Pokoje w sanatorium: jest możliwość wyboru?

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
ulanie
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1185
Na forum od: 30 cze 2014 17:14
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Pokoje w sanatorium: jest możliwość wyboru?

Post autor: ulanie »

Właśnie Alice dlatego drążyłam ten temat, a Twoja odpowiedź jest kwintesencją tego wątku. :)
forumowicz

Re: Pokoje w sanatorium: jest możliwość wyboru?

Post autor: forumowicz »

Witam nie miałam aktualnie problemu z otrzymaniem jedynki :) Jeden telefon i pani bardzo sympatyczna w głosie sprawdziła i wpisała moja skromną osobę.Są sanatoria w których mozna rezerwować z wyprzedzeniem ,bez żadnych szczególnych starań. :kwiat: :)
Awatar użytkownika
Zbigniew- I
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1176
Na forum od: 20 sie 2013 12:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Pokoje w sanatorium: jest możliwość wyboru?

Post autor: Zbigniew- I »

Z NFZ byłem w sanatorium trzy razy, lubię jedynki, są niekrępujące, np. mogę kogoś zaprosić do siebie na kawę, bez potrzeby dawania współlokatorowi na kino :lol: :lol: :lol: "Agat" Cieplice - wystarczyła miła pogawędka przez telefon. "Marysieńka" Cieplice -są tylko trzy jedynki i tylko dla kuracjuszy komercyjnych, pojechałem dwa dni wcześniej i musiałem użyć "dużo uroku osobistego", ale się udało."Dedal" w Polańczyku - jedynki(22) tylko dla małżeństw, , których właśnie tyle było na turnusie (następnym razem pojadę z żoną, niekoniecznie ze swoją). Pozostały tylko jedynki w studio i znowu przyjazd dwa dni wcześniej i "dużo uroku osobistego", a za sąsiada w dwójce przemianowanej na jedynkę miałem kolegę, który był w tym ośrodku już piąty raz. Jak widać, czasami trzeba dużo inwencji twórczej, gdyż jadąc z NFZ jesteśmy kuracjuszami trzeciej kategorii, a z ZUS-u kategorii piątej. :lol: :lol: :lol:
forumowicz

Re: Pokoje w sanatorium: jest możliwość wyboru?

Post autor: forumowicz »

witam,
wypowiedź Alice jest jak najbardziej prawdziwa, ale życie to życie . Byłam 3-krotnie w sanatorium 2 razy miałam jedynkę i było mi najlepiej , natomiast w ubiegłym roku byłam Nad Kryniczanką w krynicy Zdr. , a tam niestety nie miałam możliwości , z wyboru wzięłam trójkę , po tygodniu mogłam przenieść się do pokoju (1), ale po prostu nie wypadało mi i właściwie już mi nie zależało , potrafłam zachować swoje "status quo" . Mam koleżankę, która nie umie byc sama i zawsze prosi dwójkę, natomiast ja zdecydowanie wolę 1, a jeśli nie optuję za 3

Basia :kwiat:
Awatar użytkownika
basiat
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11042
Na forum od: 27 kwie 2014 17:00
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Pokoje w sanatorium: jest możliwość wyboru?

Post autor: basiat »

z tymi jedynkami jest "śmiesznie" różnie....Przeważnie zależy od pani, która "rozdaje " klucze :lol: :lol: Jadąc na kolejną kurację, zależało mi na jedynce. Dzwoniłam z prośbą. "Ależ skąd!, nie rezerwujemy wcześniej pokoi" - tak brzmiala odpowiedź. Inni kuracjusze dzwoniąc, trafili na inną panią w recepcji i bez problemu rezerwowali jedynkę. Jedna z kuracjuszek przyjechała przede mną i bardzo prosiła o jedynkę, tłumacząc się dużym niedosłuchem, niedowidzeniem i chrapaniem- co było prawdą!!!Jedynki nie dostała. Po paru godzinach przyjechałam ja. Trafiłam na drugą zmianę w recepcji......Zanim zdążyłam otworzyć usta, miła pani pieknie mnie powitała i zapytała: " Może życzy pani sobie jedynkę?" Zaniemówiłam :lol: :lol: :lol:
A więc w wielu wypadkach jedynka, to po prostu loteria ze szczęsliwym losem :kwiat:
Awatar użytkownika
Zbigniew- I
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1176
Na forum od: 20 sie 2013 12:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Pokoje w sanatorium: jest możliwość wyboru?

Post autor: Zbigniew- I »

basiat pisze:z tymi jedynkami jest "śmiesznie" różnie....Przeważnie zależy od pani, która "rozdaje " klucze :lol: :lol: Jadąc na kolejną kurację, zależało mi na jedynce. Dzwoniłam z prośbą. "Ależ skąd!, nie rezerwujemy wcześniej pokoi" - tak brzmiala odpowiedź. Inni kuracjusze dzwoniąc, trafili na inną panią w recepcji i bez problemu rezerwowali jedynkę. Jedna z kuracjuszek przyjechała przede mną i bardzo prosiła o jedynkę, tłumacząc się dużym niedosłuchem, niedowidzeniem i chrapaniem- co było prawdą!!!Jedynki nie dostała. Po paru godzinach przyjechałam ja. Trafiłam na drugą zmianę w recepcji......Zanim zdążyłam otworzyć usta, miła pani pieknie mnie powitała i zapytała: " Może życzy pani sobie jedynkę?" Zaniemówiłam :lol: :lol: :lol:
A więc w wielu wypadkach jedynka, to po prostu loteria ze szczęsliwym losem :kwiat:
Dlaczego w tym dniu nie wypełniłaś kupnu totka, to był Twój największy błąd! :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
basiat
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11042
Na forum od: 27 kwie 2014 17:00
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Pokoje w sanatorium: jest możliwość wyboru?

Post autor: basiat »

Drugi raz takiego błędu nie popełnię :lol: :lol: :lol: Tylko nie wiem, czy będzie ten drugi raz :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
Zbigniew- I
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1176
Na forum od: 20 sie 2013 12:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Pokoje w sanatorium: jest możliwość wyboru?

Post autor: Zbigniew- I »

Właśnie, czy będzie taki drugi raz.W tym dniu farta miałaś takiego, że szóstka byłaby na bank. :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
basiat
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11042
Na forum od: 27 kwie 2014 17:00
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Pokoje w sanatorium: jest możliwość wyboru?

Post autor: basiat »

No gapa jestem ;) Powinnam iść za ciosem :lol: :lol:
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Pokoje w sanatorium: jest możliwość wyboru?

Post autor: ewiko »

Będąc kilka lat temu w sanatorium NIDA ZDRÓJ w Busku pani przyjmująca kuracjuszy zapytała jaki pokój sobie życzę, zwykły czy podwyższony standard. Nie było najmniejszego problemu. Wiem że odpowiednio wcześniej rezerwowano również jedynki.
ODPOWIEDZ