Pokoje w sanatorium: jest możliwość wyboru?

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
ulanie
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1185
Na forum od: 30 cze 2014 17:14
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Pokoje w sanatorium: jest możliwość wyboru?

Post autor: ulanie »

Dziękuję za punkty i chciałam tylko dodać, że pogodziłam się z faktem, iż mogę mieć pokój bez łazienki, to nie znaczy, że zmieniłam poglądy w tej kwestii, pozdrawiam wszystkich i życzę miłego dnia. Ula :serce: :kwiat: :)
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Pokoje w sanatorium: jest możliwość wyboru?

Post autor: ewiko »

Niestety niemal połowa tzw. sanatoriów może "pochwalić" się warunkami urągającym wszelkim standardom. I nasze oczekiwania lokalowe nie mają nic wspólnego z wczasami, wręcz przeciwnie chcemy leczyć się w godziwych warunkach. Łazienka w pokoju i czysta pościel to chyba nie jest KAPRYS.I tu nikt nikomu nie robi łaski, pracujemy na to całe dziesięciolecia, nic nie dostajemy za darmo.
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: Pokoje w sanatorium: jest możliwość wyboru?

Post autor: Suzen »

Moim zdaniem powinni modernizować obiekty sanatoryjne w taki sposób,aby każdy pokój miał pełen węzeł sanitarny. :!: Niestety w większości te budynki służą ludziom już wiele lat ,tak były zaprojektowane. Kuracjusze przyjeżdżają i realizują swoje skierowanie w takich warunkach ,jakie oferuje im obiekt.
Awatar użytkownika
ulanie
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1185
Na forum od: 30 cze 2014 17:14
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Pokoje w sanatorium: jest możliwość wyboru?

Post autor: ulanie »

Suzen pisze:Moim zdaniem powinni modernizować obiekty sanatoryjne w taki sposób,aby każdy pokój miał pełen węzeł sanitarny. :!: Niestety w większości te budynki służą ludziom już wiele lat ,tak były zaprojektowane. Kuracjusze przyjeżdżają i realizują swoje skierowanie w takich warunkach ,jakie oferuje im obiekt.
Smutne lecz prawdziwe...
Awatar użytkownika
ulanie
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1185
Na forum od: 30 cze 2014 17:14
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Pokoje w sanatorium: jest możliwość wyboru?

Post autor: ulanie »

ewiko pisze:Niestety niemal połowa tzw. sanatoriów może "pochwalić" się warunkami urągającym wszelkim standardom. I nasze oczekiwania lokalowe nie mają nic wspólnego z wczasami, wręcz przeciwnie chcemy leczyć się w godziwych warunkach. Łazienka w pokoju i czysta pościel to chyba nie jest KAPRYS.I tu nikt nikomu nie robi łaski, pracujemy na to całe dziesięciolecia, nic nie dostajemy za darmo.
Też tak uważam Ewuniu.... na korytarzu, a jeszcze wspólny prysznic i wc z mężczyznami, to jest chwyt poniżej pasa....
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Pokoje w sanatorium: jest możliwość wyboru?

Post autor: ewiko »

Suzen pisze:Moim zdaniem powinni modernizować obiekty sanatoryjne w taki sposób,aby każdy pokój miał pełen węzeł sanitarny. :!: Niestety w większości te budynki służą ludziom już wiele lat .
Każdy prezes czy dyrektor sanatorium szanujący kuracjuszy i opinię o swoim obiekcie po prostu go modernizuje . Mój pierwszy pobyt w sanatorium był właśnie w takim obiekcie .Bardzo stary i bardzo piękny. Przeszedł generalny remont, w każdym pokoju była łazienka. Dla chcącego nie ma nic trudnego....... ale trzeba myśleć o nas - kuracjuszach - a nie o własnej kieszeni.
Awatar użytkownika
ulanie
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1185
Na forum od: 30 cze 2014 17:14
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Pokoje w sanatorium: jest możliwość wyboru?

Post autor: ulanie »

Mój pierwszy pobyt miał miejsce Pieniawie w Polanicy i było cudownie, warunki i zabiegi też ok, właśnie przeglądałam zdjęcia, łazienka super :D
stokrotka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2572
Na forum od: 23 sty 2012 18:52

Re: Pokoje w sanatorium: jest możliwość wyboru?

Post autor: stokrotka »

Powiem Wam tak: Nie byłam aż tyle co niektórzy w sanatorium.A jak dostałam skierowanie to za każdym razem był Ustroń. :o W "Równicy" nie miałam problemu z rezerwacją pokoju -oczywiście jeśli był wolny taki jak chciałam.Tam wszystkie są z pełnym węzłem sanitarnym.Pytałam o jedynkę i dostałam ją. Za drugim razem byłam w "Kosie" i na jedynkę czekałam aż się (może?) zwolni.Do końca -przed samym wyjazdem dzwoniłam...... i miałam ją dostać ale od dnia następnego po przyjeździe-bowiem tam turnusy zmieniały się przez 3 kolejne dni.Na moim turnusie wszystkie były zarezerwowane ,ale na kolejnym była jedynka już wolna.Na moje szczęście w dniu przyjazdu pani z owej jedynki wcześniej wyjechała i dostałam swój pokój już w dniu przyjazdu.To była jedynka w tzw. studio. czyli 4 jedynki do wspólnej łazienki.Cztery panie i nie było ani razu problemu żeby czekać ,albo się denerwować.Moze dlatego że w każdym pokoju była umywalka.Poranna toaleta czy wieczorna była ułatwiona.Uważam że takie warunki powinne być w każdym sanatorium -jeśli studio to umywalka w każdym pokoju.Nie mówiąc o tym że każdy ,ale to każdy pokój powinien mieć swoją łazienkę.Wiem z pewnego źródła że od tego roku w "Kosie" rezerwacji telefonicznej już nie ma (byłam i pytałam osobiście).Trzeba czekać na 2 dni przed rozpoczęciem turnusu aż NFZ prześle listy kuracjuszy i dopiero wtedy (jak się ma szczęście!! ) można telefonicznie "zaklepać" pokój.To tez jest chore :evil: :evil: :evil: -pozdrawiam i życzę Wam ,jak i sobie, aby kolejny wyjazd był po mojej myśli ,jeśli chodzi o miejsce zamieszkania :) :kwiat: :kwiat: :kwiat: no i miejsce pobytu (miejscowość) .Ale mam wymagania co? wiem o tym ,ale taka już jestem :lol: :lol: :lol: :lol:
Załączniki
img-6619.jak-zmniejszyc-fotke_pl (1).jpeg
Awatar użytkownika
ulanie
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1185
Na forum od: 30 cze 2014 17:14
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Pokoje w sanatorium: jest możliwość wyboru?

Post autor: ulanie »

To jest moja łazienka w Pieniawie w Polanicy. :) Musiałam zdjęcie dużo zmniejszyć... :)
Załączniki
zbdjs - Kopia.jpg
stokrotka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2572
Na forum od: 23 sty 2012 18:52

Re: Pokoje w sanatorium: jest możliwość wyboru?

Post autor: stokrotka »

ulanie -tez zdjęcie sporo zmniejszyłam-ale tak wyglądała w moim pokoju umywalka -to mi wystarczyło ,a z łazienki korzystałam tylko z WC i natrysku wspólne dla 4 kobitek .Oby wszędzie tak było -nie byłoby źle.Ale jak czytam że gdzieś tam są pokoje i łazienki na korytarzu to strach ogarnia :o :o
ODPOWIEDZ