NIE DAJMY SIĘ OSZUKAĆ

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
ZAGUBIONY
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1906
Na forum od: 27 mar 2022 15:30
Oddział NFZ: Śląski

NIE DAJMY SIĘ OSZUKAĆ

Post autor: ZAGUBIONY »

Wiem że pewnie wielu z was powie znamy nie damy się ale lepiej 100 razy przeczytać ostrzeżenie nim ras się dać nabrać 1 lutego 2023 dostałem ESA z numeru 79806 o treści ( DZIŚ ZOSTAŁ AKTYWOWANY DLA TEGO NUMERU SERWIS PREMIUM BĘDZIESZ OTRZYMYWAŁ ZDJĘCIA I FILMY Z WRÓŻBAMI KOSZT 11,07 PL ) sorki za duże litery ale to ich cytat -- [link]
Ostatnio zmieniony 15 lut 2023 21:47 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto link
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11637
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: NIE DAJMY SIĘ OSZUKAĆ

Post autor: Atina »

Nie dajmy się oszukać...Zagubiony :kwiat:
No cóż bez komentarza co się zadziało, ja przeczytałam co napisałeś jako dobrą podpowiedz dla nieświadomych.
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4486
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: NIE DAJMY SIĘ OSZUKAĆ

Post autor: Kleinehexe »

Zagubiony :kwiat: , też zdążyłam przeczytać, ale może być wielu, którzy nie zdążyli. Może warto byłoby jeszcze raz napisać tą samą treść, tylko na spokojnie, bez wkurwu na polityków (bynajmniej słusznego :evil: ), to wtedy moderator nie będzie musiał reagować na zgłoszenie zwolenników rządzącej opcji. :roll:
ZAGUBIONY
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1906
Na forum od: 27 mar 2022 15:30
Oddział NFZ: Śląski

Re: NIE DAJMY SIĘ OSZUKAĆ

Post autor: ZAGUBIONY »

Mogę mieć tylko nadzieję że Ci co nas uważają za Le.........ów :lol: nie skorzystali z mej podpowiedzi bo nie pozwoliła im klauzula sumienia ;) i brzydzą się tym co tacy jak ja piszą nawet jeśli to prawda :D cóż nie lubię się powtarzać niech piszą do moderatora po info ;) , co do prawdy to jestem typem jeśli ktoś ukradł to jest złodziejem , w tyk kraju długo a nawet dłużej nie będzie dobrze bo tolerujemy a nawet popieramy gwałcenie dzieci jak ktoś nam ukradł auto to ma wymówkę że on tylko pożyczył . Jeśli nam zabrano naszą kasę i nie oddano to ci co to zrobili są złodziejami i powinni mieć już zarzuty a są uwielbiani chory kraj .
kolono
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 24
Na forum od: 24 lip 2018 09:48

Re: NIE DAJMY SIĘ OSZUKAĆ

Post autor: kolono »

Niesłychane, jak to trzeba być czujnym normalnie na każdym kroku!
[link]
Ostatnio zmieniony 30 sty 2024 07:55 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto link
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7130
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: NIE DAJMY SIĘ OSZUKAĆ

Post autor: jacky6 »


Kilka tygodni temu otrzymałem sms-a o treści:

Ze wzgledu na bledny adres Twoj kurier wstrzymal wysylke, zaktualizuj na czas:https://postxd.top/..... dalej moje wykropkowanie

z mumeru + 48 884 172 301

Numer natychmiast zablokowałem, automatycznie poszło zgłoszenie do operatora i spamującym numerze a na koniec usunąłe.

Generalnie każde połączenie głosowe i smsy nadchodzące z nieznanego numeru są odrzucane, ponieważ w mojej książce telefonicznej znajduje się prawie 300 numerów i adresów mejlowych należących do rodziny, przyjaciół, znajomych oraz rozmaitych instytucji z którymi się kontaktuję.

:mrgreen: :geek: :ugeek:
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2251
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: NIE DAJMY SIĘ OSZUKAĆ

Post autor: Bogutka5 »

Kilka dni temu miałam telefon. Mężczyzna zwrócił się do mnie po imieniu informując, że na moim bankowym koncie pojawił się wniosek o udzielenie pożyczki. On dzwoni, aby się upewnić czy to ja, itd.itd.itd. Kilka chwil rozmowy poprowadzono tak, abym nabrała jak najwięcej zaufania oraz wywołanie u mnie paniki, że ktoś wkradł się na moje konto. Mój mąż od razu podejrzewał oszustwo, ja potrzebowałam czasu. Kiedy padło pytanie o stan konta odmówiłam telefonicznej odpowiedzi. Po kilku chwilach z zaleceniem zgłoszenia zdarzenia na Policję pan się pożegnał.
Numer, z którego dzwoniono był prawdziwy, należał do bankowości elektronicznej.
Telefon na infolinię mego banku upewnił mnie, że była to próba oszustwa..
Zachowajmy czujność.
B.
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3814
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: NIE DAJMY SIĘ OSZUKAĆ

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Uważam że powinniśmy pisać o tym jak najwięcej, żeby pewne zachowania weszły nam niejako w krew. Dzisiaj mi się wydaje, że będę umiał się obronić przed tego typu próbami oszustów, ale...
Nie łudźmy się, będziemy coraz starsi a cwaniactwo znajdzie jeszcze wiele sposobów żeby biednego staruszka oszukać. Trzeba być przygotowanym na to żeby w odpowiednim momencie zachować zimną krew.
zbiibri
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 367
Na forum od: 06 lut 2012 18:53
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: NIE DAJMY SIĘ OSZUKAĆ

Post autor: zbiibri »

Dzisiaj dzwoniła do mnie Pani z numeru 606 690 418 i poinformowała że wyśle mi 15 darmowych ampułek z kolagenem a ja głupia podałam jej dane do wysyłki :oops:
byłam zajęta i szybko chciałam zakończyć rozmowę ale teraz wieczorem sprawdziłam co to za numer i okazało się że to oszustwo ,wyludzenie danych :evil: :cry:
Więc bądźmy czujni :idea: bo chwilą nieuwagi I już ktoś niepowołany ma Nasze dane :cry:
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4486
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: NIE DAJMY SIĘ OSZUKAĆ

Post autor: Kleinehexe »

Zibiibri, od razu zablokuj ten numer u siebie w telefonie i zgłoś jako oszustwo, wówczas gdy będą używać tego numeru wobec innych, wyświetli się informacja, że to potencjalne oszustwo.

Ostatnio słyszałam o przypadkach przejmowania kont na FB i wysyłaniu przez hakera do wszystkich znajomych właściciela konta prośby o pomoc finansową niby na rzecz tej osoby.
ODPOWIEDZ