Które sanatorium w Kołobrzegu ?

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4095
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Które sanatorium w Kołobrzegu ?

Post autor: Bibi2 »

Który ośrodek sanatoryjny w Kołobrzegu wybrać ?
Poproszę znawców o podanie w kolejności przynajmniej trzech ośrodków,
oczywiście mam na myśli obiekty , które mają turnusy z NFZ-tu.
dziękuję :)
Mazrena
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2563
Na forum od: 14 sty 2017 16:54
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Które sanatorium w Kołobrzegu ?

Post autor: Mazrena »

Wistom - najdalej od mola
Perła Bałtyku , Mesko
MSWiA i Posejdon
wg mnie :P zależy na czym Tobie najbardziej zależy :)
Awatar użytkownika
ZbigniewMax
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 580
Na forum od: 10 maja 2022 09:24
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Które sanatorium w Kołobrzegu ?

Post autor: ZbigniewMax »

Verano ,San,Mesko :)
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7822
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Które sanatorium w Kołobrzegu ?

Post autor: darek »

Zbyszku

Zależy na czym Ci zależy ?
Baza Hotelowa
Baza Rehabilitacyjna
Rozrywka
Korytko

Pod względem Bazy Hotelowej w tej chwili jako pobyt komercyjny są obiekty pomimo ,że sanatoryjne w nazwie gdzie Standard to już bardzo mocne 3 ***
Gdzie menagerowie PILNUJĄ -aby materace po ostatnim gościu były wymieniane i zdezynfekowane w ozonie.
Fanabelia -NIE jest coraz więcej alergików .

Baza rehabilitacyjna -Tutaj muszę Cię zaskoczyć
Ale chyba na dziś najlepszą ma Perła Bałtyku choć WSZĘDZIE zrezygnowano z zabiegów wodnych tzn mocno ograniczono
Realny koszt np Masażu podwodnego wynosiłby wg informacji z listopada około 100 złotych za zabieg a tego NIKT nie zapłaci

Rozrywka
Jest kilka obiektów gdzie na tańce nie trzeba nosić grubego płaszcza bo zimno

Co do wyżywienia
Tutaj te mniejsze mają się czym popisać
ale ty wspomniałeś ,że jedzenie NIE JEST DLA Ciebie Priorytetem

Reasumując

SAN -przez sentyment - dobra baza zabiegowa, zrewitalizowane pokoje, tańc buda na parterze MINUS na 10 pięter tylko 2 windy

Verano dawny Węgiel Brunatny - Mocna rewitalizacja w pokoje , Dobra baza zabiegowa, odnowiona tańc buda czyli kawiarnia

Perła Bałtyku dawny Kombatant - Chyba najlepsza baza zabiegowa plus dobrzy profesjonalni rehabilitanci, pokoje do akceptacji -MINUS WINDY

Oczywiście osobiście poleciłbym też Dozamel ze względu na spokój i przyjazne po remontach pokoiki
Jest też kilka obiektów OLIMPU -ale tam w 90% zamieszkują Niemcy z Berlina i musiałbyś też posługiwać się tym językiem

Oczywiście Tutaj Alka Może Ci polecić To co dziś JEST TOP w Kołobrzegu
Awatar użytkownika
ZbigniewMax
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 580
Na forum od: 10 maja 2022 09:24
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Które sanatorium w Kołobrzegu ?

Post autor: ZbigniewMax »

Darku drogi, ja się nie wybieram póki co do Kołobrzegu. Napisałem tak.jak Ty piszesz, sentyment,chyba Verano mi najbardziej się podobało, ale patrząc teraz na ceny,myślę że gdybym się decydował na morze,wrzesień, październik, to na 100% nie polskie morze niestety, Turcja,Bułgaria z przelotem a taniej i cieplutko w wodzie. Doceniam, jesteś autorytetem co do Kołobrzegu, podobnie jak Ala tam zamieszkująca,,Zbigniew165 posiada dużą wiedzę o Świnoujściu, to należy docenić! Pozdrawiam
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7822
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Które sanatorium w Kołobrzegu ?

Post autor: darek »

Zbyszku

Ale co to za ATRAKCJA kąpać się w wodzie gotowanej w takich 30 paru stopniach.
Należy BYC Partyjotą i wejść właśnie w Kołobrzegu do Naj zimniejszego Bałtyku
Zjeść Niby świeżego Dorsza w czasie wakacji
To jest HARDKOR
A nie jakiś wypad do Grecji na wyspę gdzie opcjujesz z Żółwiami
Dodatkowo musisz lecieć a nie wiadomo co stanie się z twoim bagażem -BO PRZECIEŻ Nikt nie odpowiada

Ja co nie ukrywam zaczynam odkrywać troszkę inne miejsce nad polskim morzem Polecam Spokój na wyspie Wolin
Niby troszkę z boku ale Fajna miejscówka
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4484
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Które sanatorium w Kołobrzegu ?

Post autor: Kleinehexe »

Bułgaria owszem relatywnie tania, ale trzeba się przygotować, że architektura nadmorskich miejscowości, zresztą nie tylko nadmorskich, to komuno wróć. :o Poza tym całkiem przyjemnie, plaże szerokie, ale piaseczek nie taki cudowny jak nad Bałtykiem.  Ciekawostka,  wjazd do miejscowości Złote Piaski płatny, szlabany jak na granicy i trzeba przy wyjeździe myto zapłacić. :o :shock:
Turcja przepiękny kraj, bardzo otwarty na turystów, lubią Polaków i myślę, że jeśli chodzi o warunki hotelowe, to lepsze niż w Bułgarii, choć ja z hoteli nie korzystam, więc  ocena bardzo powierzchowna. Jak dla  mnie ważne  przede wszystkim jest to, że  można nocować na dziko. Jak dasz radę wjechać i potem  wyjechać to i na plaży można spędzić nockę :D , oczywiście nie mówię o dużych kurortach. Jeden i drugi kraj to świetna miejscówka dla vanlifu i off-roadu wyprawowego, a o to w Europie już coraz trudniej. :roll:
Przepraszam, że nie na temat, ale o Kołobrzegu wiem niewiele, bo byłam tylko na krótki wypad w długi weekend już dość dawno temu. To nie moje klimaty, bo zwyczajnie lubię zadoopia, ale rozumiem fanów, bo każdy ma swoje upodobania. 😊
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Które sanatorium w Kołobrzegu ?

Post autor: ewiko »

O rany , już myślałam , że to ja jestem DZIWOLĄGIEM , który lubi zadupia ??? Na szczęście , Kleinehexe wyprowadziła mnie z błędu. Czy to do sanatorium , czy na urlop , zawsze z mężem szukamy "bezludnych " spokojnych miejsc :serce: :serce: :serce: I takie znajdujemy . Pozdrawiam.
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4095
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Które sanatorium w Kołobrzegu ?

Post autor: Bibi2 »

Dziękuję za podpowiedzi :)

Oczywiście priorytetem jest w miarę (jak na warunki kołobrzeskie) dobra rehabilitacja ,
przyzwoite warunki lokalowe ,
dobre posiłki (nie o obfitość chodzi).
alka50+
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1399
Na forum od: 02 sty 2015 11:50
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Które sanatorium w Kołobrzegu ?

Post autor: alka50+ »

Bibi2 pisze: 09 lut 2023 10:48 Który ośrodek sanatoryjny w Kołobrzegu wybrać ?
Poproszę znawców o podanie w kolejności przynajmniej trzech ośrodków,
oczywiście mam na myśli obiekty , które mają turnusy z NFZ-tu.
dziękuję :)
Bibi2....na 28dni NFZ proponuję : Mesko i Bałtyk
na 21 dni NFZ wybieraj Perła Bałtyku, San, Mesko,
Verano, MSWiA , Posejdon, Wistom
położony dalej od mola i Arka.
Wszystko zależy czym się kierujesz przy wyborze. W dużych obiektach problemem windy...wyczekiwanie ..różnie z tym bywa. Sama ilość osób nie jest odczuwalna / poza posiłkami gdzie to widać/ bo gdzieś tam każdy się w innym miejscu znajduje.
Wymienione obiekty mają pełną bazę , baseny/ w tym solankowe/ plus kawiarnie i wieczorne zabiegi💃🕺🎶.
Bardzo ładnie rozbudowane Verano... cieszy oko od wejścia.... itd.
Dobrego zwrotu i jedziesz...a na pobycie fajnego towarzystwa i miłych wspomnień.

Darku...Zbigniew Max...pozdrawiam.
ODPOWIEDZ