Perła Bałtyku Kołobrzeg

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
elizaa
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 63
Na forum od: 16 sty 2014 12:37
Staż sanatoryjny: 1

Perła Bałtyku Kołobrzeg

Post autor: elizaa »

O Perle Bałtyku napisano już wiele. Dodam tylko, że od 18.09.2023 przeprowadzany jest remont całego holu recepcyjnego. Recepcja została przeniesiona do sali konferencyjnej za jadalnią. Remont jest uciążliwy dla wszystkich kuracjuszy, a zwłaszcza tych na niższych piętrach. Młoty udarowe powodują hałas a na 1. piętrze trzęsą się mury. Kuracjusze irytują się w oczekiwaniu na windę przy akompaniamencie młotów udarowych, na dodatek od wczoraj znów jedna winda jest popsuta. Wyjście od strony parku jest zamknięte z powodu prac. Wg informacji od ekipy remontowej, pracę mają potrwać dwa miesiące. Może komuś przyda się ta informacja, bo recepcja nie informuje o remoncie, wszyscy są zaskoczeni.
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24608
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Perła Bałtyku Kołobrzeg

Post autor: ewasz »

To prawda, remont daje po uszach. Byłam tam wczoraj na przeszpiegach :lol:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7825
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Perła Bałtyku Kołobrzeg

Post autor: darek »

????????????????
Chyba Ktoś Ma NAPRAWDĘ NADMIAR KASY
Może wartało by do Uzdrowiska wprowadzić jakaś KONTROLĘ
Od Generalnego remontu i Zmiany Nazwy To już 2 ZMIANA Recepcji.
Pierwszy raz byłem na kuracji w Kombatancie w roku 2000 i teraz wg Waszej relacji BĘDZIE to 4 Miejscówka Recpecji.
KOGO stać co 5 lat Robić REMONT Recepcji czyli Kuchni w Domu

Naprawdę trzeba mieć ogrom Kasy
No chyba ,że Ktoś ma udziały w Ekipie Remontowej stąd ten NIE KOŃCZĄCY się Remont :)
ZAGUBIONY
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1906
Na forum od: 27 mar 2022 15:30
Oddział NFZ: Śląski

Re: Perła Bałtyku Kołobrzeg

Post autor: ZAGUBIONY »

Darku moim osobistym zdaniem wszyscy powinni w takiej sytuacji spakować walizy i wyjechać oraz złożyć skargi do NFZ , no i oczywiście domagać się odszkodowań może wtedy właściciele zaczęli by nas traktować jak ludzi a nie bydło . Kolejna sprawa powinno się przez kolejne 5 lat odwoływać wyjazdy do tych obiektów , bo tylko finansowo można zmusić właścicieli do godnego traktowania .
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3436
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Perła Bałtyku Kołobrzeg

Post autor: Dzia_dek »

pisze: (...)KOGO stać co 5 lat Robić REMONT Recepcji czyli Kuchni w Domu
Naprawdę trzeba mieć ogrom Kasy
No chyba ,że Ktoś ma udziały w Ekipie Remontowej stąd ten NIE KOŃCZĄCY się Remont :)
Myślę, że porównanie recepcji do kuchni w domu jest wyjątkowo nietrafione. Bardziej odpowiednim pomieszczeniem do porównania
byłby przedpokój, a nawet hol. Miejsce, które łączy kilka pomieszczeń i pełni, co bardzo ważne, funkcję reprezentacyjną w obiekcie.
Skoro ma pełnić taką funkcję wymaga stosownej oprawy. Czy remont raz na 5 lat to wyrzucanie kasy? Myślę, że to niezbędne, aby
utrzymać odpowiedni wystrój recepcji i obsługę na odpowiednio wysokim, dla miejsca jakim jest "Perła Bałtyku", poziomie. Policzmy;
5 lat to 260 tygodni; podzielmy to przez 3 tygodniowe turnusy, a więc mamy około 85 turnusów razy 523 osoby, to daje nam prawie
45 000 "jednorazowych podejść" do recepcji. Pomnóżmy tą liczbę tylko razy 5 i mamy bez mała 200 000. (Jestem ciekaw czy po
przejściu przez przedpokój takiej liczby osób nadawałby się on do remontu czy nie?) Oprócz kuracjuszy korzystających z recepcji
pracuje tam obsługa, najprawdopodobniej przez całą dobę. Powtórzę pytanie, czy remont raz na 5 lat to za często?
Ostatnie zacytowane zdanie może być bardzo krzywdzące dla kogoś kto chce utrzymać obiekt na odpowiednim poziomie.
Pomijam tutaj sprawę remontu podczas pobytu kuracjuszy. To zupełnie inne zagadnienie z tego tematu.
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Perła Bałtyku Kołobrzeg

Post autor: Muzyczka »

Witam, znam sanatoria, które remontowały recepcję co 15 lat i a i może później, tzn.od ostatniego remontu, sprzed np. 20, czasem 10 lat..
Nie pracują w nocy pracownicy recepcji w Perle Bałtyku, to na 100 procent, nie przybywają tam siedząc nocą...wiem, bo widziałam, jak pusto tam było, są nocne dyżury...
Recepcja w Perle Bałtyku jest w holu, tuż za wejściem. ... i odpowiednio oddzielona, lub jak to było nazwane tutaj niedawno w porównaniu do przedpokoju, gdyż jak wchodzi się do każdego prawie domu jest przedpokój, a tu jak się wchodzi do Perły Bałtyku jest duży hol....
Hm..... jednak jest to ważne miejsce, czy stołówka - kuchnia ważna?- każdy ma inną wyobraźnię i po swojemu porównuje i jak uważa. Niemniej jednak nie wtrącam się co do woli dyrekcji co i kiedy remontuje,( bo i tak nie mam na to wpływu)....a tam sukcesywnie remontują piętra, inne miejsca i itd. A to co najważniejsze - windy, które są problemem, i dość poważnym, niestety, i jest to trudne do rozwiązania, tego tematu nie rusza się i nie rozwiązuje...Wiem też, że się nie da. . chyba....

Recepcja jest, a i może musi być reprezentatywna, głównie też dla gości komercyjnych tam, czy zagranicznych , więc może i o to chodzi by była remontowana....Nie chciałabym w tym czasie tam mieszkać czy też rehabilitować się, gdyż tamtędy przechodzi się obok niej do windy 3 x dziennie, na stołówkę, wychodząc na zewnątrz i na zabiegi...
Może to miejsce jest zabezpieczone odpowiednio.... oby....
Przeżyłam remont recepcji w szpitalu kolejowym w Ciechocinku i tragedia, wszędzie był pył, kurz i huk, choć to było małe pomieszczenie, ale na nowo były robione po przeciwnej stronie,w innym miejscu, wykuwane w betonie inne miejsca, na recepcję i inne pokoje. Przeżyłam też remont recepcji-i w Bałtyku w Świnoujściu, i to nie był aż taki wtedy kłopot....

Hm, bardzo bardzo niedobrze, jeśli remont jest w czasie turnusu i współczuję Wszystkim tam przebywającym...
A może nie jest tak źle? Hm ....
Serdecznie pozdrawiam....
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Perła Bałtyku Kołobrzeg

Post autor: Muzyczka »

Witam, tam w poprzedniej mojej wypowiedzi brak przecinka jest w zdaniu gdzie mowa,że obok recepcji przechodzi się 3x dziennie na posiłki.....nie do windy 3x, do windy być może częściej, jak ktoś wyżej na pokój, a niżej to pewnie chodzi piechotką, po schodach.

Przypomniało mi się jeszcze, co do remontu , a byłam świadkiem powstawania pięknej, nowej recepcji , jak i nowej kawiarni, a i tworzenia nad nią nowych pokoi, nowej części w Verano, w Kołobrzegu, to trwało prawie 1.5 roku, zrobiono wcześniej inne łączniki i miejsca przejścia, a poprzednia recepcja conajmniej ponad 10 lat istniała..
Nowa recepcja jest w innym miejscu tam, ale powstał bardzo ładny przy niej hol z antresolą, z windą, z przepięknymi sofami na 1 piętrze..
Natomiast jeszcze pamiętam ten ośrodek jako własność kopalni węgla brunatnego z Konina, i recepcja długo była w tym samym miejscu, wiele lat nie zmieniana.....

Jak często i czy trzeba zmieniać i remontować recepcję, nie moja w tym decyzja.
Ważna rzecz, przez recepcję, jako przez przedpokój czy też hol nikt nie przechodzi. Do recepcji się podchodzi czy też dochodzi, bo załatwia się tam wielorakie sprawy, więc sama recepcja jest tylko dla personelu tam pracującego, a my kuracjusze jedynie tam podchodzimy.... ilość liczonych matematycznie podejść nie ma wpływu na zniszczenie tego miejsca przez kuracjuszy, jedynie przez obsługę ewentualnie, ale pracuje tam w ciągu dnia chyba z 3 osoby. Wymieniona wcześniej liczba wyliczone dogłębnie i dokładnie matematycznie, szczególnie ilość w liczbie 45 tys. nie ma ona wpływu na miejsce, gdzie ewentualnie byśmy my kuracjusze mogli coś zniszczyć, czy też miałoby mieć wpływ na zniszczenie czegokolwiek wewnątrz recepcji, czy też przed recepcją... również nie zniszczył odmy też tam podłogi czy innych rzeczy w recepcji, my tam do środka recepcji nie wchodzimy, jedynie przed recepcją stoimy załatwiając różne sprawy..,
Acha - też niedawno remontowano i robiono nowe wejście do Perły Bałtyku, chyba półtora roku temu.... sukcesywnie tam są remonty...
Przepraszam za przemyślenia....
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Perła Bałtyku Kołobrzeg

Post autor: zbigniew165 »

Co do Verano, to w drugim dniu rozpoczęcia mojego turnusu rozpoczął się remont o którym pisze Muzyczka.
Pracujące młoty udarowe wiertarki, dwie koparki burzące kawiarnię do fundamentów to była istna masakra.
Burzenie ścianek zasłonięte wiewającą folią, wszędzie kurz i jeszcze w dodatku maseczki na twarzach.
Krótko mówiąc, to był horror i w takich warunkach cały turnus. :shock:
Verano zawsze będzie mi się kojarzyć z tym horrorem i już raczej nikt mnie nie namówi na pobyt w tym obiekcie.
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4097
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Perła Bałtyku Kołobrzeg

Post autor: Bibi2 »

Co prawda nie mój temat, nie znam Perły Bałtyku, ale chyba dobrze, że remontują
Jedynie co jest na nie to remont , który utrudnia funkcjonowanie kuracjuszom .
Darek jakiś czas temu założył temat : viewtopic.php?t=27212
tam dawajmy upust naszym frustracjom
pozdrawiam i dobrego pobytu w Perle obecnym i przyszłym kuracjuszom
no i oczywiście czekam na nowe opinie o ośrodku :)
elizaa
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 63
Na forum od: 16 sty 2014 12:37
Staż sanatoryjny: 1

Re: Perła Bałtyku Kołobrzeg

Post autor: elizaa »

Z powyższych wypowiedzi wynika, że praktyki przeprowadzania remontów w czasie obecności kuracjuszy są stosowane również w innych ośrodkach. Właściwie trudno zamknąć cały obiekt po to, by przeprowadzać remont. Bardziej nieuczciwy jest fakt braku informowania o tym kuracjuszy przed przyjazdem. I o ile kuracjusz NFZ jest do takiego traktowania przyzwyczajony (chociaż nie powinien), to kuracjusz komercyjny już nie. Wiele osób z komercji zapowiadało wniesienie skargi i domaganie się zwrotu części kosztów, bo gdyby wcześniej wiedzieli o remoncie, zwyczajnie nie przyjechaliby. Perła Bałtyku, jak niektórzy z Was wiedzą, jest zbudowana na stosunkowo małej powierzchni. Tutaj nie da się ominąć w żaden sposób holu recepcyjnego wchodząc, wychodząc z budynku, idąc na posiłki czy na zabiegi. Na razie jest remontowana lewa strona holu od wejścia z promenady. Myślę, że jeszcze gorsza będzie sytuacja podczas remontu prawej strony, bo po prawej stronie są windy i schody. Mam nadzieję, że Uzdrowisko, choć poniewczasie poniewczasie, ale zacznie informować kuracjuszy o utrudnieniach.
ODPOWIEDZ