Nerwica natręctw

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Mazrena
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2589
Na forum od: 14 sty 2017 16:54
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Nerwica natręctw

Post autor: Mazrena »

Pancernz, to jest straszna przypadłość, współczuję :serce:
Miałam kontakt z młodymi dziewczynami, które miały podobne przypadłości... Jedna wszędzie widziała igły, szpilki... Druga znowu nie posmarowała się kremem, balsamem..., bo widziała tam złe wpływy na jej skórę i do tego miała nocne lęki , obawy o dzieci....
Bardzo trudne tematy :( , ale one chodziły na terapię z psychologami, u nas to jest na NFZ codziennie przez 5h takie spotkania i to trwa ok 3 m-c. Jak jest potrzeba to przedłużają...To jest grupa kilku osób.... Wiem ,że dziewczyny jakoś sobie z tym poradziły....
Życzę aby i u Ciebie było dobrze... :serce: :serce:
Awatar użytkownika
Pancernz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1390
Na forum od: 28 kwie 2017 17:11
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Nerwica natręctw

Post autor: Pancernz »

pisałem posta poł godziny i wszystko mi znikło ,nie mam siły pisać ponownie ,powiem krótko przerabiałem to wszystko co pisaliści i dziękuje za wasz czas
Mazrena
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2589
Na forum od: 14 sty 2017 16:54
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Nerwica natręctw

Post autor: Mazrena »

Cierpliwości będzie dobrze ❤️
Awatar użytkownika
Pancernz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1390
Na forum od: 28 kwie 2017 17:11
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Nerwica natręctw

Post autor: Pancernz »

A jak i gdzie ubiegc sie o takie spotkania długie z psychologiem , gdy ostatnio zapłaciłem 280 zł za dosłownie 20 minut spotakiania z psychiatrą sam dostałęm z nerwów szału ,potrzeba była pilna i natychmiastowa takiego kontaktu lekarz obiecał 40-50 minut spotkania zakończył je po 20 słowami"ma pani jeszcze jakieś pytania" .Córka onieśmielona powiedziła no nie ,szukała pomocy a dostała to......,powiedzieć każdy dzień to walka to jak nic powiedzieć ,dziewczyna która była z córką na oddziale w czwartek wyszła do domu a już wieczorem głęboko pocieła sobie żyły u mnie było podobnie ,koszmar nikomu tego nie życze .Ten psycholog czy to nie tzw poprostu dzienny pobyt w szpitalu psychiatrycznym gdzie po południu idzie się normalnie do domu ?
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7130
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Nerwica natręctw

Post autor: jacky6 »


Z opisu zdarzeń kojarzy mi się bliska osoba z rodziny.
Objawy mocno podobne.
Dopiero po latach okazało się, że to była depresja.
Było już za późno, pozostała bez właściwej opieki choć ponoć diagnoza była prawidłowa.
Rok temu odbył się pogrzeb.
Jakie zatem są różnice między poszczególnymi chorobami z dziedziny psychiatrii, częstokroć bardzo płynne i nakładające się.
Media głoszą pogłębiające się już problemy psychiatryczne już u małych dzieci.

:mrgreen: :ugeek:

Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Nerwica natręctw

Post autor: Muzyczka »

U nas jest Przychodnia - Poradnia Zdrowia Psychicznego, gdzie jest Oddział dzienny psychiatryczny ogólny i tam są grupy przebywające, tylko tam są zajęcia...w zależności ile kto potrzebuje jest od 3 lub więcej miesięcy na terapii. . I potem idą po pewnym czasie tych zajęć idzie się normalnie do domu. np.idą na godz. 9-13..Natomiast w poradni przyjmują lekarze psychiatrzy i psychologowie na NFZ wszystko . Psycholog też umawia się, dając terminy. Ale to zależy jak dana poradna- Przychodnia Zdrowia Psychicznego funkcjonuje. W różnych miastach może bywa inaczej lub podobnie. ...
Więcej nie wiem.
Można dzwonić, bo są rejestracje i pytać się i umawiać na wizyty na NFZ.

Doskonale Pana rozumiem, gdyż:
Po pierwsze wydaje mi się że lekarka co byliście na wizycie te tylko 20 minut to niestety ale nie podeszła właściwie i czasami nawet nie chcą wgłębiać się w pewne problemy, widząc że pacjent nie chce mówić ( przestają rozmawiać) lub jest zagubiony pacjent i brak wspólnego języka i kontaktu ..i itd...
Po drugie może też nie chcieć mówić nic córka i wstydzić się przy kimś obcym rozmawiać i nie ma zaufania, wystraszona, jak i lekarz nie umie odpowiednio podejść ( może jakiś młody,, ambitny psycholog, jemu będzie się chciało, lub w średnim wieku lekarz, by trafić na zwykłego, porządnego lekarza ( może po opiniach)......
Po trzecie też może nie chce dzisiaj mówić córka przy rodzicach, albo ma z tym jakiś problem i często zdarza się że przy takiej wizycie nie chcę nic mówić i chce uciekać od problemu do domu a i ze stresu zapomina z jakiego powodu wizyta.
Proszę mi wierzyć chciałabym pomóc, bo wiem jak jest ciężko, bardzo mocno wspieram Pana.....
Trzeba pomóc córce i szukać wszędzie, proszę dzwonić i dopytywać się na Maksa...
Awatar użytkownika
Pancernz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1390
Na forum od: 28 kwie 2017 17:11
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Nerwica natręctw

Post autor: Pancernz »

Dziękuje Ci dobry człowieku za ten obszerny post ,tak dziwne to było bo to był młody lekarz nie mniej odwałił tzw sztukę ,to co napisałaś jest w Poznaniu też no tam była córka w szpitalu dwa razy no ale do Poznania mamy też daleko bno 120 km a był i w szpitalu w Kościanie tam prawie 200 od domu ale co się nie robi jak szuka pomocy ,no walczymy i pomagamy dziękuje Ci za każdy wpis bo to ważne gdy się komuś coś chce własnie dac od siebie.w tych szpitlach leczenia to z takimi przypadkami sie spotykałem że w szoku głębokim do dziś jestem ,że to możliwe wogóle jest no ale to odrębny temat ,jutro kolejny psychoterapeuta zobaczymy ,dziękuje i pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Nerwica natręctw

Post autor: Muzyczka »

Proszę nie myśleć o tym, co było w szpitalach, błagam, dużo czujności życzę dla córki, ale też sami wiecie co robić, tak, by czuła się dobrze i dużo spokoju, jeśli się da.. Doskonale wiem, co tam w szpitalach niestety jest, i jakie trudne przypadki. Proszę zapomnieć o tym. Wszystkiego dobrego życzę..
Mazrena
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2589
Na forum od: 14 sty 2017 16:54
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Nerwica natręctw

Post autor: Mazrena »

Pancernz, nie wiem skąd jesteś, ale Wlkp, w Kaliszu mieści się ta poradnia zdrowia psychicznego w Medix na Majkowskiej Multimed tel 782 899 298. Zadzwoń i dowiedz się, może gdzieś blisko Ciebie też jest...To są zaj jak pisała Muzyczka codziennie grupowe + spotkania indywidualne z psychologiem i wizyty z psychiatrą. Jeżeli dana osoba pracuje to dostaje na czas terapii zwolnienie L4.
Życzę wytrwałości :serce: :kwiat:
Awatar użytkownika
Pancernz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1390
Na forum od: 28 kwie 2017 17:11
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Nerwica natręctw

Post autor: Pancernz »

Corka dziś po raz 4 w szpitalu ....czekam co dalej bo żona załatwia formalności i papierologie ,wiem,że może nie potrzebnie piszę ale nie mam w sumie gdzie ,trzymajcie kciuki,3 dni brakło do zakończenia roku i nie wiem co z tym zrobią wykładowcy czy całego roku nie będzie musiała powtórzyć o ile będzie cokolwiek w stanie zrobić .
ODPOWIEDZ