E skierowania

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Berta13
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 08 lis 2023 20:50
Oddział NFZ: Pomorski

E skierowania

Post autor: Berta13 »

Witajcie. Jestem tu nowa. To mój pierwszy post, choć od jakiegoś czasu chętnie tu zaglądam:) Bardzo proszę o pomoc. Może ktoś miał taką sytuacje? Od lipca br są wystawiane tylko skierowania elektroniczne. Małżeństwo chcące wyjechać do sanatorium razem ale mają dwóch różnych lekarzy wystawiających to skierowanie.
Jak to teraz się ma? Jak to zrobić aby NFZ to powiązał?
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3814
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: E skierowania

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Zanim Ci ktoś odpowie poczytaj co znalazłem w sieci:

"Na niektóre nurtujące przyszłych kuracjuszy pytania odpowiedziała na łamach Faktu Anna Leder z Wojewódzkiego Oddziału NFZ w Łodzi. Okazuje się, że wielu pacjentów zastanawia się nad tym, czy mogą oni wyjechać na leczenie z bliską osobą.

Przedstawicielka Funduszu podkreśliła, że jest to możliwe, ale ważna jest kluczowa kwestia. - Jeśli otrzymujemy pisemną prośbę (bo e-skierowanie wysyła lekarz, który je wystawia) o połączenie 2 wniosków sanatoryjnych, staramy się do takich próśb przychylać i wówczas – szczególnie jeśli skierowania wpłynęły do Funduszu w tym samym dniu i przyszli kuracjusze mają ten sam profil leczenia – jest szansa na wspólny wyjazd. W pierwszej kolejności jednak, zawsze decydują względy medyczne, a dopiero później – społeczne – wyjaśniła ekspertka na łamach Faktu."

Wniosek taki, że natychmiast po wizycie u lekarza trzeba wysłać pismo z prośbą o połączenie e-skierowań.
Berta13
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 08 lis 2023 20:50
Oddział NFZ: Pomorski

Re: E skierowania

Post autor: Berta13 »

Dziękuję :)))
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: E skierowania

Post autor: andrzej1955 »

Witamy na Forum :) to rzeczywiście nowa sytuacja-proponuję zadzwonić do NFZ i zapytać, być może ktoś z forumowiczów już to przerabiał i podpowie,Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: E skierowania

Post autor: Muzyczka »

Witamy na Forum, miło....mam delikatne pytanie: a czy to małżeństwo ma różnych lekarzy w tej samej przychodni?.....
Myślę,jak w tej samej przychodni to byłoby łatwiej.... Mają w przychodniach wykupione programy do wypełniania e skierowań...moze numery byłyby obok siebie, jeśli się da....hm... dużo ludzi nie wypełnia skierowań..Obecnie e skierowanie wygląda jak recepta. U mnie lekarz też to skierowanie mi wydrukował. Może by prosić i wydrukować w obu przypadkach u męża i żony, i razem połączyć i z podaniem, i z prośbą o wspólny wyjazd i gdzie, i wysłać do NFZ?.....tak tylko teraz pomyślałam, ale nie wiem, czy mam rację, chciałam pomóc... Może inni pomogą i napiszą....Serdecznie pozdrawiam
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14570
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: E skierowania

Post autor: GIENIA »

Witaj na forum :)

Też uważam , że najlepiej zadzwoń do Funduszu , będą to informacje z pierwszej ręki :)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20162
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: E skierowania

Post autor: Felice »

Składane są dwa skierowania, do każdego jest kod dostępu na podstawie którego wraz z peselem ma się podgląd skierowania. Wtedy wystarczy zawieźć lub wysłać do NFZ pisemną prośbę wraz z koniecznymi danymi o wspólny wyjazd. Można też z ZIP wydrukować te skierowania i postąpić dokładnie tak samo.
Berta13
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 08 lis 2023 20:50
Oddział NFZ: Pomorski

Re: E skierowania

Post autor: Berta13 »

Muzyczka pisze: 09 lis 2023 09:20 Witamy na Forum, miło....mam delikatne pytanie: a czy to małżeństwo ma różnych lekarzy w tej samej przychodni?.....
Myślę,jak w tej samej przychodni to byłoby łatwiej.... Mają w przychodniach wykupione programy do wypełniania e skierowań...moze numery byłyby obok siebie, jeśli się da....hm... dużo ludzi nie wypełnia skierowań..Obecnie e skierowanie wygląda jak recepta. U mnie lekarz też to skierowanie mi wydrukował. Może by prosić i wydrukować w obu przypadkach u męża i żony, i razem połączyć i z podaniem, i z prośbą o wspólny wyjazd i gdzie, i wysłać do NFZ?.....tak tylko teraz pomyślałam, ale nie wiem, czy mam rację, chciałam pomóc... Może inni pomogą i napiszą....Serdecznie pozdrawiam
Dziękuję. Chodzi o dwóch lekarzy w odrębnych przychodniach:)
Berta13
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 08 lis 2023 20:50
Oddział NFZ: Pomorski

Re: E skierowania

Post autor: Berta13 »

Witam. Dziękuję bardzo za odzew i wszelkie podpowiedzi. Cieszę się, że takie aktywne forum istnieje. Pozdrawiam wszystkich:))
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7822
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: E skierowania

Post autor: darek »

Odnośnie E-skierowań do sanatoriów

Ważna informacja dla Osób ze stopniem Znacznym
wg informacji z NFZ gdy otrzymamy nadany numer sugerowane jest przesłać pocztą e-mail do swojego oddziału bądź zwykła pocztą Informację o posiadaniu Stopnia Znacznego Scan lub ksero
Daje to możliwość przyśpieszenia kolejki

Czas oczekiwania wg wytycznych MZ to max 3 miesiące
ODPOWIEDZ