Gryf Połczyn- Zdrój opis pobytu 1.08-22.08.23 r

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Gryf Połczyn- Zdrój opis pobytu 1.08-22.08.23 r

Post autor: ewiko »

Po miody , za każdym razem jak jestem w Połczynie , jeżdżę do Toporzyka . Pan ma duży wybór , w tym roku kupiłam leśny :o i spadziowy. Cena przystępna ,35 zł ten pierwszy , spadziowy 45 zł.
berbla65
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 847
Na forum od: 22 mar 2019 12:28
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Gryf Połczyn- Zdrój opis pobytu 1.08-22.08.23 r

Post autor: berbla65 »

Ewiko- wczoraj widziałam te ...,, czterokopytne" :lol: chyba to są sarny :roll: nie można podejść do ogrodzenia bo strasznie zarośnięte jest pobocze- ale stojąc na ścieżce rowerowej zrobiłam zdjęcie :D .Byłam to pojechałam tą drugą trasą R 15 w stronę Białogardu. Dojechałam tylko do Lipna - na trasie nie było tego WOW co do Złocieńca- wiodła trochę pod górkę ale to OK . Było po drodze jeziorko ale....tak zarośnięte drzewami , że go nie było widać- tylko małe prześwity pomiędzy liśćmi :roll: . Zanim ścieżka rowerowa zamieni się w drogę publiczną - mijamy z prawej strony...wysypisko duże smieci ..niestety zapach niezbyt przyjemny :evil: Po ok. 5 km ścieżka poprowadzona jest na drugą stronę ( przez drogę 172 ) I prowadzi pod górkę przez las - fajnie ale tą drogą jeżdżą już samochody :| Przy drodze rosną duże drzewa ( dają fajny cień w upalne dni) ale na odcinku ok.3 km były na nich 3 drewniane krzyże z imionami mężczyzn-( którzy , prawdopodobnie tam zginęli) :( .Potem był kawałek z górki I pokazały się wiatraki i pola , gdzie właśnie były żniwa ( wielkie kombajny na polach). Ale i tak było warto sprawdzić tę trasę :D pozdrawiam serdecznie :kwiat:
alka50+
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1402
Na forum od: 02 sty 2015 11:50
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Gryf Połczyn- Zdrój opis pobytu 1.08-22.08.23 r

Post autor: alka50+ »

A tak serwują posiłki w Gryfie.....aby nasza berbla 65 miała siły wędrować i pokonywać trasy na rowerku.

Upubliczniam na życzenie właścicielki postu....pozdrawiam.
Załączniki
image000000(2).jpg
berbla65
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 847
Na forum od: 22 mar 2019 12:28
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Gryf Połczyn- Zdrój opis pobytu 1.08-22.08.23 r

Post autor: berbla65 »

Dzięki ALKA - mi to wystarcza( mam dietę oszczędzającą) :P panom niekoniecznie - z dwóch ,, nowych" przy moim stoliku jeden od dziś jest na jedzonku komercyjnym :D pozdrawiam z Parku z pięknym słoneczkiem :roll: :kwiat:
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24608
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Gryf Połczyn- Zdrój opis pobytu 1.08-22.08.23 r

Post autor: ewasz »

Super Berbla, korzystaj z uroków Połczyna.
Miłego czasu :kwiat: :)
DORO
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 443
Na forum od: 22 wrz 2015 08:23
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Gryf Połczyn- Zdrój opis pobytu 1.08-22.08.23 r

Post autor: DORO »

Alka, no już w poniedziałek wypiję kawę z berbla65. Cieszę się na ten Połczyn chociaż początkowo chciałam zamienić na cokolwiek innego.
Mam nadzieję, że moje wyobrażenia o okolicy potwierdzą się 8-)
berbla65
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 847
Na forum od: 22 mar 2019 12:28
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Gryf Połczyn- Zdrój opis pobytu 1.08-22.08.23 r

Post autor: berbla65 »

DORO - Połczyn jest piękny - jestem zachwycona pobytem :serce: wczoraj sobota - zabiegi udało się zrobić wszystkie do obiadu :) . Było strasznie gorąco ...to 2 godziny w basenie w Patio zaliczone :lol: Pełne obłożenie... trzeba było czekać aż ktoś zwolni miejsce. Przed kolacją poszłam na pyszne capuccino do kawiarni MARTA przy sanatorium o tej samej nazwie - DORO polecam :P . Na 18 00 byłam na mszy w kościele przy Rynku a w drodze powrotnej zrobiłam kilka nawet fajnych fotek . Po wieczornym spacerku,, zerknęłam " do naszej kawiarni w GRYFIE jak się bawią znajomi ( 4 małżeństwa) I....zostałam do końca:lol: . Czemu ja wcześniej tam nie wpadłam? :lol: Bawiliśmy się super- DJ extra grał i śpiewał :D Pokazałam znajomym zdjęcia wykonane wcześniej...a oni pytają gdzie to jest bo tam nie byli :!: Matko i córko...toż to bliziutko od GRYFA :lol: no I można ,, mieć to " na wyciągnięcie ręki i tego nie zauważyć :| pozdrawiam i miłej niedzieli życzę :kwiat:
berbla65
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 847
Na forum od: 22 mar 2019 12:28
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Gryf Połczyn- Zdrój opis pobytu 1.08-22.08.23 r

Post autor: berbla65 »

20230819_161719.jpg
Genever
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 363
Na forum od: 31 maja 2022 06:44

Re: Gryf Połczyn- Zdrój opis pobytu 1.08-22.08.23 r

Post autor: Genever »

Cafe Marta? Pyszniusi serniczek mają. Widzę, że pobyt się prawie zakończył, wszystko co dobre...
Świetnie, że kolejna osoba zadowolona z pobytu w tym miejscu.
A ja jutro odbieram drugą połowę z wywczasów w Inowrocławiu. Połówka zadowolona bardzo i wcale nie chce wracać 🤭
berbla65
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 847
Na forum od: 22 mar 2019 12:28
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Gryf Połczyn- Zdrój opis pobytu 1.08-22.08.23 r

Post autor: berbla65 »

Tak, Genever to Cafe Marta :D Dziś po sniadaniu byłam na zorganizowanej wycieczce w Czaplinku- Bornem Sulinowo i Szczecinku - było fajnie . Przewodnik pan Marek super opowiadał o terenach przez , które przejeżdżaliśmy a potem o poszczególnych miastach :P Borne Sulinowo- mówili po co tam jechać ...tam są puste budynki porosyjskie- a tam miła niespodzianka- małe miasto - czyste, zadbane z kwiatami i skwerami. Armaty, działa i czołg są jako ...pomniki. Nowe budownictwo też już jest - nawet chodzą słuchy o utworzeniu tam ...sanatorium :roll: . Jedliśmy pierozki w Restauracji ,, SASZA" ( porcja 32 zł). Wróciliśmy na kolację. A , że dziś sporo czasu spędziłam w autobusie to po kolacji poszłam na basen PATIO - szare chmury na niebie ale woda była ciepła- było nas tylko kilka osób i mieliśmy mnóstwo miejsca do pływania :lol: bo do zamknięcia zostało 1, 5 godz. Pozdrawiam :kwiat:
ODPOWIEDZ