Lalka Cieplice Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
stacy+
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 16
Na forum od: 06 lut 2024 15:38
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Lalka Cieplice Zdrój

Post autor: stacy+ »

Do celiny 53.Spróbuję streścić zaginiony post.Będę pisać krótsze teksty to może nic nie wetnie.A więc Lalka w odcinkach.
Czajniki są na piętrach na korytarzu po jednym na każde skrzydło podobnie jak małe lodówki i suszarki balkonowe.Te ostatnie bardzo przydatne do suszenia ręczników po mokrych zabiegach,a te zdarzają się o różnych porach.Wysychają ekspresem bo w pokojach tylko kaloryfer w łazience taki typu drabinka.Większe pranie w domu zdrojowym za 30 zl i 2 godz czasu.Moim zdaniem nie ma sensu.Ręczniki zabiegowe kąpielowych rozmiarów wymieniają co czwartek.
Warto korzystać bo nie zawsze można się domyć po borowinie.powyższy fakt stwierdza się przy okazji kolejnych rozbieranych zabiegów :D
Celina53
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 141
Na forum od: 07 kwie 2015 17:01
Oddział NFZ: Lubuski
Staż sanatoryjny: 27

Re: Lalka Cieplice Zdrój

Post autor: Celina53 »

bardzo dziekuję za odpowiedź....jak się już cokolwiek wie to jakoś spokojniej.....wiem przynajmniej czego się mogę spodziewać....jak wróce to oczywiście i ja podzielę się swoimi spostrzeżeniami....pozdrawiam serdecznie :D
stacy+
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 16
Na forum od: 06 lut 2024 15:38
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Lalka Cieplice Zdrój

Post autor: stacy+ »

Witam,po przerwie spowodowanej bolesnymi problemami z uzębieniem powracam do tematu Lalka.Na zabiegi na które uczęszczałam nie mogę złego słowa powiedzieć.Wszystkie ok!Jeśli któryś nie odpowiada można zamienić.Pani doktor w Lalce dostępna bardzo często :D Godziny zabiegów bardzo różne,niektóre można przyśpieszyć a inne niestety nie :( Dłuższe przerwy między zabiegami polecam przeczekać w strefie relaksu na leżakach koło basenu.To bardzo relaksujące miejsce z wygodnymi leżakami .W części od Sobieskiego zaczynał się remont jak wyjeżdżałam.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11637
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Lalka Cieplice Zdrój

Post autor: Atina »

stacy+ pisze: 15 mar 2024 14:49 Witam do Atiny Jak czytam jesteś z pomorza więc kusi Cię zmiana klimatu na "góry".Nie wiem czy chcesz przyjechać komercyjnie na NFZ czy ZUS ale Lalkę szczerze odradzam.Prędzej już w domu zdrojowym gdzie jest większy wybór kwater i na zabiegi można przemykać po obiekcie w szlafroku :)
Dziękuję za podpowiedz tym bardziej że mój fundusz tam podpisał umowę
Myślałam o skierowaniu na nfz, ewentualnie prywatnie w 25r.
Czyli Agat nie ma basenu Lalka raczej nie ...Dom Zdrojowy na 1 miejscu tak ?
Dolny Śląsk ma wiele do zaoferowania zarazem z Gdańska mam dobry dojazd autem...a to ważne ;)
stacy+
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 16
Na forum od: 06 lut 2024 15:38
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Lalka Cieplice Zdrój

Post autor: stacy+ »

Warunki lokalowe nie najlepsze :x Ja trafiłam na pokój 3-os.Strasznie ciasno,nie było wieszaka na odzież wierzchnią,lustra i wentylacji w łazience.Szafy tylko dla 2osób.Jedno łóżko pod telewizorem głośnikami do dołu co od razu stwarzało problem.W szafkach brakowało mi szuflady a w oknach kitu.Stolarka okienna w opłakanym stanie.Nie było w pokoju wygodnego miejsca do siedzenia bo te krzesła takie jakieś nie wiem niewygodne,to albo leżeć albo stać.Do tego bardzo ciemne oświetlenie które po zapadnięciu zmroku po prostu usypiało.Swoje warunki lokalowe poprawiłam po kilku dniach przeprowadzając się do dwójki po interwencji u menadżera.
stacy+
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 16
Na forum od: 06 lut 2024 15:38
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Lalka Cieplice Zdrój

Post autor: stacy+ »

Na potrzeby rejestracji kuracjuszy w Lalce tworzy się prowizoryczną recepcję w dzień rozpoczęcia turnusu czynną od 7:00-19:00.Przydział pokoi jak kto przyjedzie oczywiście 2 dla małżeństw.Reszta odniosłam wrażenie po kolei panie i panowie do trójek i może do dwójek.Z posiłkami to samo po kolei do wyczerpania miejsc śn-07:15 obiad 12:15 kolacja-? dla 1 tury mnóstwo ludzi i08:00,13:00 ,16:50 dla drugiej tury 2 stoliki 8 osób :D .Byłam na 2 turze i zabiegi miałam jeszcze przed śniadaniem(na własną prośbę).Jedzenie dobre obsługa też stołówka kameralna na parterze budynku.Przyjechało mnie troszkę więcej niż pojechało :D :D :D chyba też z powodu witryny z ciastami wszelakiego rodzaju w Chacie polskiej umiejscowionej na trasie przemarszu Lalka-Dom zdrojowy. :D .
stacy+
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 16
Na forum od: 06 lut 2024 15:38
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Lalka Cieplice Zdrój

Post autor: stacy+ »

Rozrywki:Należysz do szczęśliwców którzy uroki Cieplic będą podziwiały już w wysokim sezonie .Na pewno będzie już zielono,może fontanny,tężnia czynne toalety w parku zdrojowym i dłuższy i cieplejszy dzień :D .W poście w Edwardzie było cicho ale w pałacyku zdrojowym coś tam grało od 19:00 :P Jest grota solna i seans z misami i gongiem .Są wycieczki z lokalnego biura podróży w soboty i w niedziele(polecam własny prowiant bo ten sanatoryjny to taki niepraktyczny)Parki zdrojowy i norweski do przejścia na jednym spacerze.Termy cieplickie duży kompleks basenowy z basenem zewnętrznym.Nie byłam tam ale przy okazji spacerów w okolicy widywałam kąpiących się właśnie w tym zewnętrznym basenie :lol: Nudzić się na pewno nie będziesz. Atmosferę w sanatorium jak napisał wcześniej Pit 53 tworzą kuracjusze tak było i w moim przypadku: zarówno dziewczyny z 3 jaki później z 2 były bardzo fajne co robiło pobyt znośniejszym :D
Celina53
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 141
Na forum od: 07 kwie 2015 17:01
Oddział NFZ: Lubuski
Staż sanatoryjny: 27

Re: Lalka Cieplice Zdrój

Post autor: Celina53 »

Starcy+ bardzo, bardzo dziękuję.Twoja relacja świetna i konkretna :) ooo nawet mi się rymneło :).Nie jestem specjalnie marudna i wymagająca, cudów się nie spodziewałam ale żeby się nabawić klaustofobii to bym nie chciała ;) .Jak wróce to opowiem swoje :). Serdecznie wszystkich pozdrawiam .
.
danka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 279
Na forum od: 16 gru 2010 12:40

Re: Lalka Cieplice Zdrój

Post autor: danka »

Atina pisze: 19 mar 2024 10:18
stacy+ pisze: 15 mar 2024 14:49 Witam do Atiny Jak czytam jesteś z pomorza więc kusi Cię zmiana klimatu na "góry".Nie wiem czy chcesz przyjechać komercyjnie na NFZ czy ZUS ale Lalkę szczerze odradzam.Prędzej już w domu zdrojowym gdzie jest większy wybór kwater i na zabiegi można przemykać po obiekcie w szlafroku :)
Dziękuję za podpowiedz tym bardziej że mój fundusz tam podpisał umowę
Myślałam o skierowaniu na nfz, ewentualnie prywatnie w 25r.
Czyli Agat nie ma basenu Lalka raczej nie ...Dom Zdrojowy na 1 miejscu tak ?
Dolny Śląsk ma wiele do zaoferowania zarazem z Gdańska mam dobry dojazd autem...a to ważne ;)
Atina na jakiej stronie internetowej mogę sprawdzić z jakimi sanatoriami ma podpisaną umowę pomorski NFZ.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11637
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Lalka Cieplice Zdrój

Post autor: Atina »

Danka ...na Twoje pytanie nie znam odpowiedzi.
Ktoś gdzieś napisał że dostał skierowanie do Agatu dlatego też pomyślałam o tym sanatorium :)
ODPOWIEDZ