Cieplice Zdrój parkowanie

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
danka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 279
Na forum od: 16 gru 2010 12:40

Cieplice Zdrój parkowanie

Post autor: danka »

Dzień dobry.Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć gdzie można bezpłatnie parkować w pobliżu Lalki w Cieplicach.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7130
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Cieplice Zdrój parkowanie

Post autor: jacky6 »


Dopiero co wróciliśmy z tygodniowej kuracji dedykowanej zdrowiu seniorów.
Niestety, Lalka jest w strefie chronionej zakazem wjazdu.
Najbliżej jest podjechać pod sam Dom Zdrojowy - stamtąd bliziutko do Lalki.
Przy Domie Zdrojowym jest kilka - jakieś 6 dłuższych kopert dla przyjeżdżających na czas około pół godziny - dla wypakowania bagaży i przeniesienia do obiektu.
Uzdrowisko ma co prawda płatny ale nie chroniony parking z ograniczoną ilością miejsc.
Dla mnie już zabrakło i po przepakowaniu odprowadziłem autko na bezpłatny parking.
Jest odległy około 400 metrów - jak dojedziesz z DZ z powrotem na mostek to widać już oznakowanie wiodące na parking.
Parkują tam także autobusy i ciągniki TIRów w małej ilości.
Gwarancji nikt nie da ale sam bezstresowo tam parkowałem.
Uwaga należy trzymać autka na kopertach, jeśli ktoś nie ma uprawnień - nie zatrzymywać się na kopertach niebieskich.
Przestrzegała nas przed tym obsługa recepcji i miała rację.
W niedzielę - w dniu wymiany turnusów - z samego rana zawitali halabardnicy czy lokalna straż miejska i wlepiła kilka mandatów.

Poza tym - życzę miłej kuracji.

:mrgreen: Teraz już wiem, że nie muszę się spieszyć.
Życie to nie wyścig - to piękna przygoda, w której najlepiej uczestniczyć we własnym rytmie.

:ugeek:



danka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 279
Na forum od: 16 gru 2010 12:40

Re: Cieplice Zdrój parkowanie

Post autor: danka »

Jacky6 serdecznie dziekuje za podpowiedź .Mam niebieską kartę ,więc mogę tam stać.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mark52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 532
Na forum od: 24 maja 2022 14:24
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Cieplice Zdrój parkowanie

Post autor: Mark52 »

Odnośnie parkowania w Cieplicach jest parking płatny na ul; Cervi 2 z tego co pamiętam o połowę tańszy od tego sanatoryjnego, dodatkowo można parkować za darmo na ul. Cervi w wyznaczonych miejscach, po za tym są miejsca parkingowe wokół Domu Zdrojowego na ul. Marysieńki Sobieskiej, na ul. Źródlanej, na ul. Leśniczej, na placu Zdrojowym. Parkować tylko w wyznaczonych miejscach bo straż miejska bywa tam kilka razy w ciągu dnia i zakłada blokady, lub daje mandaty za parkowanie po strefa parkowania. Z miejscem do parkowania na tych uliczkach jest kłopot czasem trzeba kilka razy objechać w koło by znaleźć wolne miejsce, ale bez problemu się ono znajduje, Przez 3 tygodnie mojego pobytu w Domu Zdrojowym zawsze coś wolnego znalazłem.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7823
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Cieplice Zdrój parkowanie

Post autor: darek »

Parkowanie w Kurortach

Niestety dziś prawie każdego stać na zakup samochodu ,dodatkowo wiadomo jak jest z komunikacją publiczną .

Ale musimy tez zauważyć ,że Kurorty sa zawalone samochodami stąd też te danpingowe ceny parkingów cena za parking obok sanatorium w Krynicy Polanicy Ciechocinku nie wspominam o Kołobrzegu to cena porównywalna czy nawet wyższa niż w Warszawie Krakowie czy Katowicach.

Ostatnio byłem świadkiem gdy w jednym z kurortów prawie doszło do rękoczynów pomiędzy dwoma kierowcami z niebieskimi kartami.
No niestety w Polsce nadal % wydawanych jest ich najwięcej w Europie a miejsc no niestety nie ma za dużo PLUS nowe obostrzenia o zmniejszeniu miejsc parkingowych w pobliżu przejść dla pieszych.

Sam teraz w najbliższym czasie mam za zadanie transportu do sanatorium -wiem Koszty bo zamiast 2 x tą samą trasę będzie trzeba pokonać x 4
wiadomo koszt paliwa no ale parking też do najtańszych nie należy dziś średnio 21 parkingu w miejscowościach uzdrowiskowych to 20 zeta za dobę i to nieraz bez GWARANCJI Bezpieczeństwa...


Dziś chyba nie ma ALTERNATYWY nieraz jak dotrzeć do Uzdrowiska bez samochodu Niestety pomimo zapowiedzi nie wszędzie dociera transport publiczny

Pozostaje PŁAKAĆ I PŁACIĆ za parkingi
Awatar użytkownika
Leon43
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1379
Na forum od: 05 sty 2014 22:24
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Cieplice Zdrój parkowanie

Post autor: Leon43 »

Akurat do Jeleniej Góry jest dobry dojazd, dlatego wybieram komunikację zamiast samochodu. Zdaje sobie sprawę, że większość woli wygodę jazdy autem ale ja wolę pociąg albo autobus. Ot takie dziwactwo, są plusy i minusy takiej podróży. Mnie akurat ze stolicy prawie wszędzie po drodze z komunikacją.
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24608
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Cieplice Zdrój parkowanie

Post autor: ewasz »

Leon43, jesteś szczęściarzem bo generalnie to wszędzie masz dojazd bez przesiadek...
Awatar użytkownika
Leon43
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1379
Na forum od: 05 sty 2014 22:24
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Cieplice Zdrój parkowanie

Post autor: Leon43 »

I tu Ewa się nie mylisz. Akurat do Jeleniej Góry jadę z przesiadką gdyż bezpośredni IC śnieżka kursuje tylko w weekendy. No cóż inni mają gorzej.
A propos parkowania to pamiętam jak kolega zaparkował około 1 km od sanatorium ale tylko dlatego, że tam była niebieska koperta. Generalnie to parkowanie jest drogie i wcale się nie dziwię że samochodziarze szukają darmowych albo tańszych.
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24608
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Cieplice Zdrój parkowanie

Post autor: ewasz »

No tak Leonie, niestety sporo połączeń bezpośrednich jest zawieszona na okres, w którym byłyby najbardziej potrzebna. Ludzie nie tylko przemieszczają się w okresie letnim. Sama odczuwam tę niedogodność...
Awatar użytkownika
Mark52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 532
Na forum od: 24 maja 2022 14:24
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Cieplice Zdrój parkowanie

Post autor: Mark52 »

Leon43 pisze: 12 paź 2023 20:39 Akurat do Jeleniej Góry jest dobry dojazd, dlatego wybieram komunikację zamiast samochodu. Zdaje sobie sprawę, że większość woli wygodę jazdy autem ale ja wolę pociąg albo autobus. Ot takie dziwactwo, są plusy i minusy takiej podróży. Mnie akurat ze stolicy prawie wszędzie po drodze z komunikacją.
Ale z drugiej strony tam na miejscu przydało by się auto by pozwiedzać okolicę, a jest co do zwiedzania. Byłem tam w zeszłym roku i codziennie gdzieś się jechało na wypad bliższy lub dalszy łącznie z wypadem do Pragi.
ODPOWIEDZ