Adria - Szczawnica od 8 marca:) kto jedzie?

Forum na temat leczenia sanatoryjnego dzieci. Można tu wymieniać swoje doświadczenia w tym zakresie. Serdecznie zapraszam.
yuk-ka
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 13 cze 2014 15:39
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Adria - Szczawnica od 8 marca:) kto jedzie?

Post autor: yuk-ka »

Ogromnie Ci dziękuję za odpowiedzi!!!
Czyli rano wstajemy bez ociągania i szybko lecimy na śniadanie!
akujawska
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 23
Na forum od: 09 mar 2012 21:23
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Adria - Szczawnica od 8 marca:) kto jedzie?

Post autor: akujawska »

Zazdroszczę Wam:) Na pewno będzie super - też jadąc pierwszy raz mieliśmy mnóstwo wątpliwości. Mam nadzieję, że po powrocie podzielicie się wrażeniami :) Pozdrawiam i udanego wypoczynku!
yuk-ka
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 13 cze 2014 15:39
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Adria - Szczawnica od 8 marca:) kto jedzie?

Post autor: yuk-ka »

Ja się trochę martwię co my tam będziemy robić przez 3 tygodnie. Nad morzem to wiadomo plaża, kąpiele itd. Nigdy nie byłam tak długo w górach, jedynie kilkudniowe wypady.
akujawska
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 23
Na forum od: 09 mar 2012 21:23
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Adria - Szczawnica od 8 marca:) kto jedzie?

Post autor: akujawska »

Jesli jedziesz własnym autem to wachlarz możliwości macie ogromny - mając do dyspozycji czas od obiadu do kolacji (my czasem jak kolacja była taka sobie rezygnowaliśmy z niej ale robiliśmy dłuższe wypady:) możecie podjechać w każde miejsce. Co 2-3 dzień jest organizowana wycieczka z przewodnikiem z Adrii - warto korzystać (staraj się przekonać rodziców z turnusu, że pomimo iż płacicie parę złotych więcej czas macie zorganizowany i 100% pewności, że się wyrobicie do kolacji (czasami jak wycieczka się przedłużyła- nasz przewodnik dzwonił do rezydenta aby poczekali na naszą grupę z posiłkiem). My już widzieliśmy wkurzonych, zasapanych rodziców którzy pojechali na wycieczkę z biurem, które czasami nie bierze pod uwagę że jedzie małe dziecko:) Z wycieczek, których nie było z Adrii (polecamy Biały Jar, Czorsztyn+rejs, spływ Dunajcem, rezerwat Biała Woda, Wąwóz Homole) skuście się na:
1. spacery wzdłuż Grajcarka (lokalny potok z pięknym spacerniakiem wzdłuż) aż do Dunajca lub dalej do Parku (trasa ok. 2 km w jedną stronę- my chodziliśmy codziennie 1-2 razy)
2. Wypożyczalnia rowerów - wycieczka na Słowację do Czerwonego Klasztoru (można tam płacić w euro).
3. Góra Wdżar (!) mało uczęszczana ale przepiękna - z kolejką grawitacyjną, wyciągiem, i nieskażoną przyrodą - tam pierwszy raz widziałam dziewięćsił, przepiękne motyle i zatrzęsienie jaszczurek:)
4. Trzy Korony - można podjechać busem do zielonego szlaku - idziecie wtedy dłużej ale bez stromego podejścia bo wysokość pokonujecie busikiem.
5. Wjazd lub wejście na Palenicę - na górze schronisko, owieczki Baśka i Maciuś i piesek Boguś - który skradł serce mojemu dziecku:)
6. Na Homole pewnie pójdziecie z Adrią przez wąwóz - my polecamy dodatkowo wjazd wyciągiem z Jaworek na samą górę - niesamowity widok, bacówka z wyrobem serków, owce, konie, ładne schronisko i plac zabaw na samym szczycie- na dole było gorąco a wystarczyło wjechać na górę by poczuć się bosko:)

Jeśli będą jakieś wątpliwości pytaj - my wyjeżdżamy w góry dopiero za tydzień
yuk-ka
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 13 cze 2014 15:39
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Adria - Szczawnica od 8 marca:) kto jedzie?

Post autor: yuk-ka »

Witam,
Zaczynam pakowanie!
Czy w pokoju jest jakaś miska. Czy panie sprzątające przynoszą papier toaletowy? I kiedy sprzątane są pokoje - w czasie naszej obecności, o jakiej porze?
Czy są obchody lekarskie - kiedy i jak one wyglądają?
Dzięki za odp!
Dorota77
Posty: 4
Na forum od: 18 wrz 2015 09:22
Oddział NFZ: Podkarpacki

Re: Adria - Szczawnica od 8 marca:) kto jedzie?

Post autor: Dorota77 »

Witam.Ja właśnie wybieram sie do Adrii i prosze o informacje o pokojach,czy wszystkie sa takie same ? Moze lepiej wybrać te na wyższych piętrach? Chętnie wysłucham wszystkich podpowiedzi i sugestii.pozdrawiam Dorota
ODPOWIEDZ