Dojazd do miejscowości uzdrowiskowych

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7822
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Dojazd do miejscowości uzdrowiskowych

Post autor: darek »

Chwilkę temu podczas jazdy samochodem słuchałem rozmowy n/t wyjazdów sanatoryjnych.
Okazuje się ,że dziś nawet 15% pokoi stoi pustych -Bo kuracjusze nie dojeżdżają
Nie dojeżdżają bo otrzymują skierowania do miejscowości gdzie utrudniona jest komunikacja.
Nie dojeżdżają bo nie posiadają swojego środka transportu.
Pomijam fakt ,ale nawet na tak popularnej trasie jak Śląsk - Ustroń
Obecnie prowadzone sa prace remontowe a Nikt na Dworcu w Skoczowie nie pomoże w przejściu z pociągu na autobus.
Pomijam fakt ,że każdy z kuracjuszy ma Jakaś walizkę i z tą walizą próbuje wejść do autobusu -Kierowca jest jeden

Są miejscowości gdzie autobus dojeżdża 1 x na dobę ,fakt jest Taxi -ale ono może jak w jednym z przypadków kosztować nawet 50% kosztów pobytu a gdzie powrót.

Konkluzja redaktora była taka ,że w niedługim czasie sanatoria będą Puste bo Ludzie nie bądą mieli jak dojechać

Jakie były Wasze najtrudniejsze dojazdy i gdzie ?
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20162
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Dojazd do miejscowości uzdrowiskowych

Post autor: Felice »

Ogólnie wiadomo, że Połczyn Zdrój, długi czas Lądek Zdrój. Ja piszę z perspektywy Warszawy, a ta zdecydowanie jest w lepszej sytuacji niż wiele innych miejscowości.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Dojazd do miejscowości uzdrowiskowych

Post autor: dani888 »

Witam .
Powiem tylko tyle , że z mojej miejscowości jest okropny dojazd do różnych uzdrowisk , przeważnie przesiadki , nawet kilka . Niestety , to nie Warszawka :roll: , nawet do Buska Zdroju nie da się pojechać bez przesiadek . A to , niestety , jest uciążliwe zwłaszcza dla osób starszych , schorowanych i z bagażami :( . Nawet przewoźnik Hoper ma tylko swoją trasę - do Mrzeżyna , ponoć ma działać jeszcze Hoper Miks czy jakoś tak ale będzie dowoził na miejsce przesiadki albo odwrotnie - najpierw Hoper a potem np. pociąg czy autobus . Jakoś nie wyobrażam podróży ze swojej miejscowości np. do Świerardowa Zdroju , tu naprawdę trzeba być zdrowym , zwłaszcza w zimnych porach roku gdy ciągniemy więcej bagażu .
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20162
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Dojazd do miejscowości uzdrowiskowych

Post autor: Felice »

Dani, nie Warszawka, może Białostoczek...
Po co ten sarkazm. Każdy mieszka, tam gdzie chce i gdzie mu wygodnie. Do wielu miejsc z Warszawki też nie da się dojechać bezpośrednio.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7822
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Dojazd do miejscowości uzdrowiskowych

Post autor: darek »

I to jest niestety PROBLEM-DOJAZD
Zastanawiam się nad jednym po co dawać skierowania ,gdzie dojazd jest nie możliwy.
Zarządy ustalają godziny Przyjazdu
STANDARD jak doba Hotelowa
Normalnie Paryż :)
Sanatorium od 14,00
Czy ktokolwiek z takiego NFZ wie jak dojechać do i tutaj każdy wpisze kilka lokalizacji.
Ktoś wspomniał ,że jechał ponad 24 godziny pojawił się w ośrodku o 9,30 i po ponad 24 godzinach tylko w pociągach musiał zapłacić za wczesniejsze wejście kwotę ustaloną przez Zarządcę

Zastanawiam się w jakim kierunku to idzie .
PKP niby promocja na Pendolino1 000 000 ulgowych biletów
PKS u Mnie na wsi ostatni był widziany za poprzedniej ekipy
Gdyby nie Transport własny /Sąsiedzki to gminy nie można się dostać

Mój Swat otrzymał skierowanie do Polańczyka i Nie dojechał - bo Nie zdecyduje się na jazdę samochodem dla Młodych to Dzień urlopu

Dziwicie się ,że kolejki się skracają
Proste rozwiąznie Brak Komunikacji lub skierowania nie trafione.

Jak dojechać z Żywca do Wieńca czy ze Złotego Stoku do Wysowej pomijam juz np Chełm-Połczyn Zdrój
No jest jeszcze Mój serdeczny Kolega z Komańczy ,który był szczęśliwy gdy dostał Augustów
Awatar użytkownika
ZbigniewMax
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 580
Na forum od: 10 maja 2022 09:24
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Dojazd do miejscowości uzdrowiskowych

Post autor: ZbigniewMax »

Widzę ,że mój ulubiony Świeradów się pojawił w opisie.PKP do Wrocławia i potem SPEED do Świeradowa,czy naprawdę taki problem? bagaże? od czego jest np DHL i wysłanie walizki/dźwiganie odpada wtedy/,finansowo ,kupujesz bilet miesiąc wcześniej/taniej/. Rozumiem dojazdy z miejscowości mało znanych ,wtedy zawsze problem,ale z dużych miast
p.s Darek Ty byś chciał żeby najlepiej pendolino jeździło ze Złotego stoku prosto do Wysowej? Jak ktoś mieszka w malutkiej miejscowości na odludziu zawsze będzie miał przesiadki .Zachowują się poniektórzy jak francuskie pieski,to dojazd be,to jedzenie be,pokoje be,mili państwo sanatorium NFZ to koszt 600-800zł,a ZUS za darmo,bądź my poważni,a może to marudzenie ,to przypadłość seniorów? bądźmy młodzi!!! :)
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Dojazd do miejscowości uzdrowiskowych

Post autor: zbigniew165 »

Dodam jeszcze do wypowiedzi Zbyszka, że od tego są też zwroty.
Dzwonię do NFZ i wybieram lokalizację sanatorium do którego mam najlepszy dojazd i to wszystko w temacie.
Teraz też mam dylemat, czy ze zwrotów wybrać Świnoujście, czy Kołobrzeg i ze względu na dojazd wybiorę chyba Kołobrzeg, bo mam bezpośrednie połączenie autobusowe, a do Świnoujścia niestety PKP i przesiadka.
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4095
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Dojazd do miejscowości uzdrowiskowych

Post autor: Bibi2 »

Dla zasady nie marudzę , w różne miejsca jeździłam , zazwyczaj pierwsze kroki to Warszawa , a dalej .....
Moje najdłuższe połączenie to chyba było do Pustkowa (co prawda nie uzdrowisko ale ośrodek ZUS) .
Pierwsza trasa to Białystok - Warszawa, dalej kuszetka Warszawa - Szczecin, docelowo bus Szczecin - Pustkowo .
Wyjechałam wczesnym wieczorkiem , a na miejscu byłam ok 7-8 rano.
Bagaże oczywiście wysyłam kurierem .
Obecnie trzeba się nagłówkować żeby sprawnie dojechać np do Lądka czy do Połczyna
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14570
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Dojazd do miejscowości uzdrowiskowych

Post autor: GIENIA »

Z natury na nic nie narzekam , ale jeśli chodzi o moje najgorsze połączenie , to do Horyńca przez Jarosław :)





Zbyszek Max , chyba nie o to chodzi , aby każdy spod domu dojechał pod drzwi uzdrowiska , a już na pewno nie pociągiem z małych miejscowości . ;)
Ja mieszkam w małej miejscowości , tuz obok miasta powiatowego , ale nie oczekuję połączeń z niego bezpośrednich do uzdrowisk ... no ale z Krakowa to już powinny być .... przynajmniej do tych bardziej popularnych .... wspominacie tutaj choćby o Lądku ... z Krakowa są połączenia z jedną przesiadką we Wrocławiu .... bądź o Połczynie z jedna przesiadką w Szczecinku ... a czy nie można by przedłużyć tych połączeń , chociaż raz dziennie do miejscowości docelowych :?:
Fajne rozwiązanie ma kurs na trasie Zakopane - Kołobrzeg .... jeśli ktoś ma wykupiony bilet do Ustronia Morskiego , bądź powrotny z Ustronia , zajeżdża tam , jeśli nie , pomija Ustronie .

Nie każdy jest na tyle operatywny , aby wysłać bagaże kurierem , nie każdy na tyle obyty i sprawny aby przejść z dworca na dworzec czasami nawet i 500 metrów w obcym mieście ... ludzie są różni , czasami o kulach .... dla Ciebie ,mnie czy wielu innych osób przesiadki może nie stanowią problemu , ale wiele osób z powodu dojazdu może rezygnować z długo oczekiwanej rehabilitacji , i nie ma to nic wspólnego z francuskimi pieskami , ani innymi przypadłościami ;) , młodzi ludzie też często nie radzą sobie w podróży , choćby z powodu swojego inwalidztwa .

Moja koleżanka z Moniek dostała skierowanie do Wysowej ... i pojechała z kilkoma przesiadkami , sprawna osoba , ale powiedziała , że nigdy więcej ;) , a nie jest to wybredna osoba . ;)


Zbyszek 165 .... Ty , czy ja , możemy pozwolić sobie na wyjazd ze zwrotu , ale gro osób pracuje , bądź mają inne zobowiązania .

Przyjdzie " nowe " skończy się problem z niechcianym dojazdem :D
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20162
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Dojazd do miejscowości uzdrowiskowych

Post autor: Felice »

Dzięki Gienia za przypomnienie… zapomniałam jeszcze o Wysowej.
Z Lądkiem sytuacja nieco poprawiła się , bo koleje Dolnośląskie dały komunikację zastępczą, ale tylko na swoje pociągi. Czyli teraz najlepiej dojechać do Wrocławia, a stamtąd koleją regionalną.
Jest też jeszcze inny problem, przystanki często oddalone są od obiektów, a taksówki nie uświadczysz. Wcześniej np w Lądku przystanek docelowy był w Zdroju, nie wiem komu to przeszkadzało 🥺, a władze niewiele robią, by zachęcić choćby w ten sposób kuracjusza, czy wczasowicza do pobytu.
ODPOWIEDZ