Wyjazd do sanatorium z małżonkiem

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
AlicjaKa
Posty: 1
Na forum od: 21 sty 2024 13:19
Oddział NFZ: Łódzki

Wyjazd do sanatorium z małżonkiem

Post autor: AlicjaKa »

Witam,
Planowaliśmy wyjechać z mężem do sanatorium. Przez pomyłkę lekarza wnioski o sanatorium zostały wysłane oddzielnie, przez co nasze wnioski mają różne czasy oczekiwania i są rozpatrywane oddzielnie. Wysyłałam już pismo z prośbą o połączenie wniosków, ale nie dostałam odpowiedzi (również telefonicznie). Co mogę w tej sytuacji zrobić? Czy ktoś znalazł się w podobnej sytuacji?
Abstynent666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 680
Na forum od: 25 kwie 2021 17:06
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Wyjazd do sanatorium z małżonkiem

Post autor: Abstynent666 »

Masz dwa wyjscia ,1 zrezygnowac 2 jechac sama ,juz widze Heke szykuje sie do ataku ,uciekam stad :shock:
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Wyjazd do sanatorium z małżonkiem

Post autor: ewiko »

AlicjaKa pisze: 21 sty 2024 13:27 Witam,
Co mogę w tej sytuacji zrobić? Czy ktoś znalazł się w podobnej sytuacji?

Skoro , nie dostałaś odpowiedzi , czekaj aż dostaniecie z mężem przydział . Jeśli będą oddzielne , zrezygnujcie z wyjazdu. Proszę iść do lekarza po nowe skierowania , i jak tylko dostaniecie nowe numery , trzeba dzwonić o zwroty. Powodzenia.
Anna_Surfer116
Posty: 3
Na forum od: 10 sty 2024 12:21
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Wyjazd do sanatorium z małżonkiem

Post autor: Anna_Surfer116 »

Już niewiele da się zrobić, chyba że wyjechać z małżonkiem, ale druga osoba będzie spać w hotelu ;) Też tak wyjeżdżałam z moim mężem
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11637
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Wyjazd do sanatorium z małżonkiem

Post autor: Atina »

Na przyszłość o ile to możliwe, jedno składa skierowanie drugie jedzie prywatnie...tym sposobem co roku w uzdrowisku ;)
zebra
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 218
Na forum od: 06 lis 2014 17:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Wyjazd do sanatorium z małżonkiem

Post autor: zebra »

Witam. Bez paniki, My mieliśmy wystawione skierowania 1 i 3 sierpnia. , ze wzgledu że lekarz nie dał skierowania na jedno z badań. Róznica numerów była ok 600. W listopadzie napisałam pismo o wspólny wyjazd z uzasadnieniem. Podalam namiary na oba nasze skierowania. Zaznaczam, ze ten sam profil leczenia. Za dwa tygodnie otrzymałam pismo, ze jak przyjdzie termin , dołożą starań, zeby było razem. Pod koniec jeszcze różnica w numerach była ok 100. Tydzień temu dostaliśmy przydział razem.Pozdrawiam.
alaxa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 248
Na forum od: 21 cze 2016 09:35
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Wyjazd do sanatorium z małżonkiem

Post autor: alaxa »

Abstynent666 pisze: 21 sty 2024 14:56 Masz dwa wyjscia ,1 zrezygnowac 2 jechac sama ,juz widze Heke szykuje sie do ataku ,uciekam stad :shock:
Moja świętej pamięci babcia zawsze mawiała...JAK SIĘ NIE MA NIC MĄDREGO DO POWIEDZENIA TO MOŻE LEPIEJ W OGÓLE SIĘ NIE ODZYWAĆ... to że ty masz z tym problem...to TWÓJ problem. dla mnie każdy kto płaci składki ma takie same prawo jak i ty...żeby skorzystać z wyjazdu sanatoryjnego, a czy ktoś będzie miał status koleżanki, kolegi, męża czy żony...to już chyba nie nasza sprawa. Jak koleżanka jedzie z koleżanką...to jest OK, ale jak żona chce z mężem...to jakoś ci to wiecznie przeszkadza....Należy się...wiec ma prawo skorzystać i tyle w temacie, AlicjaKa nie pyta czy mąż MOŻE pojechać,tylko chce podpowiedzi, co zrobić, żeby pojechać razem. Wiesz?? to podpowiedz. Pozdrawiam
Abstynent666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 680
Na forum od: 25 kwie 2021 17:06
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Wyjazd do sanatorium z małżonkiem

Post autor: Abstynent666 »

Kluczowe zdanie jakie napisalas -ma takie samo prawo jak ty ,wlasnie sama sobie zaprzeczylas ,niech jada nie moja broszka ,ale niech nie wymagaja wspolnego pokoju ,a moze tak do trojeczki zakwaterowac albo czworeczki .Widze jacy tu sa hipokryci na tym forum ,mniejszosc ale najglosniej ujadaja .Milej nocy ,bez odbioru
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Wyjazd do sanatorium z małżonkiem

Post autor: zbigniew165 »

Astynent masz rację, ale już ten temat był tyle wałkowany na forum, że szkoda pisania. :roll:
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4489
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Wyjazd do sanatorium z małżonkiem

Post autor: Kleinehexe »

Komu to służy, komu pomaga? :?
ODPOWIEDZ