Kołobrzeg - MEWA

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1956
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Kołobrzeg - MEWA

Post autor: Zosia »

Przy rejestracji należy od razu zgłosić problem z chodzeniem i prosić o parter wówczas w każdym z budynków będzie mało schodów . Na pytanie o basen nie potrafię odpowiedzieć (nie korzystałam) ale tu trzeba poprosić lekarza na pierwszym spotkaniu. Skutecznej rehabilitacji i miłego pobytu życzę :kwiat:
Grzybiarka
Posty: 2
Na forum od: 19 sie 2023 19:27
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Kołobrzeg - MEWA

Post autor: Grzybiarka »

Próbowałam dziś się do nich dodzwonić, ale cały czas długa kolejka dzwoniących. Poproszę o parter, zabiorę wszystko na basen, może jednak działa wieczorami. Dziękuję za odpowiedź, myślałam że już nikt tu nie zagląda. :kwiat:
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24608
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Kołobrzeg - MEWA

Post autor: ewasz »

Napisz e-maila.
Powodzenia :kwiat:
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1956
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Kołobrzeg - MEWA

Post autor: Zosia »

Ja wielokrotnie pisałam do nich przed przyjazdem e'maile , nic nie dochodziło . Wysłałam oficjalne pismo, na które też nie otrzymałam odpowiedzi (odpowiedź czekała w recepcji aż przyjechałam). Próbuj dodzwonić się wieczorem, może się uda. Zapytaj od razu o możliwość przed przyjazdu to kosztuje chyba 110 zł ale dzień wcześniej załatwisz wszystko. Ja tak zrobiłam . Możesz też na bookingu zarezerwować miejsce dzień wcześniej ale to drogo teraz 271 zł ze śniadaniem . Naprawdę warto być dzień wcześniej. Pokój, lekarz, zabiegi wszystko spokojnie i na plus.
Babcia Gosia
Posty: 1
Na forum od: 04 wrz 2023 11:05
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Kołobrzeg - MEWA

Post autor: Babcia Gosia »

Dzień Dobry Pani Zosieńko,

dzisiaj udało mi się dodzwonić do MEWA :D dowiedziałam się, że mój turnus będzie kwaterowany w MEWA 1 w pawilonach A,B,C, D.
Proszę o informację czy w tych pawilonach pokoje są po remoncie?
Czy te niewyremontowane bardzo odbiegają od standardu wyremontowanych? Nie mogę znaleźć zdjęć...tzn na booking są chyba tylko te wyremontowane. :D
Zapomniałam zapytać, a pewnie już się nie dodzwonię :( : czy w pokojach są ręczniki na zabiegi?
Odnośnie basenu: uwielbiam gimnastykę w basenie-warto czy dać sobie spokój?
Wiem, że basen w V, a reszta zabiegów mokrych także?

Serdecznie pozdrawiam
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1956
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Kołobrzeg - MEWA

Post autor: Zosia »

Pani Gosiu bardzo przepraszam za brak odpowiedzi z mojej strony na zadane przez Panią pytania. Sama byłam na turnusie i w tym czasie tu nie zaglądałam :( Pewnie już nie zda się na nic to co napiszę szczególnie, że nie na wszystkie pytania znam odpowiedzi. Odpowiem więc tak : wyremontowane są wszystkie pokoje w budynku D w innych Mewach nie wiem ale one niedawno były remontowane chyba wszystkie. W niewyremontowanych byłam tylko w Mewa 1 studio i te niestety odbiegały mocno od tych nowych. Ręczniki są wydzielone ale w miarę potrzeby za drobne pieniążki można wypożyczyć lub poprosić pokojową może wymieni . Z basenu nie korzystałam.
Serdecznie pozdrawiam i życzę dobrej kuracji jeśli jeszcze się nie odbyła :kwiat:
Awatar użytkownika
Janusz53+
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 18
Na forum od: 08 lut 2022 17:43
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Kołobrzeg - MEWA

Post autor: Janusz53+ »

Zosia pisze: 24 cze 2023 18:29 I ja pozdrawiam :kwiat: Alu "górki" czekają :serce:
W Kołobrzegu są jakieś górki? Macie wydmy na myśli? Czy co?
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20164
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Kołobrzeg - MEWA

Post autor: Felice »

Myślę, że o te wszystkie inne co na południu Polski leżą ;)
Awatar użytkownika
Janusz53+
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 18
Na forum od: 08 lut 2022 17:43
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Kołobrzeg - MEWA

Post autor: Janusz53+ »

Zosia pisze: 23 sie 2023 15:06 Ja wielokrotnie pisałam do nich przed przyjazdem e'maile , nic nie dochodziło . Wysłałam oficjalne pismo, na które też nie otrzymałam odpowiedzi (odpowiedź czekała w recepcji aż przyjechałam). Próbuj dodzwonić się wieczorem, może się uda. Zapytaj od razu o możliwość przed przyjazdu to kosztuje chyba 110 zł ale dzień wcześniej załatwisz wszystko. Ja tak zrobiłam . Możesz też na bookingu zarezerwować miejsce dzień wcześniej ale to drogo teraz 271 zł ze śniadaniem . Naprawdę warto być dzień wcześniej. Pokój, lekarz, zabiegi wszystko spokojnie i na plus.
Zosiu bardzo dziękuję za drogocenną Twoją podpowiedż. Tak jak radzisz zarezerwowałem sobie telefonicznie pokój - jedynkę na dzień przed rozpoczęciem turnusu NFZ w Mewie w Kołobrzegu, który mam od 17.11-8.12.23r. Miła pani z recepcji wyszukała mi wolny pokoik za który z pełnym wyżywieniem zapłaciłem 143zł. tzn. póki co przelałem zaliczkę 40 zł a reszta płatna jest po przyjeżdzie. Takie tam mają procedury. To jest naprawdę fajny pomysł Zosiu, bo jak piszesz - i z pewnością masz rację - uniknie się tego zamieszania i tłoku przy przyjmowaniu jakiego doświadczyłem ostatnio przy przyjmowaniu do Sanatorium Lalka w Cieplicach. Pozdrawiam Cię serdecznie Zosiu z Jarocina, tego w Wielkopolsce. Janusz
Awatar użytkownika
Janusz53+
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 18
Na forum od: 08 lut 2022 17:43
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Kołobrzeg - MEWA

Post autor: Janusz53+ »

Felice pisze: 25 wrz 2023 08:53 Myślę, że o te wszystkie inne co na południu Polski leżą ;)
No chyba, że tak, bo prawdę mówiąc nie słyszałem o jakiś "górkach" koło Kołobrzegu a to tam przecież panie były w sanatorium.
ODPOWIEDZ