Świnoujście. Najlepsze sanatorium.

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14588
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Świnoujście. Najlepsze sanatorium.

Post autor: GIENIA »

dmpl90 pisze: 21 lut 2024 12:42
Ukłony dla Pani " Gienia" :)
:D
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Świnoujście. Najlepsze sanatorium.

Post autor: zbigniew165 »

Gienia wyczytałem kilka postów wyżej i tym swoim postem, moim zdaniem zdradziłaś Świnoujście. :shock:
Ja mam takie samo zdanie jak Bogutka 5 w sprawie Świnoujścia i nic, ani nikt tego nie zmieni. :!:
Mogę powiedzieć, że poznałem to uzdrowisko i samo miasto dobrze i mam nawet tam trochę znajomych z pracy w tym uzdrowisku.
Nina11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 234
Na forum od: 01 paź 2021 08:41

Re: Świnoujście. Najlepsze sanatorium.

Post autor: Nina11 »

Świnoujście jest świetne. Dobre obiekty to Henryk i Admirał I - inne sanatoria takie sobie. Ale w Świnoujściu niestety jest dużo chodzenia: na zabiegi często też na posilki. W zimie jest to bardzo uciążliwe. Ja nie polecam obiektu Trzygłów - byłam sprawdziłam i nie polecam.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Świnoujście. Najlepsze sanatorium.

Post autor: zbigniew165 »

Mam odmienną opinię od Niny11, bo Admirał 1, to duże pokoje trójki i czwórki przynajmniej takie mi oferowano jak chciałem pojechać na zwrot, bo jest to typowy obiekt dla dużych rodzin na wypoczynek w sezonie wysokim.
Co do Henryka się nie wypowiadam, bo nikt z przebywających tam kuracjuszy nie zamieścił i nie chce zamieścić szczegółowej opinii o tym obiekcie, a już działa ok. 5 lat od wybudowania go.
Trzygłów byłem w nim parę lat temu, miałem jedynkę i byłem zadowolony, bo na zabiegi zimą można w dresie tylko przejść przez ulicę, stołówka w Henryku, a ja jeszcze chodziłem do Światowida.
Moim zdaniem jeszcze warto wybrać Adama i Ewę, Światowid i Bursztyn.
Do tego są jeszcze w sezonie jesiennym, zimowym i wiosennym hotele sanatoryjne Sobótka i Lazur, a nie polecam Złotego Kłosa, bo to katastrofa i Bałtyku.
Nina11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 234
Na forum od: 01 paź 2021 08:41

Re: Świnoujście. Najlepsze sanatorium.

Post autor: Nina11 »

Zbyszku ale Admirał I, o którym pisałam i jest Full wypas z basenem i innym bajerami odnowiony w 2014 roku - to zupełnie inny obiekt niż Admirał II. A Trzygłów rzeczywiście położenie ma dobre ale to tylko 1 plus - wszystko inne poniżej jakichkolwiek standartów. Jedzenie w Henryku - dobre czsami bardzo dobre a cały obiekt pachnie "nowością" polecam
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Świnoujście. Najlepsze sanatorium.

Post autor: zbigniew165 »

Nina może wszystko jest w Admirale 1 ale po pierwsze dostępny tylko poza sezonem wysokim, bo w wysokim tylko komercja i Niemcy podobnie jak w Bursztynie.
Po drugie mi zaoferowano ze zwrotów pobyt w pokoju czwórce i odmówiłem, bo trzy tygodnie mieszkać w czterech lub trzech facetów nawet w moim Świnoujściu to bym chyba nie wytrzymał :shock:
Jak będę jesienią w sanatorium w Świnoujściu specjalnie pójdę do tego obiektu i dokonam rozeznania w realu jak to tam wygląda pobyt z NFZ.
Nina11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 234
Na forum od: 01 paź 2021 08:41

Re: Świnoujście. Najlepsze sanatorium.

Post autor: Nina11 »

Admirał I podobnie jak Bursztyn przyjmuje kuracjuszy NFZ tylko późną jesienią do początku wiosny. Potem tylko komercja.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Świnoujście. Najlepsze sanatorium.

Post autor: zbigniew165 »

Nina, a jak jest w Admirale1 z pokojami dla singli, bo w Bursztynie miałem jedynkę.
Nina11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 234
Na forum od: 01 paź 2021 08:41

Re: Świnoujście. Najlepsze sanatorium.

Post autor: Nina11 »

Chciałabym pomóc ale mnie interesowały pokoje dwuosobowe - o jedynki niestety nie zapytałam.
Genever
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 363
Na forum od: 31 maja 2022 06:44

Re: Świnoujście. Najlepsze sanatorium.

Post autor: Genever »

Byłam w Bursztynie trzy razy, tylko prywatnie i w Barbarce. Obydwie miejscówki jak ci Świnoujście mogę polecić z czystym sumieniem. Widzę niestety, że ceny pobytów w obiektach uzdrowiska są koszmarne 🙄😳 pomyślałam nawet o wynajęciu klimatycznego pokoju w willi u naszych zachodnich sąsiadów okupujących Świnoujście cały rok. Piękna architektura, ceny podobne lub nawet niższe, plaża, plaża.... weszłam na forum po przerwie czytam i tych Waszych planach i już bym zrobiła hop gdyby nie szara rzeczywistość.
ODPOWIEDZ