę jednopalnikową to nawet kotlety smażyli jak dzieciak nie zjadł ryby na obiad :).

W pokojach są sztućce; talerze; szklanki.

Adria ma swoją własną stołówkę. Jedzenie wspaniałe. Program zajęć dodatkowych dla dzieciaków - rozpisany na każdy dzień od pn. do pt. Jedzenie dostosowane do dzieci - nawet surówki do wyboru - np. kiszona kapusta i buraczki, zawsze jakiś owoc, kisiel, serek... mój syn zjada wszystko ze smakiem:). Na mieście dokupowane tylko słodkie przekąski, może z raz coś dojedzone w restauracji bo sanatoryjne nie spasowało.

No i były zupy - naturalne i smaczne:). Może kucharki i organizator zajęć zależy od turnusu...u nas bajki przydały się jedynie w czasie choroby."
mamaMarty
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 57
Na forum od: 15 sty 2012 13:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Adria - Szczawnica od 8 marca:) kto jedzie?

Post autor: mamaMarty »

A ja jestem bardzo zadowolona. Jechałam z dzieckiem do sanatorium po raz pierwszy i miałam mnóstwo obaw. Sama Szczawnica jest przepięknym miejscem z mnóstwem zakątków na spacery z dziećmi. Jak pojechałam leżał jeszcze śnieg a potok był skuty lodem, potem stopniowo robiło się coraz cieplej i na koniec maluchy w bluzach i lekkich czapkach harcowaly w parku, na deptaku i placu zabaw. Oczywiście nie ominął i nas praktycznie codzienny rytuał karmienia kaczek w Grajcarku i spacer do pijalni wód. O samej Adrii.... cóż stary budynek, wyremontowany, przystosowany do potrzeb kuracjuszy. Skromne, ale czyste pokoiki, każdy z łazienką i prysznicem. W pokoju bezpłatna TV z min. kanałem dla dzieci, czajnik, ręczniki, talerzyki, szklanki, sztućce i chłodziarka (bardzo przydatna). Pokoje sprzątane co 2 dni, mogliyśmy sobie też wtedy wymienić ręczniki czy pościel. Jeśli chodzi o posiłki.... dużo i smacznie. Nasze "turnusowe" dzieci nie miały większych problemów z doszukiwaniem się smaku w potrawach, wybiegane wcinały bez marudzenia a niejadki i tak miały wciskane i tak.... na szczęście tych było niewiele;) Do posiłków zawsze były jakieś dodatki np. kisiel, galaretka, owoce, ciasta, słodkie bułki, serki czy jogurty. Kilka razy dokupiłam coś z jedzenia, ale to chyba bardziej z łakomstawa niż z głodu;) Zabiegi w innym budynku, ale to nie było uciążliwe - bardzo blisko i trasa atrakcyjna z murkiem hotelu Solar;) Ogromny szacunek dla Pani Magdy i Pana Bartka za cierpliwość i wyrozumiałość w stosunku do maluchów oraz profesjonalne podejście do naszych dzieci (nie zawsze spokojnych i chętnych do współpracy;)) Jedyne zastzrżenie jakie mogłabym mieć to charakter wycieczek fakultatywnych. Przede wszystkim nieprzystosowane do aktualnie panujących warunków pogodowych i wieku dzieci. W szczegóły nie będę się zagłębiać, ale przyszłym kuracjuszom radzę zwrócić na to uwagę podczas swoich pobytów. Serdecznie pozdrawiam wszystkie "Adriowe" mamy z mojego rutnusu, tatusiów oczywiście też. Szalenie miło byo Was poznać i pobyć razem. Moja Marta ciągle opowiada historyjki z sanatorium, dobiega do mnie i mówi: a mamusiu pamiętasz jak..... I to mnie bardzo cieszy:) Jeśli ktoś z forumowiczów ma jakieś konkretne pytania to odpowiem.
mistyblue
Posty: 3
Na forum od: 28 mar 2012 09:19

Re: Adria - Szczawnica od 8 marca:) kto jedzie?

Post autor: mistyblue »

To ja chętnie skorzystam z możliwości pozadawania pytań :)

- czy pokoje są w miarę przestronne (kawałek wolnej podłogi do zabawy na wypadek deszczu) :)
- jaki konkretnie kanał dziecięcy jest dostępny w tv i czy jest internet
- czy ośrodek posiada plac zabaw
- czy pokoje są z balkonami
- czy w ośrodku jest dla dzieci jakieś miejsce zabaw; świetlica
- co to są te zajęcia organizowane; czy są codziennie i czy są płatne (dziecko i rodzic?)
- czy w 100% płatności rodzica za pobyt jest już wliczona opłata klimatyczna
- jakie dzieci dostają najczęściej zabiegi i jak to wygląda czasowo
- co ile zmieniana jest pościel i czy za ręczniki się dopłaca
- czy macie dla nas jakieś rady i porady -- wyjeżdżamy pod koniec kwietnia

Z góry dziękuję za odpowiedź :))
beta
Posty: 1
Na forum od: 31 mar 2012 16:53

Re: Adria - Szczawnica od 8 marca:) kto jedzie?

Post autor: beta »

Podpisuję się obiema rękami pod tym co o pobycie w Adrii pisała mama Marty ,Którą serdecznie pozdrawiam bo miałam szczęście poznać w sanatorium będąc na tym samym turnusie Buziaczki dla Martusi i owocnych wiosennych prac w ogrodzie droga I. :) :)
mamaMarty
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 57
Na forum od: 15 sty 2012 13:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Adria - Szczawnica od 8 marca:) kto jedzie?

Post autor: mamaMarty »

Dzięki za pozdrowienia:) Marta niestety chora a praca w ogródku rzeczywiście idzie pełną parą;)
Teraz odpowiem na pytania
- czy pokoje są w miarę przestronne (kawałek wolnej podłogi do zabawy na wypadek deszczu)

tak, pokoje są w miarę przestronne, na wypadek deszczu polecałabym zabawę w pokoju zabaw;)

- jaki konkretnie kanał dziecięcy jest dostępny w tv i czy jest internet

Disney w Canal+, internetu nie ma

- czy ośrodek posiada plac zabaw

tak posiada placyk zabaw, ale nasze dzieci korzystaly z ogólnodostępnego placu zabaw (baaardzo fajnego i bezpiecznego!) przy szkole i przedszkolu (bardzo blisko)

- czy pokoje są z balkonami

nie wszystkie

- czy w ośrodku jest dla dzieci jakieś miejsce zabaw; świetlica

bardzo skromnie wyposażony pokój zabaw (kilka dużych piłek gumowych, klocki, puzle)

- co to są te zajęcia organizowane; czy są codziennie i czy są płatne (dziecko i rodzic?)

zorganizowane zajęcia dla dzieci były 3 razy, nie sa płatne

- czy w 100% płatności rodzica za pobyt jest już wliczona opłata klimatyczna

nie, opłatę klimatyczną za siebie i dziecko uiszcza się oddzielnie

- jakie dzieci dostają najczęściej zabiegi i jak to wygląda czasowo

w zależności od schorzeń i zaleceń lekarza, my zabiegi mieliśmy od 10 do (max) 12 + gimnastyka po śniadaniu

- co ile zmieniana jest pościel i czy za ręczniki się dopłaca

pani sprzątająca ma zawsze na wymiane ręczniki i pościel (3 razy w tygodniu), nie ma za to dopłaty

- czy macie dla nas jakieś rady i porady -- wyjeżdżamy pod koniec kwietnia

wygodne byty, bo zawsze 50% Waszego spaceru będzie pod górkę, dużo dobrego humoru i dopytujcie szczegółowo o wycieczki fakultatywne


Sama bym tam jeszcze pojechała;)
mistyblue
Posty: 3
Na forum od: 28 mar 2012 09:19

Re: Adria - Szczawnica od 8 marca:) kto jedzie?

Post autor: mistyblue »

O; to jeszcze jedno pytanko bo właśnie to miałam na myśli a nie wiedziałam jak nazwać -- pod hałem zajęć organizowanych miałam na myśli coś, co Ty - MamoMarty :) nazywasz zajęciami fakultatywnymi - co zatem kryje się pod tym hasłem; jak często się takie zajęcia odbywają i jak wygladają cenowo?? - gdy dzwoniłam do sanatorium to Pani z recepcji powiedziała mi, że codziennie podczas śniadania jakaś pani animatorka będzie zapowiadała atrakcje na bieżący dzień - czy faktycznie tak jest czy też tak jak wyżej opisane - że trzeba dopytywać?
ODPOWIEDZ