Sanatorium Gracja Świeradów Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
skarabeuszka
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 19 wrz 2018 13:29
Oddział NFZ: Śląski

Sanatorium Gracja Świeradów Zdrój

Post autor: skarabeuszka »

Mam skierowanie do Gracja Świeradów Zdrój, i chciałbym się dowiedzieć gdzie chodzi się na zabiegi z tego sanatorom.
Jest to dla mnie ważne bo mam problemy z kręgosłupem i większe odległości są dla mnie problemem .
dziękuje za każdą odpowiedz .
Helena
Awatar użytkownika
ZbigniewMax
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 580
Na forum od: 10 maja 2022 09:24
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Sanatorium Gracja Świeradów Zdrój

Post autor: ZbigniewMax »

Dom Zdrojowy około 200-300 metrów pod górkę,Goplana i Borowina około 450 metrów i Zakład radoczynny około 550 metrów,ogólnie Gracja leży trosze poniżej,ale myślę ,że tragedii nie ma dasz radę
Awatar użytkownika
Leon43
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1379
Na forum od: 05 sty 2014 22:24
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium Gracja Świeradów Zdrój

Post autor: Leon43 »

Zasadniczo to zadzwoń do Grecji i powiedzą. Jak byłem kiedyś to niektóre zabiegi były na dole w Gracji ale były też w innych. Zależy od zabiegu ale spacerek na pewno będzie przez park.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Sanatorium Gracja Świeradów Zdrój

Post autor: zbigniew165 »

No proszę, a tak wszyscy narzekają, że w Świnoujściu trzeba chodzić na zabiegi, ale tu jest tylko 250 metrów promenadą do bazy zabiegowej i po równej promenadzie bez podejść pod górę.
Widzę, że w Świeradowie trzeba biegać przez jakiś park, pod górę i do 500 metrów. :shock:
Tam mnie na pewno nie zobaczą, jako kuracjusza. :lol:
Nina11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 234
Na forum od: 01 paź 2021 08:41

Re: Sanatorium Gracja Świeradów Zdrój

Post autor: Nina11 »

W wielu miejscowościach uzdrowiskowych dochodzi się na zabiegi. Dzieje się tak np. W Szczawnie Zdroju, Cieplcach, Lądku, Polanicy, Dusznikach - to są miejscowości które znam, ale myślę że i w innych część zabiegów odbywa się w różnych budynkach. Czyli nie tylko w Świnoujściu są takie utrudnienia. W Kołobrzegu w Mewach też się tak jest.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20164
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium Gracja Świeradów Zdrój

Post autor: Felice »

Zasadniczo tylko szpitalne skierowanie ma zapewnić zabiegi na miejscu.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Sanatorium Gracja Świeradów Zdrój

Post autor: zbigniew165 »

Felice trak myślałem, ale mnie wkurza, jak ludzie płaczą i narzekają, że tylko w Świnoujściu muszą zimą zasuwać na zabiegi do Rusałki. :shock:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20164
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium Gracja Świeradów Zdrój

Post autor: Felice »

Powiem tak… mnie chodzenie na zabiegi zasadniczo nie przeszkadza, proszę tylko wtedy by rozłożyli mi tak żebym miała je jeden po drugim. Zazwyczaj udaje się. W Świnoujściu akurat nie chodziłam nigdzie, bo wszystkie zabiegi miałam w Bałtyku.
Max ludzie na wszystko narzekają… we Włókniarzu wszystko pod jednym dachem to jęczenie że nachodzić się trzeba :lol:
Nina11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 234
Na forum od: 01 paź 2021 08:41

Re: Sanatorium Gracja Świeradów Zdrój

Post autor: Nina11 »

Szpitalne..... i wszystko jasne
Awatar użytkownika
Mark52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 532
Na forum od: 24 maja 2022 14:24
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sanatorium Gracja Świeradów Zdrój

Post autor: Mark52 »

Felice pisze: 28 lut 2024 09:10 Powiem tak… mnie chodzenie na zabiegi zasadniczo nie przeszkadza, proszę tylko wtedy by rozłożyli mi tak żebym miała je jeden po drugim. Zazwyczaj udaje się. W Świnoujściu akurat nie chodziłam nigdzie, bo wszystkie zabiegi miałam w Bałtyku.
Max ludzie na wszystko narzekają… we Włókniarzu wszystko pod jednym dachem to jęczenie że nachodzić się trzeba :lol:
To tylko na zdrowie wychodzi :) Ruch jest wskazany. Będąc w sanatorium praktycznie dzień w dzień robiłem ok 20 tyś. kroków do tego regularne posiłki i tańce (schudłem 6 kg :) ) :) ;) :)
ODPOWIEDZ