Poczekalnia na wyjazd w ....... 2024

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
andrzejm1954
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 306
Na forum od: 19 paź 2012 18:35
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Poczekalnia na wyjazd w ....... 2024

Post autor: andrzejm1954 »

Czy to jest naprawdę możliwe z tym przydziałem zgodnym z prośbą zainteresowanego? Aż mi się wierzyć nie chce. Możesz podać więcej szczegółów. W każdym bądź razie zrobiłem tak jak radzisz i wpisałem na IKP miejscowość. Pozdrawiam serdecznie :roll:
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5094
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Poczekalnia na wyjazd w ....... 2024

Post autor: zbigniew165 »

Ja w tym okienku napisałem swojego maila, że by mi przysłali z NFZ powiadomienie o weryfikacji wniosku.
W formie papierowej to dłużej trwa, tak myslę.
AniaW
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 30 lis 2022 16:31
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski

Re: Poczekalnia na wyjazd w ....... 2024

Post autor: AniaW »

Dziękuję Mark52. Tak zrobię i będę trzymać kciuki za przydział gór. No i mam nadzieję na sierpień. Jestem nauczycielką i mam problem z wyjazdem poza wakacjami 😁
andrzejm1954
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 306
Na forum od: 19 paź 2012 18:35
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Poczekalnia na wyjazd w ....... 2024

Post autor: andrzejm1954 »

polonistka pisze: 08 kwie 2024 11:35 Witam, przydział całkowicie zgodny z prośbą, Kudowa Zdrój, sanatorium Bristol od 30 lipca do 20 sierpnia, wnipsek składany 9 listopada.
A dokładniej jaka to była forma prośby? Czy przez Internetowe Konto Pacjenta, prośba pisana do Oddziału NFZ? Z góry dziękuję jeśli będzie odpowiedź :kwiat: i pozdrawiam.
polonistka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 71
Na forum od: 16 sty 2015 20:32
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Poczekalnia na wyjazd w ....... 2024

Post autor: polonistka »

Wystarczyło pismo skierowane do NFZ
andrzejm1954
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 306
Na forum od: 19 paź 2012 18:35
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Poczekalnia na wyjazd w ....... 2024

Post autor: andrzejm1954 »

Dziękuję za odpowiedź :kwiat:
AniaW
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 30 lis 2022 16:31
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski

Re: Poczekalnia na wyjazd w ....... 2024

Post autor: AniaW »

Witajcie, mam teraz jeszcze 4770. I bardzo liczę na sierpień.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5094
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Poczekalnia na wyjazd w ....... 2024

Post autor: zbigniew165 »

AniaW jeżeli liczysz na morze, to raczej wątpliwa sprawa, bo np. w Kołobrzegu dwa sanatoria Muszelka i Perła Bałtyku nie przyjmują kuracjuszy z NFZ i ci co dostali tam skierowania nawet na sierpień muszą je odesłać do NFZ i dostaną inne przydziały.
Tym samym oczywiście kolejka mocno zwolni dla oczekujących skierowania nad morze.
Pozostają oczywiście zwroty na które ja liczę po 15 sierpnia, a będę jechał do Świnoujścia.
Awatar użytkownika
pitt53
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 46
Na forum od: 28 mar 2016 15:51
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Poczekalnia na wyjazd w ....... 2024

Post autor: pitt53 »

polonistka pisze: 26 kwie 2024 11:25 Wystarczyło pismo skierowane do NFZ
W połowie kwietnia skierowałem pismo do NFZ o uwzględnienie nowego schorzenia w skierowaniu do sanatorium. Prosiłem także o rozważenie tak, jak twierdzi NFZ, że wszyscy traktowani są na równi, skierowania mnie w końcu w innym terminie niz zimowy. Przypomnę, że dotychczas trzykrotnie byłem w sanatorium w zimie. W dniu 29 kwietnia zadzwoniła pani z NFZ i stwierdziła oburzona, jak mogę im insynuować nie równe traktowanie pacjentów. Na końcu dodała, że lekarz widział moje wyniki badań i stwierdzl, że mam mieć przydział w normalnym trybie, czyli znowu zima. Pani dodała także, że czas oczekiwania w moim przypadku wynosi 11 miesięcy, a że wniosek wysłany był w grudniu to rachunek jest. prosty. Ja nie prosiłem o lato ale jednak nie okres zimowy. Takie to nasze NFZ.
AniaW
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 30 lis 2022 16:31
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski

Re: Poczekalnia na wyjazd w ....... 2024

Post autor: AniaW »

Liczę na góry, nad morzem dostałam ostatnio w lutym. Brrrr, obojętnie gdzie teraz tylko w góry a nie nad morze.
No i w ciepłym czasie. A kolejka leci szybko. 4700 przede mną. Ciekawe przy jakim numerze dają teraz przydział, no i na kiedy.
ODPOWIEDZ