Lądek Zdrój 25.08-15.09 2022

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1262
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Lądek Zdrój 25.08-15.09 2022

Post autor: wiktor64 »

Witam :D
Zawiozłem żone do tego Lądka Zdrój ...Jan ...
Pierwsze moje wrazenie budynek ok ,w srodku czysto wyremontowany,
samo przyjęcie szybko sprawnie lekarz po obiadku 14,00 żona dostaa to co chciała;
pokoik 2 ładny nie jest ciasny ,oczywiscie telewizor 80zl ,czajnik jest ,dostali deputat do toalety czyli papier ,
wszystkie zabiegi na zewnątsz,tylko jedzenie mają w budynku ,parking jest ale nie wiem ile kosztuje.,
to na tyle co wiem ,acha winda sie już zepsuła i po schodkach do pokoju to na tyle
jak cos bede wiecej wiedział to bedzie cdn....
AnnaLadekzdroj
Posty: 3
Na forum od: 13 mar 2024 06:19

Re: Lądek Zdrój 25.08-15.09 2022

Post autor: AnnaLadekzdroj »

Dzień dobry. Dostałam skierowanie do Lądek Zdrój Pawilon 1. Chciałabym jechać samochodem, jak jest z parkingiem? Lepiej zaparkować samochód na płatnym gdzieś trochę dalej od sanatorium? A jak z hulajnogą, uda się jeździć po tamtejszych drogach? Czy można zasugerowac pokój od której strony by się chciało. Jeżeli ktoś ma jakieś praktyczne wskazówki to chętnie poczytam. Jadę pierwszy raz do sanatorium i jestem we wszystkim zielona :D
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3432
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Lądek Zdrój 25.08-15.09 2022

Post autor: Dzia_dek »

Anno poniżej masz mój wpis odnośnie parkowania; tak było w 2018 roku. Myślę, że jeśli parking nie jest "dziurawy"
to pozostałe jego "zalety" się nie zmieniły. :roll:
Przyjazd samochodem. Nie parkowałbym pod sanatorium. Parking mały, a więc ciasny, "dziurawy", dość drogi. Lepiej
podjechać na parking strzeżony na Moniuszki (przed stawami), tam zostawić samochód i z dokumentami podejść do
sanatorium. To około 600 m, a więc 10 minut spaceru. Załatwić wszelkie opłaty, formalności i mając klucz do pokoju
podjechać samochodem i wtedy spokojnie się wypakować i auto odstawić z powrotem. Miejsce na parkingu było "stałe"
przez cały okres parkowania. Wszelkie wjazdy i wyjazdy bez dodatkowych opłat. Warto tutaj przyjechać samochodem
bo oprócz komfortu zabrania bagażu mamy sporo możliwości poruszania się po okolicy, a tutaj jest co pozwiedzać.

Nie wiem czy pomysł z hulajnogą jest trafiony. Wiesz kiedy możesz poruszać się po drogach, a chodniki w Lądku są
raczej wąskie. Pawilon 1 leży na wzniesieniu i podejście z miasta jest po schodach, albo dookoła ul. Górzystą i z tej
ulicy korzysta się podjeżdżając samochodem. Poza tym schody w Lądku są wszędzie bo tam zazwyczaj idzie się z górki
albo pod górkę. Praktyczną wskazówką będzie godzina dojazdu do obiektu. Im wcześniej tym lepiej ze względu na czas
zabiegów, ich rodzaj oraz większe możliwości zasugerowania pokoju. Zdecydowanie przyjemniejsze /ładniejszy widok/
pokoje są od strony wejścia, po drugiej stronie widoki na las. Warto również przeglądnąć Forum. Tutaj też jest sporo
cennych wskazówek, które mogą się przydać osobie jadącej po raz pierwszy. Dla zachęty pod hasłem Lotnik masz trochę
informacji dotyczących tego obiektu. Dobrze byłoby gdybyś podała datę swojego turnusu.
AnnaLadekzdroj
Posty: 3
Na forum od: 13 mar 2024 06:19

Re: Lądek Zdrój 25.08-15.09 2022

Post autor: AnnaLadekzdroj »

Dziękuję bardzo za trafne informację....Jeżeli wszyscy kuracjusze są tak bardzo mili i pomocni to mam mniej obaw co do wyjazdu... miłego dnia
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20163
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Lądek Zdrój 25.08-15.09 2022

Post autor: Felice »

Z parkingami od tego czasu nieco zmieniło się. Przybył nowy mieszczący się przy nowej części hotelowej. Najlepiej zadzwonić do BOK i uzyskać świeże informacje.
AnnaLadekzdroj
Posty: 3
Na forum od: 13 mar 2024 06:19

Re: Lądek Zdrój 25.08-15.09 2022

Post autor: AnnaLadekzdroj »

Dziękuję ślicznie za pomoc :kwiat:
ODPOWIEDZ