Dla kogo się ubieramy ?

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
ZAGUBIONY
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1906
Na forum od: 27 mar 2022 15:30
Oddział NFZ: Śląski

Re: Dla kogo się ubieramy ?

Post autor: ZAGUBIONY »

Feli oki normy i zasady muszą być ale wszystko ma granice zdrowego rozsądku , nie można przeginać ani w prawo ani w lewo czyli na stołówkę nie w szlafroku a na salę gimnastyczna nie w garniturze .
ZAGUBIONY
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1906
Na forum od: 27 mar 2022 15:30
Oddział NFZ: Śląski

Re: Dla kogo się ubieramy ?

Post autor: ZAGUBIONY »

U mnie dziś 15 stopni łałłł 10 luty a tu https://www.youtube.com/watch?v=3NQnnhl ... ieNagrania :D
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20163
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Dla kogo się ubieramy ?

Post autor: Felice »

Obyśmy nigdy tego zdrowego rozsądku nie zatracili :D
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4489
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Dla kogo się ubieramy ?

Post autor: Kleinehexe »

p-siak pisze: 10 lut 2024 12:28
Kleinehexe pisze: 10 lut 2024 11:29 P-siak :kwiat: , dziękuję za miłe słowo, ale do damy to mi ohohoho i jeszcze parę hektarów dalej. :lol: Nigdy nią nie będę, bo nie chcę. Nie znoszę przestrzegania sztywnych zasad, wymyślonych nie wiadomo po co, przez kogo, bo w jakim celu, to wiem, aż za dobrze. :roll: Czerpię z nich jedynie to, z czym sama się zgadzam, co uważam za słuszne, co mi odpowiada. :)
Sztywne zasady w celu? Udręczenia kogoś? Dziękuję z góry za rozwinięcie.
Nie jestem za sztywniactwem, bo to nie średniowieczne, ale minimum zasad trzeba przestrzegać. Pozdrawiam.
P-siak, oczywiście, że zasady są potrzebne, by zapanować nas chaosem. Jednak sztywne trzymanie się ich, bez względu na okoliczności, tak bo tak, często bez refleksji, jest dla mnie nie do przyjęcia.
Przyklad: Nie wyobrażam sobie bezpiecznego ruchu drogowego bez obowiązujących przepisów o tym traktujących. Ale już sztywne trzymanie się, że nie można przejść na pasach na czerwonym świetle w nocy, gdy ulice świecą pustkami jest w moim mniemaniu, głupotą. We Włoszech, ale i innych krajach leżących od nas na południe, sprawdza się ustępstwo od tej zasady. Jest to prawo niepisane, zdroworozsądkowe. Nie dostaniesz za to mandatu. U nas możesz zaryzykować, ale jak Cię przydybią to bulisz. :roll:
A jeśli chodzi o zabijanie, to nieczynienie tego powinno wynikać z wewnętrznego systemu moralnego, a nie z zapisanych paragrafów. Niestety nie wszyscy ludzie takowy posiadają, dlatego potrzebne są im systemy religijne i inne zewnętrzne. Bez strachu przed konsekwencjami, nie są w stanie funkcjonować. Uważam, że właśnie taki jest cel naszego życia, by rozwijać się wewnętrznie tak długo, aż osiągniemy taki poziom, że żadne zewnętrzne systemy nie będą nam potrzebne. Ale to jest moje postrzeganie świata, a każdy niech żyje wg swojej koncepcji nie czyniąc złego innym. :)
ZAGUBIONY
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1906
Na forum od: 27 mar 2022 15:30
Oddział NFZ: Śląski

Re: Dla kogo się ubieramy ?

Post autor: ZAGUBIONY »

Felice pisze: 10 lut 2024 14:15 Obyśmy nigdy tego zdrowego rozsądku nie zatracili :D
Feli ale odrobina szaleństwa czasem też jest wskazana ;) :D :serce:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20163
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Dla kogo się ubieramy ?

Post autor: Felice »

Kleinehexe gdyby nieczynienie złego wynikało z wewnętrznego systemu moralnego to prawo nie musiałoby istnieć… zakładając że nasz system moralny nie odbiega od ogólnie przyjętych norm. Czyli jesteśmy w punkcie wyjścia. Dla Ciebie nieczynienie złego jest czasem zupełnie czymś innym niż u sąsiada.
No i dla kogo się ubieramy?
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24608
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Dla kogo się ubieramy ?

Post autor: ewasz »

ZAGUBIONY pisze: 10 lut 2024 14:12 U mnie dziś 15 stopni łałłł 10 luty a tu https://www.youtube.com/watch?v=3NQnnhl ... ieNagrania :D
Po prostu do nas zawitała wiosna... :D
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4489
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Dla kogo się ubieramy ?

Post autor: Kleinehexe »

gdyby nieczynienie złego wynikało z wewnętrznego systemu moralnego to prawo nie musiałoby istnieć…
Dokładnie tak. :)
I nie bylibyśmy w punkcie wyjścia, wystarczyłaby empatia i wyobraźnia. Zanim coś zrobię, powinnam pomyśleć, co bym czuła, gdyby ktoś inny tak postąpił. Niestety, przeważnie u siebie nie dostrzegamy belki w oku, gdy u innych źdźbło nam przeszkadza. Dlatego zasady i normy są nam nadal potrzebne. Kto czyta ze zrozumieniem, dostrzeże, że nie twierdziłam, że jest inaczej. Jednak żaden system prawny nie jest idealny, bo życia nie da się ubrać w paragrafy. Dlatego nie zgadzam się na ślepe, SZTYWNE przestrzeganie zasad, bez patrzenia na kontekst.
Kolejnym krokiem jest praca nad własnym rozwojem, bo bez tego żaden system nic nie da. Przecież od 2000 lat funkcjonuje 10 przykazań, a jednak to nie załatwia sprawy.
A dla kogo się ubieramy? Wielu zgodnie z obowiązującymi zasadami czy to mody czy to savoir vivre, a czy zawsze dla siebie? :? Dyskusyjne. :)
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24608
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Dla kogo się ubieramy ?

Post autor: ewasz »

Kleine, ja właśnie tak mam. Zanim coś powiem czy zrobię pomyślę, jak to ja bym się czuła w danej sytuacji...
Jak do tej pory daję radę, a gdy mam wątpliwości podpytuję przyjaciół...
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4489
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Dla kogo się ubieramy ?

Post autor: Kleinehexe »

Ewasz, to świetny sposób pytać przyjaciół, bo sami nie zawsze jesteśmy wobec siebie obiektywni. :)
I zazdraszczam, bo ja w emocjonalnej sytuacji nie zawsze pomyślę zanim coś powiem. :roll:
ODPOWIEDZ