Adria - Szczawnica od 8 marca:) kto jedzie?

Forum na temat leczenia sanatoryjnego dzieci. Można tu wymieniać swoje doświadczenia w tym zakresie. Serdecznie zapraszam.
yuk-ka
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 13 cze 2014 15:39
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Adria - Szczawnica od 8 marca:) kto jedzie?

Post autor: yuk-ka »

Dzięki za odpowiedź. Jadę pierwszy raz, więc pytania się mnożą.
Dzwoniłam, żeby zarezerwować pokój, ale pani mi powiedziała, że nie ma takiej potrzeby, bo oni sami pokoje przydzielają.
Ja jadę z 3 i 6 latkiem czyli dostaniemy pokój 3-osobowy.
Wszystkie trójki maja balkony?
akujawska
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 23
Na forum od: 09 mar 2012 21:23
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Adria - Szczawnica od 8 marca:) kto jedzie?

Post autor: akujawska »

Zgadza się - pokoje są przydzielane w kolejności pojawienia się na miejscu ale jadąc z dwójką dzieci dostaniecie trójeczkę a takie są ok (tzn. nie są strasznie małe). My jechaliśmy jako 2+1 i (2 dorosłych ale pobyt pełnopłatny + dziecko z pobytem refundowanym przez NFZ) za pierwszym razem dostaliśmy trójeczkę bo była wolna ale za drugim gziliśmy sie w dwójce - córka na swoim wyrku a my z mężem oboje po 180cm na pojedynczym wyrku :) Potem łózka złączyliśmy i spaliśmy w poprzek:) Też dzwoniliśmy z prośbą o rezerwację ale nic nie wskóraliśmy.
Balkony mają pokoje na 2 i 3 piętrze te na parterze niestety nie.
sylwana
Posty: 2
Na forum od: 05 lip 2014 19:14
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Adria - Szczawnica od 8 marca:) kto jedzie?

Post autor: sylwana »

Czy jest tam plac zabaw? Basen? Jakieś atrakcje dla dzieci?
akujawska
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 23
Na forum od: 09 mar 2012 21:23
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Adria - Szczawnica od 8 marca:) kto jedzie?

Post autor: akujawska »

Tak, w samej Adrii jest sala zabaw - przydaje się na deszczowe dni. Obok budynku jest placyk zabaw ale szału nie ma - lepiej zejść 100 metrów w dół i przy szkole, przy parku dolnym macie świetny plac zabaw, a w samym parku rewelacyjna karuzela, stylizowana na starą a napędzaną siłą mięśni rodziców:) Basen (ze zjeżdżalną-rurą , brodzikiem i wannami do masażu macie w Solarze - jak jest ciepło można niedosuszonym przemknąć do swojego pokoiku. Oczywiście basen płatny, ale dla gości Adrii są zniżki (za okazaniem klucza:) a niższe ceny są przed południem.
sylwana
Posty: 2
Na forum od: 05 lip 2014 19:14
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Adria - Szczawnica od 8 marca:) kto jedzie?

Post autor: sylwana »

Ja jadę z drugiego końca Polski więc strasznie obawiam się tego wyjazdu. Czy w każdym pokoju jest łazienka, telewizor?
Co trzeba zabrać dla dziecka? Korzystaliście z jakiś wycieczek?
akujawska
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 23
Na forum od: 09 mar 2012 21:23
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Adria - Szczawnica od 8 marca:) kto jedzie?

Post autor: akujawska »

My jechaliśmy ze Szczecina i też pełni obaw - które sie nie potwierdziły i bardzo żałuję, że nie możemy pojechać po raz trzeci aczkolwiek córce obiecałam, że za 2 lata pojedziemy do Solara:) W pokojach jest łazienka, jest lodówka i telewizorek. jest też net więc laptop z bajkami i do sprawdzenia co w świecie słychać się przyda. W czasie pobytu było ok. 8 wycieczek - korzystaliśmy. Przewodniczka fajna (ta młoda z kręconymi krótkimi włosami), tempo dopasowane do dzieci i na pewno więcej się dowiedzieliśmy zwiedzając grupowo niż sami. Wycieczka sie odbywa jeśli się zgłosi minimalna grupa chętnych.
yuk-ka
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 13 cze 2014 15:39
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Adria - Szczawnica od 8 marca:) kto jedzie?

Post autor: yuk-ka »

Jakie zabiegi mogą dostać moje dzieci? Syn ma częste infekcje oskrzeli, więc na pewno inhalacje. I co jeszcze? Córka generalnie mało choruje, wzięłam ją "na przyczepkę", pediatra wpisał infekcje górnych dróg oddechowych czyli gardło.
akujawska
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 23
Na forum od: 09 mar 2012 21:23
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Adria - Szczawnica od 8 marca:) kto jedzie?

Post autor: akujawska »

U nas wszystkie dzieciaki miły codziennie inhalacje - dodatkowo mieliśmy w wybrane dni borowina do nosa, bioptron i mata (pole elektromagnetyczne). Dziecko tez alergik-wziewny, po atypowym zapaleniu płuc i częstymi infekcjami. Po pierwszym pobycie była zauważalna poprawa tj. cała jesień az do marca bez infekcji, a po drugim pobycie który wypadł nam też w czasie wakacji - dziecko nie chorowało aż do kwietnia:) Pewnie będziecie mieć coś z tych zabiegów - najgorzej dzieci znoszą borowinę, bo i zabieg wygląda "strasznie" ale za to działa super:)
yuk-ka
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 13 cze 2014 15:39
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Adria - Szczawnica od 8 marca:) kto jedzie?

Post autor: yuk-ka »

A jeszcze pytanko - chodzi mi o godziny posiłków i czy jest tak, że np. śniadanie jest od 8 do 9 czy trzeba być punkt ósma rano na stołówce. Czy jest szwedzki stół czy już wydzielone porcje dla każdego na stole?
akujawska
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 23
Na forum od: 09 mar 2012 21:23
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Adria - Szczawnica od 8 marca:) kto jedzie?

Post autor: akujawska »

Na naszym turnusie był komplet dzieciaków + nadprogramowi rodzice - jedliśmy na 2 zmiany - teoretycznie jak się spóźnisz na śniadanie o 8 lub 8.30 a dzielisz stolik z inną rodzinką (a wierz mi różni się rodzice trafiają;) - my mieliśmy to szczęście, że 2x posadzili nas z rodzinami z którymi bardzo się zaprzyjaźniliśmy i to nie tylko z tych powodów, że razem jadaliśmy...) to zostanie Ci na stoliku ... to co zostawią:)
Na dodatkowym stole (wspólnym dla wszystkich) stały zawsze płatki, kulki czekoladowe, dżemy, twarog i często bywało, że już o 8.05 kiedy wpadła tam gromada "bezstresowo wychowywanych" dzieciaków stolik, mimo wysiłków pań obsługujących jadalnię, przypominał pobojowisko:)
ODPOWIEDZ