Wycieczki dla kuracjusza

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Majk4455
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 15
Na forum od: 05 lis 2023 10:40

Wycieczki dla kuracjusza

Post autor: Majk4455 »

Witam.
Dostałem skierowanie do Mega w Kołobrzegu. Czy ktoś był i może mi powiedzieć czy są organizowane jakiś wycieczki dla kuracjuszy. Jak byłem w kiedyś w sanatorium to takie były.Organizowało je jakieś biuro podróży odpłatnie. Chciałbym też się dowiedzieć jak to jest z rejestracją pacjenta. Mam daleko i mogę dojechać najwcześniej na 18.00 . A dzień wcześniej to trzeba szukać noclegu? Może ktoś miał podobnie. Pozdrawiam. Marek
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7823
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wycieczki dla kuracjusza

Post autor: darek »

Zadałeś złożone pytanie.
Obiekt sanatoryjny Mega-Arka należy do jednego właściciela.
Niestety nie MA OFICJLNEGO uregulowania odnośnie wycieczek w obiektach Sanatoryjnych.
Są Sanatoria ,które liczą sobie za NIE OBECNOŚC stawkę ustaloną przez NFZ kwota 115 złotych -pomimo że jest to np Niedziela -chodzi tutaj o wyjazdy całodniowe ponad 12 godzin i absencję na posiłkach
Obiekty nie WYDAJĄ PROWIANTÓW
Są 0biekty które wprawdzie nie każą sobie płacić -ale nie wydają też Prowiantu
Mowa tutaj o wycieczkach całodniowych

Natomiast tzw krótkie wypady po Obiedzie nie są obarczone żadnymi potencjalnymi karami w postaci opłat.
Bo jest to czas wolny -oczywiście jeżeli nie masz ZABIEGU

Mega ma w swojej ofercie wycieczki po Kołobrzegu po południową czy do sławnych Ogrodów , nie wspominając o Grillu

Przyjazd
Tutaj masz potencjalnie 2 OPCJE
Domniemuję ,że wspominasz o Pociągu Kraków-Katowice -Wrocław który przyjeżdża po 18
NIESTETY potencjalnie tracisz Kolację
Ale masz gwarancję ,że na Ten pociąg Doktor będzie czekał na Ciebie i nie tylko.
Jest też Opcja telefony i przybycia dobę wcześniej -Płacisz za Nocleg i śniadanie

Więcej informacji udzieli Ci Ewasz która spędziła wrzesień w Medze i ma Najnowsze Informacje
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7752
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Wycieczki dla kuracjusza

Post autor: jan19557 »

Są Sanatoria ,które liczą sobie za NIE OBECNOŚC stawkę ustaloną przez NFZ kwota 115 złotych -pomimo że jest to np Niedziela -chodzi tutaj o wyjazdy całodniowe ponad 12 godzin i absencję na posiłkach
Obiekty nie WYDAJĄ PROWIANTÓW
Są 0biekty które wprawdzie nie każą sobie płacić -ale nie wydają też Prowiantu
Mowa tutaj o wycieczkach całodniowych. Czy możesz podać co to za sanatoria bo mam zaliczone ich sporo od gór przez niziny po morze i jeszcze nie spotkałem się z tym żeby trzeba było płacić za nieobecność na posiłkach jeśli jesteś na wycieczce która jest organizowana przez sanatorium. Co innego jeśli jest organizowana poza sanatorium.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14570
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Wycieczki dla kuracjusza

Post autor: GIENIA »

Też nie spotkałam się nigdy z sytuacja , o jakiej Darek pisze .
Kuracjusz ma obowiązek przebywania w ośrodku w godz 22,0 - 6,0 i obowiązek korzystania z przydzielonych mu zabiegów . Nie ma obowiązku korzystania z posiłków , ani obowiązku tłumaczenia się , jak , gdzie i z kim spędza wolny czas . Niedziela jest dniem wolnym od zabiegów .
Spotykałam sie natomiast z sytuacją , że osoby mieszkające blisko , jeździły na niedziele do domu , zazwyczaj po śniadaniu , a wracały przed 22 ....
Ludzie jeżdżą tez samochodami na całodniowe , niedzielne wycieczki ... sama z takich korzystałam ...
Nikt nigdy nie wnikał czemu nie były na obiedzie czy kolacji ..
Janie , gdyby nawet była organizowana poza sanatorium , też nie musimy tego zgłaszać w ośrodku , oczywiście w godz .. 6,0 - 22,0 ...
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7823
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wycieczki dla kuracjusza

Post autor: darek »

jan19557 pisze: 05 lis 2023 14:42 Są Sanatoria ,które liczą sobie za NIE OBECNOŚC stawkę ustaloną przez NFZ kwota 115 złotych -pomimo że jest to np Niedziela -chodzi tutaj o wyjazdy całodniowe ponad 12 godzin i absencję na posiłkach
Obiekty nie WYDAJĄ PROWIANTÓW
Są 0biekty które wprawdzie nie każą sobie płacić -ale nie wydają też Prowiantu
Mowa tutaj o wycieczkach całodniowych. Czy możesz podać co to za sanatoria bo mam zaliczone ich sporo od gór przez niziny po morze i jeszcze nie spotkałem się z tym żeby trzeba było płacić za nieobecność na posiłkach jeśli jesteś na wycieczce która jest organizowana przez sanatorium. Co innego jeśli jest organizowana poza sanatorium.
Wielka Pieniawa Wycieczki do Pragi czy Wiednia
Perła Bałtyku -Berlin czy Borholm
Willa Foruna -Borholm


Osobiście płaciłem za Borholm
Nawet posiadam fakturę która sobie OSTENTACYJNIE odliczyłem jako KOSZT pobytu Sanatoryjnego
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7823
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wycieczki dla kuracjusza

Post autor: darek »

GIENIA pisze: 05 lis 2023 15:19 Też nie spotkałam się nigdy z sytuacja , o jakiej Darek pisze .
Kuracjusz ma obowiązek przebywania w ośrodku w godz 22,0 - 6,0 i obowiązek korzystania z przydzielonych mu zabiegów . Nie ma obowiązku korzystania z posiłków , ani obowiązku tłumaczenia się , jak , gdzie i z kim spędza wolny czas . Niedziela jest dniem wolnym od zabiegów .
Spotykałam sie natomiast z sytuacją , że osoby mieszkające blisko , jeździły na niedziele do domu , zazwyczaj po śniadaniu , a wracały przed 22 ....
Ludzie jeżdżą tez samochodami na całodniowe , niedzielne wycieczki ... sama z takich korzystałam ...
Nikt nigdy nie wnikał czemu nie były na obiedzie czy kolacji ..
Janie , gdyby nawet była organizowana poza sanatorium , też nie musimy tego zgłaszać w ośrodku , oczywiście w godz .. 6,0 - 22,0 ...
Gieniu

Była ostatni czasy w Ustroniu
Czy zauważyłaś ,że Kuracjusze z Równicy są z branzolotkami
Kazdy kuracjusz zobowiazany jest przed wejściem na Stołówkę odbić Swoją Obecność
Podczas Mojego pobytu w zeszłym roku podobnie Myślała pewna Para urwała się na Niedzielę -Sąsiedzi i mieli rozmowę z Doktorem dotyczącą Nieobecnością podczas posiłków -Obiad-Kolacja.

Od lat w Perle pomimo braku oznaczeń Kuchnia informuje czy ma sugestię informacji O nieobecności na posiłkach
Może dotyczy to tylko tzw po szpitalnego
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Wycieczki dla kuracjusza

Post autor: zbigniew165 »

Darek dotyczy to tak samo kuracjuszy NFZ, bo w czasie mojego pobytu w lutym tego roku w Bursztynie w Świnoujściu przy mnie znajome kuracjuszki płaciły w recepcji kwotę 100 zł za wyjazd w niedzielę na wycieczkę do Niemiec i Szwecji, a wyjazdy były nad ranem i powrót tego samego dnia w nocy.
Oczywiście żadnego prowiantu im nie wydawano im. jest to opłata za nieobecność w sanatorium i obowiązuje we wszystkich obiektach Uzdrowiska Świnoujścia S.A.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14570
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Wycieczki dla kuracjusza

Post autor: GIENIA »

Tzw. poszpitalnych to dotyczy .
Wycieczki przez Was wymienione to wycieczki zagraniczne . wraca się z nich zazwyczaj po 22 ., a na niektóre wyjeżdża sie już ok 5 rano .
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7823
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wycieczki dla kuracjusza

Post autor: darek »

Wszystko UZALEŻNIONE jest od Pazerności Obiektu -DYREKCJI
Są Obiekty ,które są Bardziej Pazerne ale są i obiekty ,które inaczej podchodzą do Obostrzeń narzuconych przez NFZ.
W niektórych KONIEC SANATORIUM to Nawet zabieg o godz 13,30 !!!!
Gdy doba Hotelowa Kończy się o 10,00
A w niektórych można URWAĆ się już w 20 dniu pobytu po Kolacji
Bo wtedy wydawane są wypisy
WSZYSTKO jest uzależnione od tego jak KOFANO Władzę i NFZ
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7823
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wycieczki dla kuracjusza

Post autor: darek »

GIENIA pisze: 05 lis 2023 17:58 Tzw. poszpitalnych to dotyczy .
Wycieczki przez Was wymienione to wycieczki zagraniczne . wraca się z nich zazwyczaj po 22 ., a na niektóre wyjeżdża sie już ok 5 rano .
NIE KONIECZNIE ,że zagraniczne ,ale tych się to dotyczy a że Kolega będzie w Kołobrzegu a Tam są Organizowane wycieczki tak Na Borholm jak i do Berlina to to może go Spotkać
ODPOWIEDZ