Dwa rozpoznania w skierowaniu

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3431
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Dwa rozpoznania w skierowaniu

Post autor: Dzia_dek »

Kazimierzu, myślę, że szklanka tutaj niewiele pomoże. Przydałby się spory kubeł i to lodowatej wody.
Nie rozumiem takich uwag: "(...) nie potrzebuję, nie skorzystam, każdy jest wykształcony (...)". :?
A inni to co? Może warto popatrzeć nieco dalej niż czubek własnego nosa?
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20162
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Dwa rozpoznania w skierowaniu

Post autor: Felice »

Muzyczko nie chcę by niemiła, a bardzo nasuwa mi chęć nazwania pewnych rzeczy po imieniu. Kompletnie nie zrozumiałaś tego, co piszemy.
Wyobraź sobie, że mnóstwo osób tutaj jest wykształconych, nie tylko ty.
Ale chyba nie medycznie, a wypowiadasz się jakbyś profesurę w tej dziedzinie miała.
Nie pouczam ani ciebie ani lekarzy, a stwierdzenie że ten wykaz jest ważny nie jest na to dowodem.
Ciesz się, że możesz korzystać z rehabilitacji dwa razy do roku, nie każdemu nawet ciężko choremu jest to dane. Współczuję wypadku ‚ ale uważam że innym też szacunek się należy.
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Dwa rozpoznania w skierowaniu

Post autor: Muzyczka »

Felice, nic nie wiesz o mojej rehabilitacji , o moim zdrowiu, a piszesz sama wszechwiedząca co i jak..
Sama napisałaś:
Muzyczko a jednak zarówno twój lekarz jak i ty musicie skorzystać z tego wykazu
. I co powinien lekarz wg Ciebie. On ICD zna na pamięć i listy Twej nie potrzebuje, czytaj ze zrozumieniem, że nie on decyduję o przyznaniu sanatorium i jakie leczenie. ... Ponadto naprawdę mam prawo wyrazić swoje zdanie że ja też nie potrzebuję tej listy bo nawet szczerze nieprzyjemnie się robi czytając o różnych schorzeniach a jak tak wszyscy będą czytali to pewnie im się te choroby udzielą..hihi...i skojarzą je u siebie... Żartuję...Ale są to ciężkie różne, przeróżne choroby..

Proszę nie pisać do mnie, nie życzę sobie, z cokolwiek wiesz o nim zdrowiu czy rehabilitacji i itp. Ja nie wspomnę o Twej rehabilitacji, więcej niż dwa razy w roku...ale Ty zaczęłaś pierwsza, a byłaś koniec w listopada i teraz w styczniu w Busku-Zdroju we Włókniarzu, jeździsz bardzo często, aż nadto...twa sprawa i pierwsza nic o tym nie pisałam, ale tu Ty zaczęłaś pierwsza!!!!. Kto ma znajomości, ja nie mam takich...Miałam o tym nie pisać, bo mi nic do tego.. to ja też w takim razie napiszę jak Ty: ... " bardzo współczuję tobie ( i napiszę podobnie jak ty wcześniej - ciesz się że możesz korzystać z rehabilitacji dwa razy w roku bo nie każdemu jest to dane. )...Współczuję choroby ale owszem uważam tak jak ty napisałaś do mnie że innym też szacunek się należy ....- i to są w twoim stylu słowa....
Na rehabilitację ogólnoustrojową czekałam 6 lat, a wcześniej 9 lat.., a Ty rok? Czy ile?...
Ja pisałam o szacunu do lekarzy, że sami znają i wiedzą o kodach ICD...i itd...a profesura, to nie moje słowo, tylko Twe.. wykształconym jako profesor jedynie mogę powiedzieć że jest lekarz i to miałam na myśli, specjalista wykształcony lekarz- który dużo od pacjentów wie więcej i o to mi chodziło...Ja tylko odbijam piłeczkę. Cokolwiek napiszesz, wiem w jakim stylu, aż zazdrość przez to przemawia.

Trudno...

Cieszmy się w takim razie kodami chorób ICD-10 , ( wg koleżanki to ważne, i lekarz musi się dostosować), to co umieściła Felice wczoraj dwie kartki, ( chyba że zniknęły) i wszelaką różną szeroką gamą klasyfikacji chorób i zapamiętujemy M 47, M44, I 45, J 23, N - ileś tam i itd.....czytajmy...i jeszcze raz czytajmy, to najważniejsze..oby po nocach nam te numerki nie śniły się...

Ja wylewam tą wodę, szklankę i więcej.. oby nie zamarzła i nie było ślisko....i by nikt nie połamał się ...zdrówka życzę...kończę, bo nie ma sensu...
nula
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2358
Na forum od: 25 lut 2020 00:29

Re: Dwa rozpoznania w skierowaniu

Post autor: nula »

:shock:

🤦
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20162
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Dwa rozpoznania w skierowaniu

Post autor: Felice »

Oooo jaką wiedzę i z jakiego źródła trzeba mieć, żeby pisać o wyjazdach po znajomości.
Tłumaczyć się ze swoich wyjazdów nikomu nie muszę, ale tak dla informacji napiszę, że dwa wyjazdy były tylko i wyłącznie za moje pieniądze i nikt mi do nich nie dopłacał.
Jeżeli wyszczególniasz wyjazd listopadowy i teraz to dodaj do tego złożoną i trudną operację ortopedyczną,którą przeszłam pod koniec sierpnia.
Jesteś geniuszem któremu dodatkowa wiedza nie potrzebna to doskonale wiesz jakie są procedury po takich operacjach.
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Dwa rozpoznania w skierowaniu

Post autor: Muzyczka »

Screenshot_20240124_124219_com.android.chrome.jpg



Witam
Miałam nie pisać, bo nie ma po co, i nie ma sensu. Ale to ostatni raz.

Każdy jest "kowalem własnego losu " i robi po swojemu. To tylko o nim świadczy. Wszystko .

Tylko w tym wypadku co innego, czyżby kłamliwego było pisane wcześniej na forum Nasze Sanatorium? ...

Scriny - zdjęcia z forum Naszego Sanatorium zamieściłam jaki dowód...

Bardzo lubię ludzi prawdomównych - rehabilitacja poszpitalna w listopadzie czy ogólnoustrojowa w styczniu we Włókniarzu w Busku Zdrój, tak Felice napisałaś sama, to co wiem, mam nadzieję, że nie mylę się, gdyż przerabiałam ten temat sama na sobie, kiedyś miałam, to one są NIEODPŁATNE !!! , ( a to czy pokrywa NFZ z naszej puli, bo opłacamy składki i itd. to wiadomo),.

Sądzę, że wszyscy o tym wiedzą, o niepłatnym ze strony pacjenta, w czasie leczenia w sanatorium w dniu przyjazdu czy w czasie całego pobytu, będąc na leczeniu szpitalnym czy rehabilitacji ogólnoustrojowej - jest serio niepłatne!!!- ( chyba że są inne dodatkowe prywatnie zdecydowane koszty) - mianowicie że ktoś dopłaca po swojemu za pokój jedynkę czy inaczej ( nie wiem, prywatna sprawa i dla mnie nieważne ) i też być może dodatkowo dopłaca się, by mieć lepsze jedzenie, nieważne, nie wiem.....to już sprawa indywidualna...

Ale w gruncie rzeczy rehabilitacja jedna szpitalna i druga ogólnoustrojowa jest niepłatna nic a nic , ( NFZ opłaca) by nie mylić, inne też opłaca, ale ludzie dopłacają. Wogóle ogólnoustrojowa b.długo czeka się.

Piszę to w porównaniu do rehabilitacji uzdrowiskowej, czy skierowania na leczenie uzdrowiskowe z NFZ, gdzie płaci się w zależności za pokój czy dwójka czy trójka, czy czwórka i itp - odpowiednią kwotę np.ok.20-30 zł za dobę razy 21 dni czy też więcej.. jest tabela- cennik w zależności w jakich miesiącach.. .i itp...plus klimatyczne ok.110 ( różnie - 5.40 za dobe obecnie, zależy jak ustalą włodarze miejscowości uzdrowiskowej), czasem w sumie bywa dopłata ok.600-800, czasem 400 lub mniej lub więcej... różnie.. to wszyscy wiedzą chyba...

Mam nadzieję, że to co wiem, a piszę prawdę w moim subiektywnym przekonaniu, że ok. I nie mylę się...

Każdy jest po operacjach różnych, w chorobach czy też po powikłaniach, po wypadkach , po kłopotach zdrowotnych, osoby różne i wiekowe z wyrodnieniami i z wieloma złożonymi problemami zdrowotnymi i itd...ja miałam trzy ortopedyczne operacje, ( po wypadku pod Szczekocinami karetki wiozły ludzi z pociągu, mnie zbierali z nasypu kolejowego i ucznia 16- latka do Zawiercia, też wieźli do świetlicy miejscowej i do Jędrzejowa, różnie , a stamtąd mnie w nocy i do Buska Zdrój do szpitala na ortopedię...a i ludzie mają i inne ( nieważne ) schorzenia i nie chwalą się.... przepraszam , że piszę, ale jeszcze mam czas wyjaśnić, ale co najważniejsze, każdy z ludzi cierpliwie czeka w kolejce.. klasyfikacja na ogólnoustrojowej jest różna, czasem 88 miesięcy, jako stabilne, a czasem jako pilne, też czeka się z 4 -6 lat we Włókniarzu, a i z 48 miesięcy też .. różnie.. w zależności od miejsca Sanatorium , w jakiej miejscowości i gdzie.

Jest to leczenie szpitalne stacjonarne w Szpitalu Uzdrowiskowym - Oddział Rehabilitacji. Chciałam trochę wyjaśnić...

Gratuluję geniuszu, jak napisałaś Felice, wiedziałam!!!! To było wręcz pewne!

Życzę Wszystkim czytającym zdrówka.

Czasami człek odzywa się, napisze i pomaga na forum. Ja zapytałam tylko czy narząd ruchu to ortopedia, i to inną osobę, a tu lawina była kodów i itd. .i itd...

Wielu ludzi miłych z Forum wcześniej mi pomogło, po wypadku długo nic nie wiedziałam, jestem im wdzięczna, a i ja odwzajemniam teraz, pomagam, jeśli mam czas, gdyż pracuję jeszcze zawodowo i jeśli znam odpowiedź, to piszę. Ale w sumie teraz myślę, czy warto było?...
Wiele osób zrezygnowało z aktywności na forum, miłych życzliwych, znam je prywatnie i są wspaniali!!!! , szkoda, fajni ludzie i superowi.

Teraz już nie będę pisać....

Serdecznie pozdrawiam.
Załączniki
Screenshot_20240124_124159_com.android.chrome.jpg
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20162
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Dwa rozpoznania w skierowaniu

Post autor: Felice »

Może rzeczywiście już więcej nie pisz. Bełkot powyżej tylko o tym świadczy.
Kompletnie nie rozumiesz tego co się do ciebie pisze i jeszcze zarzucasz mi kłamstwa. Naprawdę zajmij się swoim leczeniem bo chyba na tym powinnaś się skupić.
A tak dla informacji , rehabilitacja ogólnoustrojowa po operacji musi być przez szpital w którym składasz skierowanie zrealizowana do pół roku.
Twoja niewiedza w tym zagadnieniu wyszła na jaw.
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Dwa rozpoznania w skierowaniu

Post autor: Muzyczka »

Ogólnoustrojowa, mam dokument, przy sobie, składa się wraz z dokumentami medycznymi też bezpośrednio do Sanatorium.... Druga miła koleżanka tak samo czeka 48 miesięcy. Szpital był dawno może i tak ludzie też potrzebują ogólnoustrojowej, składają dokumenty, bo zdrowie nie poprawi się tak szybko....Widocznie może sam pacjent też składać i ludzie tak robią, czy też przez szpital..A to to samo ogólnoustrojowa.
Hm...

ja sama składałam i mam taka ogólnoustrojową.... Po szpitalu czy po operacji jedno to samo do pół roku wszyscy wiedzą...ale i czekają często w długich kolejkach... Nikomu nic nie zazdroszczę i każdy robi jak uważa....

Ale nie chodzi o to....To nie meritum sprawy ostatniej.a prawda widzę widzę w oczy kole? Zapytuje.... I jak płatne? Czy niepłatne - dwa ostatnie pobyty przez NFZ?... Dużo mam różnych myśli i niech ludzie widzą prawdę... Ja jestem w domu i na wielu rzeczach skupiam się, mam podzielność uwagi...
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Dwa rozpoznania w skierowaniu

Post autor: Muzyczka »

Załączniki jako prawda...

Nie musi szpital, każdy sam może z dokumentacją medyczną docelowo do sanatorium składać.

Życzę Wszystkim dużo zdrówka.
Załączniki
IMG_20240124_163456.jpg
IMG_20240124_164308.jpg
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20162
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Dwa rozpoznania w skierowaniu

Post autor: Felice »

Zaczyna mnie ogarniać przerażenie…
ODPOWIEDZ