Prewencja zus ile zabiegów

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Grazyna_
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 129
Na forum od: 01 sie 2015 16:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Prewencja zus ile zabiegów

Post autor: Grazyna_ »

Dzień dobry, jadę pierwszy raz na turnus w ramach prewencji zus i mam pytanie, ile jest dziennie zabiegów i jakie?
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7130
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Prewencja ZUS ile zabiegów

Post autor: jacky6 »


Wg ZUSu "Turnus leczenia uzdrowiskowego w sanatorium trwa 21 dni, a rehabilitacji uzdrowiskowej - 28 dni. W ramach leczenia wykonywanych jest nie mniej niż 4 zabiegi fizykalne dziennie, przez 6 dni w tygodniu."
:mrgreen: :ugeek:
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Prewencja zus ile zabiegów

Post autor: dani888 »

Małe sprostowanie - turnus z prewencji rentowej ZUS trwa 24 dni , zawsze tak było i jest nadal .
Odnośnie zabiegów to zależy na jakie schorzenie wysyła ZUS , np. ja miałam prawie 100 ale inni
mogą przekraczać tę setkę . 6, 7 a bywa , że i 8 zabiegów dziennie , ja tak miałam .
Pozdrawiam :) .
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4095
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Prewencja zus ile zabiegów

Post autor: Bibi2 »

Grazyna_ pisze: 27 cze 2023 21:48 Dzień dobry, jadę pierwszy raz na turnus w ramach prewencji zus i mam pytanie, ile jest dziennie zabiegów i jakie?
Potwierdzę słowa Dani , turnus trwa 24 dni , jest 96 zabiegów łącznie z pogadankami typu, zdrowe żywienie, relaksacja, BHP. W zależności od schorzenia i potrzeb zabiegów może być zdecydowanie więcej , jakie to będą zabiegi okaże się , lekarz decyduje. Jeśli masz zabiegi po których dobrze się czujesz możesz zasugerować lekarzowi , czy będzie wysłuchane zobaczysz. W sobotę także są zabiegi ale jest ich mało, jedynie niedziela jest wolna.
Dobrej rehabilitacji i pobytu :)
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7752
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Prewencja zus ile zabiegów

Post autor: jan19557 »

Nie wiem dokładnie czy coś się zmieniło ale łącznie z pogadankami o których pisze Bibi2 może być nawet do 108 zabiegów. Ja tak miałem ale to było kilka lat temu więc nie gwarantuję za tę informacje. Nie jestem pewien czy to nie jest uzależnione od sanatorium tzn. na ile ma zawarte kontrakty ponieważ spotkałem się z różnymi ilościami w różnych rejonach kraju.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7822
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Prewencja zus ile zabiegów

Post autor: darek »

ZUS prewencja rentowa NIE MNIEJ niż 96 zabiegów
NFZ przy tradycyjnym pobycie 21 dni =54 zabiegi

Mogą być odstępstwa w postaci BONUSÓW -Np Są obiekty które dają wodę za friko ale i są z tych PAZERNYCH które wodę wliczają
Oczywiście ktoś ostanio do Zabiegu chciał Wliczyć tzw Pogadankę dot schorzenia ale pojawił się bunt i wycofano się
sylwia166
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 211
Na forum od: 12 maja 2017 19:01
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Prewencja zus ile zabiegów

Post autor: sylwia166 »

Tak jak pisali poprzednicy około 100 w tym 3 gimnastyki dziennie
Grazyna_
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 129
Na forum od: 01 sie 2015 16:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Prewencja zus ile zabiegów

Post autor: Grazyna_ »

Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi :)
ODPOWIEDZ