reforma leczenia uzdrowiskowego

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14570
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: reforma leczenia uzdrowiskowego

Post autor: GIENIA »

Dzia_dek pisze: 20 kwie 2023 21:00
GIENIA pisze: (...) jeśli wejdzie ..." Nowe " ... planowane są też rozmowy nt. skrócenia karencji do 12 miesięcy . Słyszał ktoś o tym :?:
Rozumiem, że masz na myśli karencję, która jest pomiędzy powrotem z sanatorium, a kolejnym wyjazdem /obecnie 18 miesięcy/ :?:
Przepraszam Dzia_dku , ale dopiero teraz zauważyłam Twój wpis .... tak , chodzi mi o czas pomiędzy powrotem z sanatorium , a możliwością składania kolejnego wniosku .
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7130
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

oczekiwana reforma leczenia uzdrowiskowego

Post autor: jacky6 »


Oby była kompleksowa i objęła wszystkie formy lecznictwa sanatoryjnego.
ZUSy i KRUSy też będą w koszyku ale czy przyjdzie walec i wyrówna ?
Szpitale uzdrowiskowe chyba już się przygotowują.
Warto zajrzeć na cennik komercyjnych kuracji w goczałkowickim Gwarku, mnie te stawki zszokowały między innymi dlatego, bo przyjąłem, że do szpitali uzdrowiskowych nie przyjmuje się komercjuszy.
Czy będzie narzekanie na wspólne wyjazdy małżeństw ( tudzież partnerów ) i wytykanie im nie tylko palcem, że uczynili sobie z kuracji wczasy FWP ?

Zwróćmy uwagę, że zwiększa się oferta kuracji w ośrodkach wczasowo - rehabilitacyjnych, wyposażonych w sprzęt identyczny jak w uzdrowiskach i z bardzo dobrą kadrą fizjoterapeutyczną. Koszty zabiegów pokrywa NFZ.
Krótki czas oczekiwania i wspólne kuracje jak najbardziej. Szkopuł w tym, że odpłatność za zakwaterowanie i wyżywienie znacznie wyższa niż w sanatoriach NFZ.

Więc jeśli komuś zależy naprawdę na zabiegach a zmiany cenowe pójdą w kierunku preferującym, no raczej wyrównującym szanse ...

:mrgreen: To przyjemnie czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:

Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20162
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: reforma leczenia uzdrowiskowego

Post autor: Felice »

Ja w czerwcu jadę na zabiegi opłacane przez NFZ, dwa tygodnie, codziennie 5 zabiegów. Pozostałe koszty utrzymania ponoszę sama. Zarezerwowałam sobie jedynkę bez wyżywienia w obiekcie w którym te zabiegi są.
I to jest to, co mi najbardziej odpowiada, standard pokoju wybieram sama, jem kiedy chcę bez żelaznych pór posiłków. Nie jestem zależna od nikogo, a te 5 zabiegów to nie mało. Czasem dokupuję sobie coś jeszcze w zależności od chęci i potrzeb. Dwa tygodnie to wystarczający czas na taki pobyt.Koszty ? Na pewno wyższe, ale jestem niezależna od nikogo. Pobyt mam hotelowy, więc pielęgniarek też nic nie obchodzi w mojej kwestii. Od roku wiem że jadę więc pieniądze na ten cel mam odkładane systematycznie.
Grzegorz DG
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 36
Na forum od: 30 sty 2018 11:20
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: reforma leczenia uzdrowiskowego

Post autor: Grzegorz DG »

Ministerstwo Zdrowia wycofało się z całkowitego uwolnienia cen dopłat do wyżywienia i noclegu ,zapowiadają że będzie górna granica określana przez ministra do jakiej sanatoria będą mogły podnosić stawki .
danka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 279
Na forum od: 16 gru 2010 12:40

Re: reforma leczenia uzdrowiskowego

Post autor: danka »

Feli,czy Twoja rehabilitacja to tak zwane leczenie ambulatoryjne?Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20162
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: reforma leczenia uzdrowiskowego

Post autor: Felice »

Danka dokładnie tak.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3431
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: reforma leczenia uzdrowiskowego

Post autor: Dzia_dek »

GIENIA pisze:(...) chodzi mi o czas pomiędzy powrotem z sanatorium , a możliwością składania kolejnego wniosku .
Chyba po Twoim wpisie pogubiłem się do reszty. Piszesz o skróceniu do 12 miesięcy karencji, która właśnie trwa 12 miesięcy.
Tyle w tej chwili czeka się na możliwość wypisania nowego wniosku po powrocie z sanatorium. Nieco dłużej, bo 18 miesięcy,
czeka się na możliwość kolejnego wyjazdu po powrocie z sanatorium. Myślałem, że to właśnie tej karencji dotyczy zmiana,
o której pisałaś wcześniej.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14570
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: reforma leczenia uzdrowiskowego

Post autor: GIENIA »

Dzia_dku .... chodziło mi właśnie o karencję , która obowiązuje między wyjazdami .... teraz musi minąć dokładnie 18 miesięcy , abyśmy mogli skorzystać z kolejnego turnusu ....

...namieszałam ... przepraszam :oops:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7822
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: reforma leczenia uzdrowiskowego

Post autor: darek »

Dzia_dek pisze: 27 kwie 2023 21:00
GIENIA pisze:(...) chodzi mi o czas pomiędzy powrotem z sanatorium , a możliwością składania kolejnego wniosku .
Chyba po Twoim wpisie pogubiłem się do reszty. Piszesz o skróceniu do 12 miesięcy karencji, która właśnie trwa 12 miesięcy.
Tyle w tej chwili czeka się na możliwość wypisania nowego wniosku po powrocie z sanatorium. Nieco dłużej, bo 18 miesięcy,
czeka się na możliwość kolejnego wyjazdu po powrocie z sanatorium. Myślałem, że to właśnie tej karencji dotyczy zmiana,
o której pisałaś wcześniej.
Po Ostatnie REFORMIE
12 miesięcy od pobytu plus 1 dzień mozna składać wniosek
Nie obowiązuje już Na Śląsku a to Sląsk był wcześniej wyznacznikiem WSZELKICH Ograniczeń 18 miesięcy
Znam przypadek że Ktoś był w sanatorium 10-2021
Papiery złozył 11-2022 a wyjazd miał na 01-2023
Rysia1956
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 41
Na forum od: 21 paź 2022 15:06
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: reforma leczenia uzdrowiskowego

Post autor: Rysia1956 »

I ja wtrącę kilka słów.
Dla mnie nie jest ważna miejscowość, tylko w miarę dobre
warunki dojazdu. I najważniejsze-zabiegi na miejscu. Tym bym się
sugerowała wybierając sanatorium.A pokoje dla małżeństw?
Dlaczego nie.Powinna być możliwość wyboru pokoju bo i ja mam
koleżanki, które wybierają pokoje 3/4 osobowe.
Poczekamy, zobaczymy.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ